PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Geri vites lambası yanmıyor sorun tesisatta deniyor!:(

fawori
16/08/2015, 12:36
Arkadaşlar geçen gün avm otoparkında duyarlı bir aile babası uyardı beni kardeşim geri vites lamban yanmıyor diye sağolsun tam park ederken. Ertesi gün aracı kardeşime vermiştim o ben baktırayım demişti. Lakin Ankara şaşmazda doğuş otonun yanında bir fiat servisine götürüyor orada elektrikçi yok denip bir iyi bir elektrikçiye yönlendiriliyor civardaki. Dükkan o sıra kalabalıkmış usta iyidi dedi lamba değiştirdi sıkıntı yok demiş lambada sonra sigortaları ve geri vites müşürünü kontrol etmiş onlarda sıkıntı yok sorun tesisat kabloda demiş korozyona sebep olmuş olabilir demiş. Şu an kalabalık bu işin süresi 1-1.5 saat sürer demiş. Bilader zaten akşam geç olunca almış gelmiş yaptıramadan.
Sizce sıkıntılı bir durumla mı karşı karsıyayım bu arada herhangi bir ikaz vermedi araç ostimde bildiğim çok iyi bir elektrikçi var ona götürücem yarın olmadı kavaklıdere servise emanet etcez umarım masrafı fazla olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum.

edll
16/08/2015, 13:41
Arkadaşlar geçen gün avm otoparkında duyarlı bir aile babası uyardı beni kardeşim geri vites lamban yanmıyor diye sağolsun tam park ederken. Ertesi gün aracı kardeşime vermiştim o ben baktırayım demişti. Lakin Ankara şaşmazda doğuş otonun yanında bir fiat servisine götürüyor orada elektrikçi yok denip bir iyi bir elektrikçiye yönlendiriliyor civardaki. Dükkan o sıra kalabalıkmış usta iyidi dedi lamba değiştirdi sıkıntı yok demiş lambada sonra sigortaları ve geri vites müşürünü kontrol etmiş onlarda sıkıntı yok sorun tesisat kabloda demiş korozyona sebep olmuş olabilir demiş. Şu an kalabalık bu işin süresi 1-1.5 saat sürer demiş. Bilader zaten akşam geç olunca almış gelmiş yaptıramadan.
Sizce sıkıntılı bir durumla mı karşı karsıyayım bu arada herhangi bir ikaz vermedi araç ostimde bildiğim çok iyi bir elektrikçi var ona götürücem yarın olmadı kavaklıdere servise emanet etcez umarım masrafı fazla olmaz. Yorumlarınızı bekliyorum.

benimde geri vites ve arka sis lambası öyleydi ve lambayı taktığımız duy kısımlarında temassızlık vardı. bir tel parçasıyla elektrikçi kiri pasi temizledi sonra takır takır çalışmaya başladı. demekte fayda var.

fawori
16/08/2015, 17:44
guncel

fawori
17/08/2015, 00:08
guncel+2

SinanTR
17/08/2015, 00:11
sadece geri vites lambasıysa ve sorun tesisatta ise sıradan bi elektrikçi bile kolayca yapabilir heralde sadece lambadan büyük süpriz çıkmaz heralde kablo olduğu yerde kopacağını düşünmüyorum aralarda ek olsa dicem ekte yapmazlar sanmıyorum tesisattan olacağını bence bağlantı yada devre elemanlarındandır...

fawori
17/08/2015, 14:19
bugun Ankara ostimde bu sehrin en iyi oto elektrikcilerinden olan veysel oto elektrike guttum bilgusayarli test yaptilar sigortayi kontrol ettiler sikinti yok geri vites musurunu kontrol ettiler ondada akim vardi sikinti yoktu lamabaya baktilar duyuna felan ama taktiklari lambalar uyumsuzmus uyumlu olan takildi sorun yok yani iyi tokatlanmadik sadece
10 liraya patladi Cok sukur

SinanTR
17/08/2015, 23:06
iyi valla süpriz çıkmamış çıkmazdı da