PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2011 punto evo yolcu airbag çatlağı

es_evo
07/08/2015, 17:02
Arkadaşlar konu ile ilgili bir çok başlık açılmış ancak genelde okuduklarım grande punto modelleri için açılmış.
Aracım 2011 nisan trafiğe çıkışlı evo dinamic 1,3 multijet. Aracın ilk sahibiyim ve garantisi devam ediyor. Bugün aracıma bindiğimde yolcu tarafı airbag kisminda yaklasik 10-15 cm lik bir çatlak farkettim. Önümüzdeki hafta servise göstereceğim ama evolarda ki çatlaklarla alakalı bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini beklerim. Konu ile ilgili gelişmeleri burdan bildiririm.

Ayrıca istanbul anadolu yakasında konuyla ilgili hangi servisi önerirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.

SinanTR
09/08/2015, 21:38
bu göğüs ve city arıza işi benimde canımı sıkıyo bi gün ya ikisinden biri benimde başıma gelirse diye korkuyorum arabamı severek kullanıyorum ama tedirginim

fluminense
10/08/2015, 00:37
bu göğüs ve city arıza işi benimde canımı sıkıyo bi gün ya ikisinden biri benimde başıma gelirse diye korkuyorum arabamı severek kullanıyorum ama tedirginim

Sinyal kol arızası ve akabinde sürücü airbag hatası,sonra city motoru ve yolcu airbag çatlağı %80 puntoların başına geliyor.%20 lik dilimdeysen şanslısın.Benim city motoru şimdilik sağlam ama sürücü ve yolcu airbag hataları 1-2 ay içinde ortaya çıktı.aracım 2010 model 80.000 km de,ilk sahibiyim.

kartal3520
10/08/2015, 15:47
Merak ettim şu çatlağa ilişkin bir fotoğraf koyabilir misin??

gorillaz
10/08/2015, 20:42
Arkadaşlar konu ile ilgili bir çok başlık açılmış ancak genelde okuduklarım grande punto modelleri için açılmış.
Aracım 2011 nisan trafiğe çıkışlı evo dinamic 1,3 multijet. Aracın ilk sahibiyim ve garantisi devam ediyor. Bugün aracıma bindiğimde yolcu tarafı airbag kisminda yaklasik 10-15 cm lik bir çatlak farkettim. Önümüzdeki hafta servise göstereceğim ama evolarda ki çatlaklarla alakalı bilgisi ve deneyimi olan arkadaşlar varsa tavsiyelerini beklerim. Konu ile ilgili gelişmeleri burdan bildiririm.

Ayrıca istanbul anadolu yakasında konuyla ilgili hangi servisi önerirsiniz.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Saygılarımla.
Oncelikle cok gecmis olsun. Ayni sekilde ben de korkmuyor değilim valla. Otobanda giderken city sertlesmesi olur diye, bi sabah arabaya bindigimde hani belli bi iz yok ama belirtisi baslar diye... Cok seviyorum bu keratayi ama beni de korkutuyor :)
Sorununuza gelecek olursa ilk basta ki sansiniz garantiniz olmasi ve servise basvurun. Olumsuz cevap vermeleri halinde Fiat genel merkezi yetkilisi ya da Koc fiat yetkilisi ile gorusun ve kayit actirin. Orneklerin cok oldugunu dile getirin ve baskı kurun. bi kismini sizden talep edebilirler kabul etmeyin. Biraz beklemeye alirlar size geri donus yaparlar ve insallah aracinizi hallederler. Umarim gönlünüze gore istediginiz gibi olur. Saygilar hocam.

es_evo
11/08/2015, 18:43
Arkadaşlar görüşleriniz için teşekkür ederim.
Fotoğraf çeksemde çok belli olmaz sanırım ama iyi bir kare yakalayabilirsem koymaya çalışırım.

Konu ile ilgili Pendik Alper Otoya gittim ama garantiyle ilgilenen bey izinde olduğu için yardımcı olamadılar.
Cumartesi günü Küçükyalı Birmot'a gideceğim. Bakalım sonuç ne olacak. Bu arada klimadanda acayip bir pervane sesi gelmeye başladı onuda göstereceğim. İnşallah sıkıntı çıkarmadan hallederler.
Saygılarımla

es_evo
21/08/2015, 15:15
Arkadaşlar tekrar merhaba
Dün itibariyle aracımı Küçükyalı Birmot'a götürdüm.
Aracın klimasından gelen ses kalorifer motorunun içinin kirlenmesinden kaynaklıymış. Sökülüp temizlendi yağlandı pervane sesi kesildi.
Göğüsteki çatlakta incelendikten sonra yenisi sipariş edildi. Yaklaşık bir ay sürermiş gelmesi. İki işlemde garantiden halledildi.
Küçükyalı Birmota özellikle de müşteri temsilcisi Tugay abiye ilgisinden dolayı huzurunuzda teşekkür ederim. Gerçekten elinden gelen herşeyi yaptı.
Bu arada böyle durumlarda Birmot şubelerini tercih ederseniz garantiden yapılma olayı diğer servislere göre çok daha kolay oluyor.
Kazasız günler dilerim.
Saygılarımla.