PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu set için neler düşünyosunuz? Fikir & öneri

01 GrandePunto 909
17/11/2007, 11:36
Arkadaşlar bizim GP ye yavaş yavaş müzik sistemi dizmeye başlıyoruz.Bağlamayı düşündüklerim:
ana ünite: pioneer deh_7900ub
amfi: JBL 755.6
component: infinity 6010cs (ön ve arka kapılara)
sw: 38cm magnat mavcut zaten şimdilik idare etcez belimizi doğrultana kadar.
Abimle bir türlü anlaşamıyoruz ana ünite konusununda o in dash olmasını istiyor pioneer avh_5900 yada clarion_vrx775 istiyor. Ya arabamı sürecek film mi izlicek anlamıyorum ben.Ve temel sorun in dash alınırsa amfi biraz beklemek zorunda kalcak, ben de bunu istemiyorum.
Arkadaşlar görüşlerinizi ve fikirlerinizi bekliyorum doğru olan sizce hangisi? componentler hakkında çok fazla bilgim yok ama fiyat_kalite uyumu açısından sanırım en iyisi inifinity. Kullanan varsa düşüncelerini bekliyorum.
Şimdiden teşekkürler.

yerliplaka34
19/11/2007, 17:55
set fena değil inan 4 kapı için mid fazla gelir ön kapılara 16cm Jbl mid yeter bagaja bass bende JBLGT 5 30 cm var ve amfi pilippo 4x100 yetiyor artıyorda..
ana üniteye gelince ojinalini bozma derim ben playere deck çıkışı yaptırdım pionner teyipten hiç bir farkı yok yeterki bilen birisi yapsın.. hem güvenlik açısından dışarıdan bakan bir insan araçta ses sistemi olduğunu anlamaz çünkü önce teybe bakıyorlar.. abinin düşünceside ii maden monitör istiyor ozaman güneşlik monitörü yada ön konsola monitör taktırsın birde tv alıcısı tek eksiği klip izleyemez eğer klip izlemek istiyorsa ozaman ana üniteyi monitörlü alacak yani onun dediği olacak :)....

yerliplaka34
19/11/2007, 17:57
orjinal teybe deck çıkışı konusunda aşşağıdaki linki tıklarsan resimleri görürsün...

https://forum.grandepuntotr.com/ses-goruntu-sistemleri/5653-orjinal-teybe-deck-cikisi.html#post132505

01 GrandePunto 909
19/11/2007, 22:26
Aslında benim ilk başta değiştirmek istediğim şey ana ünite çünkü çok fazla kesme yapıyor çukurdan falan geçince ve cd atmaktan bıktım sanırım bu teyplerde cd içinde kalınca ısınmadan veya başka sebeplerden dolayı bozulma yapıyor belli bi süre sonra. Bide arkadaşlar bişe dicem sanırım çoğunuz arabasında bagaj bölümnden orjinal mdfyi çıkartmıyorsunuz kapalı bırakıyorsunuz bu hem boğuk bir basa hemde aşırı zırıldamaya neden olur.Ben dizdiğim zaman onu çıkartmayı düşünüyorum.Hırsızlara karşıda siyah renk kalın bi sünger bulup çıkarttığım parçanın yerine oturtacağım.Sanırım bu şekilde içerde daha zevkli bir atmosfer oluşur. Bu düşüncemin sebebi şu ana kadar dinlediğim en iyi sistemlerin transporter , caddy tarzı arkası açık arabalardan çıkması. Zaten kabinli sw takıyoruz kapalı kutu bide onun üstünü kapatınca ses sadece dışardan güzel geliyor.Sizce de mantıklı değilmi?

Cnyt01
16/12/2007, 00:11
yok mantıklı deıl. ben cıkartmadım pandızotu bayramda bulusmada gorursun .) 3ooo watt woofer war. bıde ın dash ana unıte. sanırım sende ole bısyler dusunuorsun. ayrıca bızım teypler kesme yapmıor normalde. sen onu bı servıse danıs derım. kendım ıcın soylemıorm dıer arkdaslarda aynı yanı atlama fln yok ısınma oluyor ama o normal.

ekorkut
07/01/2008, 22:23
7950ub gecen seneden beri kafamda var. Bakalım biraz belimizi doğrultalım da yapacaz biseyler. 7950ub en uygun fiyata en kral alet kesinlikle. Tespitlerimiz aynı demek ki.