PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima Açıkken Motorun Stop Etmesi

hknbrn
03/08/2015, 19:10
Arkadaşlar herkese iyi günler diliyorum.
Aracım ile şehir içinde hareket halinde iken klima açık olduğunda; vites düşürdüğüm zaman stop ediyor.
Araç ile hızlandığım zaman herhangi bir problem yok (muhtemelen hızlanırken devirin yüksekte seyretmesinden dolayı)
Ancak vites düşürdüğüm zaman (ışıklara vs girerken) devir 1000'in altına iniyor ve genelde stop ediyor.
Polen filtresinden kaynaklanabileceği söylendi; değiştirmeme rağmen sonuç değişmedi.
Sorun nerden kaynaklanıyor olabilir? Daha önceden başına gelen var mı? Rolantinin çok düşük olmasından kaynaklanabilir mi? (ama aracı uzun zamandır şekilde kullanıyorum bu yaz böyle yapmaya başladı)

Şimdiden teşekkür ederim.

SinanTR
03/08/2015, 21:44
araç gazlımı?

benimkisi dizel ama mesela bende klima kapalıyken farları ve sisleri aynı anda yakınca motorun sesi bariz değişiyo hatta ilk yaktığım anda rolanti minik bi dalgalanma yaşıyo anini ayarlıyo tabi üstüne klimayıda açınca baya bide değişiyo ses ama istop etme gibi bişey söz konusu değil

hknbrn
04/08/2015, 16:17
Evet araç LPG'li

ethemyigit
04/08/2015, 19:34
benım araç lpg li bende sorun yok bence sız lpg kıtınız ve onun servisinde araştırmanızı genişletin
bırde aracı benzınde kullanırken deneyın benzındede sorun yoksa kesın lpg kıtı :)
belki yazılım guncellemesı ıle vs halleder lpg servisi

comanchee
06/08/2015, 16:06
Evet araç LPG'li

aynı sıkıntı bende de vardı brc my 11 takılı çözemediler.aracı sattım satarkende alana söyledim.araba benzinde akıyordu.

hknbrn
10/08/2015, 11:09
Benzinde herhangi bir sıkıntı yok. Ancak LPG'nin de bakımını yeni yaptırdım.
LPG servisine göstereyim en iyisi.
Yardım için teşekkürler.