PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teknik Arkadaşlardan Acil Yardım

erenemre
03/08/2015, 18:57
Arkadaşlar grande punto orjinal teybimi 1 hafta önce ankara dan birine sattım hatta burdada ilan açmıştım kendi aracıma navitech nx145 taktım ondan memnunum neyse soruma gelince sattığım adam bugün beni aradı ve teybi çalıştıramadığını cancheck şeklinde bir uyarı verdiğini ve kime gösterdiyse teybin sadece sattığın kişinin aracında çalışacağını yazılımın kırılması gerektiğini söylediklerini belirtti.Biryerde bu işi yaparım ama 170 tl ye malolur demiş şimdi adam teybi geri vermek istiyor.Ben teybi verirken aracı alırken verilen teyb kodu ile beraber verdim teybin hiç bir sorunu yoktu hatta düğmelerde soyulma bile yoktu şimdi adam abi bu teyp işime yaramaz 170 tl versem astarı yüzünden pahalı gelecek ben sana geri vereyim diyor üzerinden 1 hafta geçmiş haram hak hukuk işlerinden korkan bir adamım 120 tl için günaha girmek istemem sizce nasıl bir yol izleyeyim ? gerçekten teybin benim aracım dışında çalışmama gibi bir durumu var mı ? acil yardımcı olursanız sevinirim.

ybabacan
03/08/2015, 19:03
Bende 2006 GP var, aracıma 2011 GP orijinal teybi taktım, bir seneyi geçti belki hala çok güzel çalışıyor.

akkanferhan
03/08/2015, 19:04
Kardes ayni aracin teybinin calismama durumu olamaz. Ya kendi aracinda sorun vardir adamin yada kendi radyosunda bozulan parcayi degistirmek icin boyle bir kumpas yapmis. (Bu sekilde 3 kez yasayan tanidiklarim var) Adam size 1 2 gun icinde donus yapsaydi herhangi bir art niyet aramazdim

cemdogu
03/08/2015, 19:06
Eğer teyp çalışmasaydı, 1 gün içinde derhal bozulurdu.İmkan varsa başka bi arabada denemek gerekir

erenemre
03/08/2015, 19:15
yanıtlar için teşekkürler evet üzerinden 1 hafta geçti teybimde en ufak sorun yoktu orjinal 7 senedir kullandığım teyp tuşları bile tertemiz soyulma yoktu geri alamam diyemedim sizden gelen cevaplara göre kararımı vericem gündüz fiat servisi aradım kod varsa başka bir araçta çalışır dediler ancak bu adam kod sorma bölümü gelmiyor direk cancheck falan yazdığını belirtiyor.

halils2
03/08/2015, 19:59
Kısa aralıklarla kontağı açıp kapadıysa yapar ya da teyp body ile haberleşmiyorsa. Punuda başıma gelmişti, kontak kapalı 1 süre bekleyince düzeldi. Daha sonra teypteki başka sıkıntılar yüzünden 2011 teyp taktım hiç sorunsuz 2 yıl kullandım. Teybi başka araçta denesin, ya da size yollasın siz deneyin.

erenemre
03/08/2015, 20:03
Kısa aralıklarla kontağı açıp kapadıysa yapar ya da teyp body ile haberleşmiyorsa. Punuda başıma gelmişti, kontak kapalı 1 süre bekleyince düzeldi. Daha sonra teypteki başka sıkıntılar yüzünden 2011 teyp taktım hiç sorunsuz 2 yıl kullandım. Teybi başka araçta denesin, ya da size yollasın siz deneyin.

maalesef ben deneyemem çünkü benim araçtaki soket bağlantıları komple değişti navitech nx145 lerin farklı olduğu için elektrikçi eski soketi söküp tüm bağlantıları yeniden takıp başka soket taktı.

SinanTR
03/08/2015, 21:32
ilginç bi durum ben olsam geri almam niye dersen sonuçta mazeme çalışıyo evet başka araçta çalışır buna eminim içindeki entgre istese istese sadece kod ister bide aradan geçmiş 1 hafta