PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Punto Evo Davlumbaz Söküp-Takma İşlemim..

fotobelit
01/08/2015, 12:19
Davlumbazların ikiside kırıldıgı için düm parçacıdan iki aden davlumbaz aldım..Çiftine 65 tl verdim..İyi kalitede olmasada idare eder..Neyse aldıgım yerin karşısında oto tamir yerine yönlendirdiler..Çiftine 40 lira söylendiği için yaptırmadım..Neyse netteki araştırmalarıma göre tekerlekler sökülerek yapılıyormuş güya.En azında bunun dışında bilgiye BEN rastlamadım.Bijonları sök,kriko ile kaldır tekrar aynı işlemler falan filan..Baya iş..Acaba kendim takabilirmiyim diye önce keşif yaptım..Baktım zor gibi görünmüyor..Sağ taraftaki davlumbazda iki adet somun(plastik),bir adet kuputa dogru en altta yıldız vida,birer adette elle geçen plastik vida(kapılara doğru davlumbazın en altında) şeklinde.(sol tarafta +2 vida var).Neyse denemeye karar verdim...Önce vidaları yıldız tonavida ile söktüm daha sonra pense veya anahtar(ben anahtarla) yardımı ile iki adet somunu söktüm.. sökerken direksiyonu sağa ve sola tam kırmak gerekiyor..Sonra ön kapıya dogru olan bölümde davlumbazın en altında plastik vidayı iterek çıkardım..Daha sonra esneterek biraz çekerek eski davlumbazı tekerleri sökmeden çıkardım..Not;Çıkarırken somunları söktüğünüz vidalara davlumbazın delikleri geçmiş durumda o yüzden önce onları çıkarın..)..Takarkende önce bunları takmaya gayret edin..Yerine oturması için kenarları elinizle kontrol edip oturmasını sağlayın..Biraz kastırarak veya ,iterek yerine oturtabilirsiniz..