PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Punto Skydome bakım zamanı ve ücretleri

emrczgl
28/07/2015, 18:49
Merhaba arkadaşlar aranızda yeniyim skydome özellikli punto evo satın aldım eski kullanıcı 3 ayda bir yağlatmazsan bozulur diye gözümü korkuttu ? Ve bu bakımın fiyatları hakkında bilginiz varmı iyi günler diliyorum

mehmetheleloy
28/07/2015, 19:31
3 ay olayını duymadım ama 150tl'ya forumdan biri bakım yaptırdığını yazmıştı.
olay sadece yağlamaksa 20tl'ya en kral gresi alır yağlarım ama farklı şeyler de yapıyorlarsa o iş servislik.

emrczgl
28/07/2015, 22:04
3 ay olayını duymadım ama 150tl'ya forumdan biri bakım yaptırdığını yazmıştı.
olay sadece yağlamaksa 20tl'ya en kral gresi alır yağlarım ama farklı şeyler de yapıyorlarsa o iş servislik.

Sadece 3 ayda bir yağlat demişti bana ama işte bu arabanın çok yabancısıyım ve o kadar arızasını duyunca gözüm korktu açıkcası dikkat etmem gerekenler nedir ne değildir bilmiyorum

SinanTR
28/07/2015, 22:29
skydome u bilmem ama bence kullandıkça seveceğin ve zevk alacağın bi araç aldın araban düzgün ve seni üzmezse ne mutlu sana

emrczgl
28/07/2015, 23:20
skydome u bilmem ama bence kullandıkça seveceğin ve zevk alacağın bi araç aldın araban düzgün ve seni üzmezse ne mutlu sana

Sevmeye 3 ay sonra başladım :))) vw den sonra bazen içim cız ediyor bora yı unutturamasada memnunum şimdilik. Tek korkum skydome ve city arızası

ecuadorm
29/07/2015, 09:49
Yazin daha erken araliklarla yaglamakta fayda var cok kullanildigi icin. Kış için ise 3 ay periyodu makul bir zaman. Kanallari temiz tutun ve yagini eksik etmeyin yeterli. Oyle 150 tl lere gerek yok. Bakim denilen olay sadece bu kadar. Birde varsa eğer su giderini acik tutmak gerekir, tikanmamasi için.

mehmetheleloy
29/07/2015, 10:23
evolarda city arızası yok, 2008 model altı puntolarda oluyor bu arıza

tayfux
29/07/2015, 13:56
şunu biliyorum ki Türkiye deki Fiat servisleri skydome hakkında çok bilgiye sahip değiller onun için iyi araştır derim ben..

gorillaz
29/07/2015, 14:38
Vay arkadas 3 ayda 1 mi? Arkadasin dedigi gibi yetkili servisler kesinlikle bilgi sahbi değil ve goturdugumde de sadece içindeki pisligi temizlediler. Kizaklama sistemininin temizliğine, yüksek hizlarda acik kullanmamaya dikkat edin yeter. 1.5 yıldır cok şükür uzmedi beni. Insallah sizi de uzmez.

SinanTR
29/07/2015, 21:42
city arızası olmuyo benimde bildiğim kadarıyla ama şunu bilmek istiyorum city arızası city modundan kullanmıyorken de oluyo mu mesela ben sadece otoparkta falan kullanıyorum yola çıkınca kapıyorum city modunu yinede sıkıntı oluyomu acaba

emrczgl
29/07/2015, 22:19
City arızası city kullanmadığımız zamandada olabiliyor muş yüksek hizda sadece arkasını kaldırıyorum. Zaten kafamızı en çok karıştıran da servislerin bilinçsizliği

1923qw
29/07/2015, 22:40
evomda city arızası yaşadım garantiden değişti, skydome'a gelirsek hiç elimi sürmedim bakımlarda serviste napıyorlar bilmiyorum ama 2 buçuk yıldır oldukça sık kullanmama rağmen hiçbir problem yaşamadım, bu konularda servisime güvenirim, güvenimde hiç boş çıkmadı şükürler olsun, hangi yağı sürmeniz gerektiğini bilmeden kafanıza göre yağ sürmeyin bence

comanchee
30/07/2015, 10:54
yüksek hızlarda skydomu açıp kapamayın.çok tozlu ve çok bozuk ve sarsıntılı yollarda açmayın yeter.senede 2 kere kanal ve kızakların kaba kirini bezle alıp bol wd40 ile temizleyip kaliteli bir sıvı gresle yağlarsanız hiçbir sıkıntı olmaz.yazın sahil yolunda yanınızda sevdiklerinizle fonda hafif bir müzik çalarken yavaş yavaş skydom açık bir şekilde sürmenin zevki anlatılamaz.

emrczgl
03/08/2015, 15:45
Çok teşekkürler arkadaşlar arabadan bi anda soğumuştum şimdi sever oldum :)))