PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sahilde giden grande punto

Fatih Erisen
26/07/2015, 14:15
Arkadaşlar yaşadığım bir olayı sizinle paylaşmak istedim. Malum bizim hp ler yere oldukca yakın, bende yay takilmamis orjinal bir gp bar ancak o bile en ufak bir yüksekliğe surtuyor. Dun kardeşim balığa gitti ve bir süre sahilde yol aldı. Sahil kumu aşırı yumuşak olduğundan alt taraf bir çok kez kuma sürtmüş. Bir sure sonra araba vitese girmemeye başlamış. Olayı ozet geçeyim. Aracın hava filtresine kadar her yerine kum girmiş. Aracin baskı balata bilyasi dağıldı, direksiyon kutusu kumluydu temizlendi durumu henüz bilmiyorum, koruklerin ici kum doldu degisecek, yeni degistigim baski balata seti değişecek. Nerede oldugunu anlamadığım bir bilya ve yatağı dağılmış onlar da degisecek. Kısacası bir balik macerası simdilik 700tl gibi bir masraf çıkardı ve hala usta bakıyor. Olmuşla ölmüşe çare yok derler. Umarım daha fazla masraf çıkmadan sorunu çözeriz.
Konuyu burada yazmaktaki amacım sizleri de uyarmak. Grande puntoların ozellikle baskı balata bilyasi kumu cabuk icine alıyor. Sahil olmasa bile siradan bir topraga bile surten gp baski balata bilyasi dagitabilir. Bizim yaşadıklarımızı sizin de basiniza gelmeden olacaklardan haberiniz olsun istedim. Buradaki bir çok kullanıcı zaten çok titiz kullaniyordur ancak yine de durumu anlatmak istedim. Hepinize iyi günler dilerim.
Saygılarımla

fct1071
26/07/2015, 22:16
geçmiş olsun

fencolic
26/07/2015, 22:42
Kum baski balatasina nerden giriyor onu anlamadim. Sonuçta kapalı bir sistem degil mi şanzıman?

Kadir00906
27/07/2015, 10:03
Geçmiş olsun, umarım fazla bir masraf çıkarmadan çözülebilir.

SinanTR
27/07/2015, 20:43
arkadaş haklı hepsini anlarımda baskı balataya nası girmiş o kum şaştım doğrusu

Fatih Erisen
28/07/2015, 00:37
Ben de anlam veremediğim ancak malesef basimiza geldi. Tamirci şanzımanın icine kadar girdigini söyledi kece yırtılmış içine girmiş. Gecen yıl da bu kadar olmasa da benzer bir sorunu aynı yerde yaşadık ama o zaman baskı balata zaten sıkıntılı durumdaydı, yine milya kitledi biz de denk gelmiştir diye düşündük. Bu yıl durum daha kötü. Gittiğimiz yoldan her gün onlarca araba geçiyor ama bizim araçta sorun oluyor. Hem altı çok engin hem de baskı balata bilyasi korunaksiz. Video ve fotograf var, bilgisayardan yukleyip atarım. Parça maliyeti 350tl civari bir de iscilik vereceğiz minimum 200 250. Kısacası bir balık macerası pahalıya patladı.
(O yolda kuma saplanan bir çok araç biliyorum ancak bu sorunu ilk defa yaşıyoruz)

arpadan
29/07/2015, 11:35
geçmiş olsun, bilgilendirme için teşekkürler

Kadir00906
29/07/2015, 12:53
Ben de anlam veremediğim ancak malesef basimiza geldi. Tamirci şanzımanın icine kadar girdigini söyledi kece yırtılmış içine girmiş. Gecen yıl da bu kadar olmasa da benzer bir sorunu aynı yerde yaşadık ama o zaman baskı balata zaten sıkıntılı durumdaydı, yine milya kitledi biz de denk gelmiştir diye düşündük. Bu yıl durum daha kötü. Gittiğimiz yoldan her gün onlarca araba geçiyor ama bizim araçta sorun oluyor. Hem altı çok engin hem de baskı balata bilyasi korunaksiz. Video ve fotograf var, bilgisayardan yukleyip atarım. Parça maliyeti 350tl civari bir de iscilik vereceğiz minimum 200 250. Kısacası bir balık macerası pahalıya patladı.
(O yolda kuma saplanan bir çok araç biliyorum ancak bu sorunu ilk defa yaşıyoruz)

Ne kadar da bir balık avı için o riski almamanız gerekirdi diye düşünüyorum, üstelik daha önceden birçok aracın başına gelenleri bildiğiniz halde.

Fatih Erisen
29/07/2015, 20:03
Ne kadar da bir balık avı için o riski almamanız gerekirdi diye düşünüyorum, üstelik daha önceden birçok aracın başına gelenleri bildiğiniz halde.

Hocam yanlış anladınız ya da ben yanlış yazdım. O yoldan cok farklı arabalarla gectik hemen hemen hepsiyle kuma saplandik ancak hiçbirinde herhangi bir sorun yaşamadık. Punto ile gecen yıl sadece baskı bilyasi kilitlendi ancak zaten baski balata eskimisti diye o ana denk geldiğini düşündük. Ikinci kez ayni yerde ayni sorunu yaşayınca sorunun oradan kaynaklandığını anladık. Dediğim gibi ford taunus renault flash opel astra vs bir cok arabayla gittik oraya ve cok kotu kuma da saplandik amcak bu sorunlarin hicbirini yasamadik. Bile bile aracı bi duruma sokacak ve bos yere cebimizden 600 tl verecek kadar düşüncesiz değiliz kaldı ki aracın herhangi bir sorundan yetkili servise dahi girmesinden rahatsız olirim. Konuyu açma amacım da belki bu puntolarda kronik sorundur baskı bilyasi iyi mihafaza edilmiyordur ben yaşadım başkaları bu sorunu yasamasin.
Saygılarımla