PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gosterge paneli hk

edll
21/07/2015, 13:54
2 gün önce forumdan almış olduğum gostergeyi Taktım ve eski gostergemde 100 bin olan km yeni taktigim gostergemde 54 bin km yapılmış gösteriyor. Bu neyden kaynaklanıyor olabilir. Dün akşam kutup başlarını çıkartıp 3-4 saat beklettim, değişen bisey olmadi.
Yardimlariniz için simdiden teşekkürler.

femoli
21/07/2015, 14:15
serviste smarta bağlatıp eski ayarlarınıza çevirmeniz gerekmektedir.

ykaya1983
21/07/2015, 17:57
Süleyman bey.Alıxx nikli arkadaşın hız sabitleyici kolunu aktifleştirmek için sattığı modifiyeli elm kablosu ile aracın ecusundan odometre bölümüne girip istediğiniz kilometreyi yazarak kaydedebilirsiniz.2 dakikalık çok basit bir iş.Kilometre gösterge beynine yazıldığı için gösterge değişince kilometrede değişiyor.

edll
21/07/2015, 18:53
Özel servisle gorustum. Bizdeki bilgisayar bunu yapamıyor dedi. Gösterge tamiri yapan bir elektrikciyi önerdi. Eski gosyergeyide gotureceksin oradaki bilgiyi alıp yenisine yükleyecek dedi, bundaki mantıkta muayenede ve satarken kilometre dusurulmus gibi oluyor dedi. Valla kafam karıştı işin aslı.
Birde anlık harcamayı vites bostayken 50 lt yazıyor hareket ettikçe dusmeye başlıyor. Akuyu soktum bakalım tekrar takınca düzelir umarım.

edll
23/07/2015, 07:43
Akuyu sökmek ise yaradı. Gösterge kendine geldi. Böylece bir şey daha öğrenmiş oldum.
Şimdi merak ettiğim ısı ölçer sonradan monte edebilirmiyiz onu araştırıyorum. Bu arada yardımcı olan arkadaşlara çok tesekkur ederim. En bastada bizim burada bir araya gelmemizi sağlayan forum yonetimine sonsuz teşekkürler.

parola1818
23/07/2015, 09:49
Kutup baslarini cikarip 3-4 saat bekleyince etkisi olmadi demistiniz ilk mesajda. Akuyu soktum ise yaradi dediniz. Ikisi farkli islemmi ☺

edll
23/07/2015, 17:12
Kutup baslarini cikarip 3-4 saat bekleyince etkisi olmadi demistiniz ilk mesajda. Akuyu soktum ise yaradi dediniz. Ikisi farkli islemmi ☺

Akuyu km belki düzelir diye sokmustum. Ozaman anlık tüketim olayı sapitmisti. İkinci kez söküp taktigimda anlık tüketim normale döndü. Km normale donemiyormus forumdan arkadaşların uyarmasiyla olayın farklı olduğunu anladım. Yoksa yapılan işlemin aynısı olduğunun bilincinde olacak kadar kafa çalışıyor.

volkan1065
26/07/2015, 15:27
Maalesef böyle saçma bir durum var. Aracın kilometresi Göstergedeki chipte arabada beyin var ama km git sen gösterge panelinde tut.