PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Grande Punto duologic vites arızası

seyf
20/07/2015, 13:09
herkese iyi günler,
2009 model punto 1.4 fire active
yarı otomatik arac aldım. benden önceki sahibi baskı balatayı değiştirmiş.
benim sorunum şu; bayram dönüşü arac auto modda 5. viteste iken kırmızı ışığa denk geldik ve vites 4 e düştü orda takılıp kaldı. aracı kapatıp bir kaç kez deneyince düzeldi. 10 dakika sonra tekrar başka bi ışıkta aynı hatayı verdi bu kez 3. viteste kaldı yine aynı şeyleri yaptım düzeldi. ekranda vitesi kontrol edin yazıp duruyordu bu arada. daha öncesinde de ikinci vitesten boşa almıştı. bunun sebebi neden olabilir? tamire götürmeden önce konuya ilişkin biraz bilgi sahibi olmak istiyorum. yardımcı olabilecek birisi varsa cok sevinirim.

mehmetheleloy
20/07/2015, 16:33
eski sahibinin baskı balatayı değiştirdiğine emin misiniz? bana baskı balatadan gibi geldi.

galeri bana 60.000km bakımında baskı balata değişti dedi, cahillikten aklımıza da gelmedi faturalarını sormak. aracı aldıktan sonra kendim değiştirttim.

seyf
22/07/2015, 00:15
[QUOTE=mehmetheleloy;970087]eski sahibinin baskı balatayı değiştirdiğine emin misiniz? bana baskı balatadan gibi geldi.

galeri bana 60.000km bakımında baskı balata değişti dedi, cahillikten aklımıza da gelmedi faturalarını sormak. aracı aldıktan sonra kendim değiştirttim.[/QU

evet değiştirmiş sanayideki aracın eski ustası da yeni değiştirdik demişti. bugün aracımı konya da bi özel servise götürdüm . bayramda ankaraya gelirken yolda sıkıntı çıkar diye orada bırakmıştım. bilgisayarda P060C diye bi hata kodu göründü. onu sildiler. bide robot yağı yarı yarıya azalmış onu da tamamladılar. ankaraya kadar geldim. ama şehir içinde yine aynısı oldu.:agri: önce vites 3 ten boşa geçti. elimle düzellttim. 20 dakka filan sonrada bi kırmızı ışıkta yine kaldı 3. viteste :wallbash: bikaç kez kontak açıp kapatarak çalıştırıp eve geldim. ankarada gösterebileceğim bi yerler var mıdır acaba?

comanchee
26/07/2015, 21:24
kavaklı dere servis karumun orada oraya gidin.

seyf
28/07/2015, 09:46
oraya da gittim baskı balata olabilir dediler birşey çıkmadı ama problem devam etti. sonra bi tavsiye üzerine şaşmaz da bi özel servise gittim robottan kaynaklı olduğunu söylediler ve robotu değiştiler . problem halloldu şukür ;)

zaferda
28/07/2015, 11:43
oraya da gittim baskı balata olabilir dediler birşey çıkmadı ama problem devam etti. sonra bi tavsiye üzerine şaşmaz da bi özel servise gittim robottan kaynaklı olduğunu söylediler ve robotu değiştiler . problem halloldu şukür ;)

Ne kadara mal oldu öğrenebilir miyiz?

banabunlarlagelme
28/07/2015, 11:49
Ne kadara mal oldu öğrenebilir miyiz?

tahminim eskiyi söküp yerine; ''yurt dışından geldi yeni bu abi'' deyip 1500 tl bir tane taktılar?

seyf
29/07/2015, 12:25
tahminim eskiyi söküp yerine; ''yurt dışından geldi yeni bu abi'' deyip 1500 tl bir tane taktılar?

aynen uğur bey'in söylediği gibi oldu ama fiyat 1300 oldu. en iyisi tam otomatik araçlara bakmak sanırım.

Gorky
29/07/2015, 12:48
robot yağı azaldığı için yapıyor. yağ azken robot sıkışmış heralde. bi şanzıman robot tamircisi bulun halleder

banabunlarlagelme
29/07/2015, 14:46
aynen uğur bey'in söylediği gibi oldu ama fiyat 1300 oldu. en iyisi tam otomatik araçlara bakmak sanırım.

ben dualogic robot yağ sızıntısı için kartaş fiata gittim 400 tl ye mal oldu sorunum çözüldü

banabunlarlagelme
29/07/2015, 14:50

muhteşem otomatik şanzımanı olan nissan micram vardı onu sattım dualogic 2011 evo aldım lpg taktırdım, 16 kuruş yakıyorum şehir içi, micra ile lpg de 22 kuruşun altına inemedim:/

seyf
29/07/2015, 17:05
robot yağı azaldığı için yapıyor. yağ azken robot sıkışmış heralde. bi şanzıman robot tamircisi bulun halleder

robot yağı azalmıştı ilk olarak tamamlattık malesef sorun devam edip çözülmeyince değişim şart oldu. yağda tekrardan eksilme olmamıştı