PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Elektrikli Ayna Calismiyor. Yardim!

halilimo
19/07/2015, 14:50
Merhaba, 2007 model dizel active arac sahibiyim. Eletrikli aynalarim calismiyor. Elektrikciye gittim sigortalari fln kontrol etmeden direk tuslarin bulundugu panelin degismesi gerektigini puntolarda boyle oldugunu fln soyledi fiyat 200 tl sadece panel + iscilik dedi. Sizce sorun ne olabilir nerelere kontrol etmem gerek ustatlardan yardim rica ediyorum. Camlar calisiyor hatta cam tuslarinin isiklari cakmakligin isigi yaniyor. Cakmaklikta calisiyor. Ayna tuslarinin isigi yanmiyor. Sorun ne olabilir.

cemdogu
19/07/2015, 17:34
Varsa imkan, elinizde de eğer kullanım kılavuzu varsa, elektirikli ayna grubunun sigortası ayrı mı ona bakın. O panel komple tek sigortadan diye biliyorum ama yine de kontrol etmekte fayda var.Eğer sigorta patladıysa çalışmaması normal ama, o sigorta grubunda genelde başka aksesuarlar da beslenir dolayısıyla illaki farkettiğiniz başka biryer olurdu.

Paneli değiştirmek açıkçası kolay, internetten alıp sadece soket takarak yapılabilecek bir işlem.

fct1071
19/07/2015, 22:02
Sol kapıda menteşenin orda bi kablo yolu var. Orayı açtırın anahtardan aynalara giden kablo oradan geçiyor. Kablo sert olduğu için zamanla kırılıyor. Benim aynalarda çalışmıyordu. Önce sağ ayna gitti sonra sol ayna ve sağ cam gitmişti benim. Bahsettiğim yerdeki kablo yolunu açıp kırılanları onarınca düzeldi

halilimo
25/07/2015, 13:03
Cevaplar icin tesekkur ederim o kablo yolunu kendim acabilirmiyim cogu elektrikci isten anlamiyor heryeri darmadagin edoyor gitmeyi korkuyor insan biraz kurculadim kirmaktan korktum

fct1071
25/07/2015, 13:43
eliniz yatkınsa halledersiniz.

halils2
25/07/2015, 18:29
Baştan sigortasını kontrol edin, sonra spirale bakarsınız.

fct1071
25/07/2015, 19:37
halil beyin tavsiyesine kulak vermekte fayda var. sigortasını kontrol ediniz