PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : trip tuşunu ve verileri nasıl sıfırlayabilirim

arpadan
13/07/2015, 16:17
hani var ya av.consume A, range falan bunları nasıl sıfırlayabilirim acaba?

Bir de depomdaki mevcut yakıtla kaç km daha gidebileceğimi gösteren bir fonksiyon var mıdır?

Teşekkür ederim,

akk0212
13/07/2015, 16:54
tuşa basılı tut 3 saniye sıfırlanır

mehmetheleloy
13/07/2015, 18:23
İki yol bilgisiyarı var, biri A diğeri B. Hangisini sıfırlamak istiyorsan o kısımda trip tuşuna uzun bas sıfırlanır.

Range veya distance yazar menzil için. Çok doğru değil yalnız, anlık tüketime göre çok farklı sonuçlar çıkabiliyor.

arpadan
14/07/2015, 12:33
İki yol bilgisiyarı var, biri A diğeri B. Hangisini sıfırlamak istiyorsan o kısımda trip tuşuna uzun bas sıfırlanır.

Range veya distance yazar menzil için. Çok doğru değil yalnız, anlık tüketime göre çok farklı sonuçlar çıkabiliyor.

tam da aradığım cevap, teşekkür ederim. peki ben mesela bir hafta boyunca şehiriçi kullanacak olsam A'yı, şehirdışına çıkacağım zaman da B'yi sıfırlasam daha sağlıklı ilerlemiş olurum değil mi?

mehmetheleloy
14/07/2015, 15:08
tam da aradığım cevap, teşekkür ederim. peki ben mesela bir hafta boyunca şehiriçi kullanacak olsam A'yı, şehirdışına çıkacağım zaman da B'yi sıfırlasam daha sağlıklı ilerlemiş olurum değil mi?

amaç şehir içi ve şehir dışı tüketim ölçümü yapamksa evet.

ya da bu kadar yol yaptım, bu kadarını şurada bu kadarını burada demek için dediğiniz sistem iyi.
toplam verilere bakacaksanız bir kısmı hiç sıfırlama, hesaplamaları hep bi tanesiyle yapın

Ben sürekli şehir içindeyim, bir tek A kısmını kullanıyorum.