PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : tavan ayak ayna aydınlatması yardım

makko58
13/07/2015, 03:46
aracıma tavan ayak ve ayna aydınlatması yapmayı düşünüyorum şu ürünlerle hepsini tavan aydınlatmasından alsam nasıl olur yan aynalara kapı içinden geçirip filan. hatta bagaja da o ledlerden taksam onuda bagajdaki tek aydınlatmadan alsam karşılığı olur

tavan
Space Tavan Lambası Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al (https://www.hepsiburada.com/space-tavan-lambasi-p-OTSPCLATV73?productId=otspclatv73&categoryId=20024670)

ayak
Sekiz 8 Çipli 5630 Mercekli Modül Led Gün Işiği GittiGidiyor'da 169027082 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/sekiz-8-cipli-5630-mercekli-modul-led-gun-isigi-169027082) bu veya Üç (3) Çipli 5050 Modül Led - Yeşil Işik 24 Volt GittiGidiyor'da 158052078 (https://urun.gittigidiyor.com/otomobil-motor-aksesuar/uc-3-cipli-5050-modul-led-yesil-isik-24-volt-158052078)

yan ayna
Space EagleEye Projektör Lens DRL Gündüz Ledi 85a02287 Fiyatı (https://www.hepsiburada.com/space-eagleeye-projektor-lens-drl-gunduz-ledi-85a02287-p-OTM85A02287?productId=otm85a02287&categoryId=20042339)

cdogu
13/07/2015, 04:26
tavan lambası alıp takarsanız çok sakil durur. iç döşemeyi kesip güzelce oturtabileceğiniz plaka aydınlatmaları iş görebilir.

Ben kendi aracıma mercekli ledlerden oluşan modül ledlerden kullandım. Aydınlatması oldukça güzel olduğu gibi,yapışkanı da oldukça kuvvetli oldu. Tavandan kablo çekmek aslında çok kolay ama artı eksi kablolarına dikkat etmeniz gerekir yoksa bir sigorta patlatabilirsiniz.

makko58
13/07/2015, 05:14
tavan lambası alıp takarsanız çok sakil durur. iç döşemeyi kesip güzelce oturtabileceğiniz plaka aydınlatmaları iş görebilir.

Ben kendi aracıma mercekli ledlerden oluşan modül ledlerden kullandım. Aydınlatması oldukça güzel olduğu gibi,yapışkanı da oldukça kuvvetli oldu. Tavandan kablo çekmek aslında çok kolay ama artı eksi kablolarına dikkat etmeniz gerekir yoksa bir sigorta patlatabilirsiniz.

Arti eksiyi nasil tespit edecegim standart degilmi tavana giden aydinlatma kablo renkleri sari siyah ve kirmizi var diye biliyorum ama ilk defa arac elektirik islerine giriyorum aksesuarcilar bir zenon takmaya 70 lira istedi arkadasimdan vslla yapmasi da epey kolaydi o yuzden bunlari sizin sayanizde kendim halletmek istiyorum

cdogu
13/07/2015, 05:17
puntoda nasil bilmiyorum ama tavan aydinlatmasina sadece uc kablo gitmeyebilir. kapi musurunden gelen bir kablo olabilir. benim aracimda toplamda 5 kablo vardi.

renkler de uymayabilir arac elektrigi farkli. multimetreniz varsa eksi kabloyu bulabilirsiniz. boyasiz sac bir oanele multimetrenin eksi kutbunu degdirip kisadevre modunda arti kutbunu da kablolara degdirirsiniz. multimetre ses cikarirsa bilin ki o kablo eksidir.

riskli iş. yapan mutlaka vardir hocam bi arastirma yapin derim.

edll
13/07/2015, 07:33
Tavan nasıl kesiliyor ben oraya takildim. Yardımcı olurmusunuz bu konuda. Arka tarafa cekmek istiyorum bende nasıl yaparım.

makko58
13/07/2015, 08:42
Tavan nasıl kesiliyor ben oraya takildim. Yardımcı olurmusunuz bu konuda. Arka tarafa cekmek istiyorum bende nasıl yaparım.

bende bilmiyorum da t bıcağı keser herhalde çünkü 3-4ml kalınlığı anca var kumaş birde. olmadı işaretlerim döşemeciye kestiririm temiz olsun diye. bakalım bu 3 ünü yapacağım fotoğraflayıp malzeme listesiyle yayımlayacağım detaylıca hem millet yararlanmış olur forumda konular var ama çok dağınık eksikleri var . eskimiş filan

ASerifoglu
13/07/2015, 14:05
Tavan lambası noksanlıgı büyük sıkıntı.
Sizin denemeleriniz bu konuda bizlerede yardımcı olabilir.
Fakat döşeme kesme işi bence gereksiz. Daha ince, çok sırıtmayacak bir aydınlatma ile işi çözebiliriz.

makko58
13/07/2015, 17:00
bugünlük follow me ve otomatik yanan far sensörü takıldı akşamı bekliyorum :) bayramdan sonraya tamam inş o iş

cdogu
13/07/2015, 17:13
tavan kesilmiyor. kablo gecirmek icin mi sordunuz anlamadim. kablo tavan dosemesini hafif asagi cekip icine sigdirilabilecek sekilde yapilabiliyor.

tavan kesilmiyor,demek istedigim ayak aydinlatma yerine takilan boyle isik yayan bir sey takmak istiyorsaniz dosemeci kesebilir. ama bence de gereksiz. stickerli ledleri tercih edin. benim citroen aracimda dedigim gibi modul led var. qashqai aracimin orjinal aydinlatmasindan daha aydinlik icerisi.

makko58
13/07/2015, 17:30
tavan kesilmiyor. kablo gecirmek icin mi sordunuz anlamadim. kablo tavan dosemesini hafif asagi cekip icine sigdirilabilecek sekilde yapilabiliyor.

tavan kesilmiyor,demek istedigim ayak aydinlatma yerine takilan boyle isik yayan bir sey takmak istiyorsaniz dosemeci kesebilir. ama bence de gereksiz. stickerli ledleri tercih edin. benim citroen aracimda dedigim gibi modul led var. qashqai aracimin orjinal aydinlatmasindan daha aydinlik icerisi.

tavan kesme işi alacağımız lambanın yuvaya oturması için forumda birisi lineanınkini takmışta . ben bugün şu üründen aldım bakalım galiba yapıştırmalı sadece kablo deliği açacağım
Space Tavan Lambası Fiyatı, Taksit Seçenekleri ile Satın Al (https://www.hepsiburada.com/space-tavan-lambasi-p-OTSPCLATV73?productId=otspclatv73&categoryId=20024670)

cemdogu
13/07/2015, 20:25
tavan kesme işi alacağımız lambanın yuvaya oturması için forumda birisi lineanınkini takmışta . ben bugün şu üründen aldım bakalım galiba yapıştırmalı sadece kablo deliği açacağım

Hocam size nacizane tavsiyelerim.

İlk mesajda ayak aydınlatması için düşüneceğiniz modül led, korunaksız görünüyor.Daha iyileri var.Modül ledler en kolay tabelacılarda ve tabelacılara elektronik malzeme satan toptancılardan çok daha kolay bulabilirsiniz.Bendekiler üstü plastik kaplı.Bombeli şekilde plastik mercek görevi görüyor ve daha iyi bi ışık dağılımı var.2 tanesi fazla bile aydınlık oluyor.

Tavan lambasına böyle ürünlere para vermeyin.Orjinal çıkma bulunabilir.Ya da sağ, sol olmak üzere daha ucuz ve küçük alternatiflere gidilebilir.Tavana delik açmak iyi el işi ister.Doğrudan tavanı kesmek yerine tavan döşemesini dışarı çıkarıp, arka kısmından mukavvasını kesmek (Kumaşını kesmeden) ardından kesilen yere kumaşı içe doğru kıvırarak balilemek suretiyle profesyonel iş çıkartırsınız.

Yan ayna lambaları ise iyi görünüyor.Daha iyi alternatifleri malesef ülkemizde yok.Renk olarak ne seçtiniz bilmiyorum ama o da ince işçilik isteyen bi mesele, dikkatlı olmak lazım.İki aynada da açıyı tam anlamıyla tutturmak gerek.

Şimdiden size kolay gelsin :)

makko58
13/07/2015, 22:02
Hocam size nacizane tavsiyelerim.

İlk mesajda ayak aydınlatması için düşüneceğiniz modül led, korunaksız görünüyor.Daha iyileri var.Modül ledler en kolay tabelacılarda ve tabelacılara elektronik malzeme satan toptancılardan çok daha kolay bulabilirsiniz.Bendekiler üstü plastik kaplı.Bombeli şekilde plastik mercek görevi görüyor ve daha iyi bi ışık dağılımı var.2 tanesi fazla bile aydınlık oluyor.

Tavan lambasına böyle ürünlere para vermeyin.Orjinal çıkma bulunabilir.Ya da sağ, sol olmak üzere daha ucuz ve küçük alternatiflere gidilebilir.Tavana delik açmak iyi el işi ister.Doğrudan tavanı kesmek yerine tavan döşemesini dışarı çıkarıp, arka kısmından mukavvasını kesmek (Kumaşını kesmeden) ardından kesilen yere kumaşı içe doğru kıvırarak balilemek suretiyle profesyonel iş çıkartırsınız.

Yan ayna lambaları ise iyi görünüyor.Daha iyi alternatifleri malesef ülkemizde yok.Renk olarak ne seçtiniz bilmiyorum ama o da ince işçilik isteyen bi mesele, dikkatlı olmak lazım.İki aynada da açıyı tam anlamıyla tutturmak gerek.

Şimdiden size kolay gelsin :)

led 8 çipli mercekli iyi birşey aldım bence yeterli olur
tavan işini döşemeciye yaptıracağım riskli görüyorum kendi açımdan
yan aynalarda iyi bir işçilik gerekli 1 günümü alır epey sökülecek yer var çünkü kırıp dökmeden toplayabilirsem inşallah bakalım siparişler yolda

cemdogu
13/07/2015, 22:04
yan aynalar için bir tüyo vereyim.Malum dikiz aynası sökülen takılan bir parça.Sizin ekleyeceğiniz kablonun da dikiz aynasının kablosu gibi soketli olması lazım.Böylece ayna söküleceği zaman önce dikiz aynasının soketi, sonra ışığın soketini sökerek rahatlıkla işlemi sonlandırırsınız.İlerleyen zamanlarda kablo kes, tak vesaireye gerek kalmaz.

2 dişli bir erkek,bir dişi soket edinip dikiz aynasıyla kaporta arasında kalacak şekilde biraz bolluk vererek monte etmeniz yeterli.

makko58
14/07/2015, 00:09
yan aynalar için bir tüyo vereyim.Malum dikiz aynası sökülen takılan bir parça.Sizin ekleyeceğiniz kablonun da dikiz aynasının kablosu gibi soketli olması lazım.Böylece ayna söküleceği zaman önce dikiz aynasının soketi, sonra ışığın soketini sökerek rahatlıkla işlemi sonlandırırsınız.İlerleyen zamanlarda kablo kes, tak vesaireye gerek kalmaz.

2 dişli bir erkek,bir dişi soket edinip dikiz aynasıyla kaporta arasında kalacak şekilde biraz bolluk vererek monte etmeniz yeterli.

hocam dikiz aynasını sökmek için kapı döşemesini sökmeye gerek varmı yoksa ayna arka kapağını açınca sökülüyor mu bu ayna

cemdogu
14/07/2015, 00:13
hocam dikiz aynasını sökmek için kapı döşemesini sökmeye gerek varmı yoksa ayna arka kapağını açınca sökülüyor mu bu ayna

hatırladığım kadarıyla ayna arka kapağını söktükten sonra kapı döşemesinin içinde 1 tane vida kaldığı için sökmek gerekiyordu.tam emin olamadım.Bu arada parçacıdan yedek kapı klipsleri edinmenizi tavsiye ederim.Plastik parçalardır ve genelde sökerken aşınırlar birdaha kullanılmaları çok olanaklı değil.