PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites problemi lütfen yardım

ervem
11/07/2015, 02:09
Aracım yokuş aşağı durumdayken örneğin önümde park halinde bi araç var geri geri gitmem gerekiyor, vites R'deyken gaza bastığım halde geri gitmeye çalışırken araç öne doğru hareket ediyor direk geriye gitmiyor tam kaza nedeni bi durum. Bu teknik bi sorun mu yoksa kullanımla ilgili mi?bazende tam tersi normal vitesteyken gaza basıyorum bakıyorum geriye kaçırıyor.frene basıp tekrar gaza bastığımda düzeliyor.Araç 2011 fiat punto evo dynamic triptonik vites böyle bi sorun yaşayan var mı acaba ne yapmam gerek .:(

aydin2534
11/07/2015, 10:31
Bi baskı balatayı kontrol ettirin ömrünün sonlarına yaklaşmış olabilir

ervem
11/07/2015, 16:45
hocam araba 40 binde bulunduğum ilde fiat servisi yok arabayı ikinci el aldım yeni çok sık olmamakla beraber bu sıkıntıyı yaşatıyor çok masraflı bişey olmasından korkuyorum açıkçası :(

ozkancavus5916
11/07/2015, 17:12
Vites halati veya vites kutusu .bu haftalarda puntolarda kronik araci zorlamayin bu haftalarda sikca goruldu . Cekici ile usta veya servisinize goturun baski balata ile alakasi yok

ervem
11/07/2015, 20:37
Hocam her zaman yapmıyor pek nadir yapıyor yani bence öyle çekiciyle götürülecek bi durum yok artık bayramdan sonraya kalacak başka ilde servise götürecem artık:(

kartal3520
13/07/2015, 00:31
Arkadaşlar benim vites cuma günü itibari ile tamamen değişti.670 tl ye mal oldu.Foruma daha öncede yazmıştım bir gün aniden sağa sola sallanmaya başladı.Anlıyacağınız viteste anlamadığım bir boşluk meydana geldi ama kullanmada sıkıntı yoktu.Aracı o şekilde kullanmak istemedim ve değiştirdim.Fakat daha önce 1. ve geri vitese zor geçiyordu.Galiba ben bu geçişlerde robotun içinde ki bir şeylerin kırılmasına sebep oldum.Vites geçişlerinde gerçekten sıkıntı var.Şimdi vites değiştirirken korkuyorum elimde kalacak diye.

ervem
13/07/2015, 00:46
hocam serviste değişmediniz değil mi?bende yarı otomatikten bişey anlamadım ben mi yapamıyorum diyorum yoksa araçta mı sıkıntı var anlayamadım biraz daha kullanıp bakacam aynı sorunu daha çok tekrar edecek mi...

kartal3520
13/07/2015, 01:09
Benim vites manuel serviste değişti.