PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City arızası hangi yıl üretimi puntolarda var ?

erenk
09/07/2015, 12:56
arkadaşlar herkese selam

yeni araç arayışındayım uzun süredir gözüme takılan punto ile yola devam etmek istiyorum ama bu city arızası kafamı kurcalıyor. bu arıza tüm puntolar da kronik mi yoksa belli bir dönem üretilmiş araçlarda mı var sadece ?

bu arızayı duyduktan sonra ve birazcık araştırdıktan sonra araç yönümü değiştirmek üzereyim düşündüğüm punto 2011 - 2012 - 2013 model aralığında eğer böyle kronik bir arıza söz konusu ise araç için istemeyerek te olsa marka değiştirecem.

istemeyerek te olsa opel corsa alacam. aynı paraya dolu punto ya da donanımsız bir corsa alınıyor çünkü ...

mertvural90
09/07/2015, 13:01
2008 model ve üstü puntolar da çok nadir diye biliyorum. Genellikle 2006 ve 2007 puntolarda.

arenas
09/07/2015, 14:53
Hocam yaşa göre hepsinde olabilir,kesin bir ayrım yok.benimki 2011, bir kere direksiyon arıza ışığı yandı,kontağı kapatıp bir daha çalıştırdım aracı,düzeldi..ama içime de kurt düştü,heran olacakmış gibi düşünüyorum.ben de punto almadan önce corsa baktım,punto daha cezbetti açıkçası.alacağınız aracın servis bakımlı ya da garantiliyse ,ücretsiz halledersiniz city arızasını.

katip onur
09/07/2015, 15:15
Daha önce 2006 ve 2008 model grande punto aracım vardı, city arızası vermedi, şu an aldığım 2011 model evo city direksiyonu arızalandı, arızalanınca yetkili servis kronik problem olduğu için ücretsiz olarak değiştirdi.. Bence city'den korkup vazgeçmeyin ;)

erenk
09/07/2015, 16:28
Hocam yaşa göre hepsinde olabilir,kesin bir ayrım yok.benimki 2011, bir kere direksiyon arıza ışığı yandı,kontağı kapatıp bir daha çalıştırdım aracı,düzeldi..ama içime de kurt düştü,heran olacakmış gibi düşünüyorum.ben de punto almadan önce corsa baktım,punto daha cezbetti açıkçası.alacağınız aracın servis bakımlı ya da garantiliyse ,ücretsiz halledersiniz city arızasını.

yani punto daha dolu ve şık geliyor bana ama kronik city sorunu canımı sıkar mı diye de düşünmüyor değilim. bi 2011 bi de 2012 punto var sıkı takip ettiğim ama genede kararsızım neyse yardım için teşekkürler

erenk
09/07/2015, 16:30
Daha önce 2006 ve 2008 model grande punto aracım vardı, city arızası vermedi, şu an aldığım 2011 model evo city direksiyonu arızalandı, arızalanınca yetkili servis kronik problem olduğu için ücretsiz olarak değiştirdi.. Bence city'den korkup vazgeçmeyin ;)

yani kararsızım 2011 ya da 2012 puntolara bakıyorum dizel ve lpg li bi kaç tane buldum ama city sorunu yüzünden askıda bekletiyorum. peki başka kronik problemi var mı puntoların kullanıcı deneyimleriniz nedir ?

arenas
09/07/2015, 16:32
Alacasanız bence evo alın,corsa için vereceğiniz fazla parayı evoya ya da yeni puntoya harcayıp,donanım olarak daha da doldurabilirsiniz,hatta garantisi bitmemiş yada uzatılmış evo bulabilirsiniz...evolara garanti açısından servisin yaklaşımı daha olumlu.2011 grande ve evo için ,logo değişimi için başvuru yaptık,grandeye onay çıkmadı,evoya çıktı.

Kadir00906
09/07/2015, 18:52
Evolara karşı gösterilen duyarlılığı bende duymuştum. Grande nedense ellerinin tersi ile ittikleri bir araç oldu servislerde..

erenk
09/07/2015, 23:48
hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. mümkünse kronik sorunlu bir araç bende kesin çıkartır ben o konuda çok şanssızım. sırf bu yüzden bu akşam 2013 model 1.2 essentia corsa ile anlaştım yarın inşallah gidip alacam.
hepinize ilginizden dolayı teşekkürler.

erenemre
10/07/2015, 00:11
hepinize yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar. mümkünse kronik sorunlu bir araç bende kesin çıkartır ben o konuda çok şanssızım. sırf bu yüzden bu akşam 2013 model 1.2 essentia corsa ile anlaştım yarın inşallah gidip alacam.
hepinize ilginizden dolayı teşekkürler.

bence hata yaptınız corsa lardada kronik direksiyon mili sorunu var açın bakın forumlara herkes dert yanıyor corsa ların 2008 -09 larında enjoylarda bile yol bilgisayarı gibi basit bir özellik bile yok tasarımıda bana göre çirkin keşke punto alsaydınız neyse hayırlı olsun

SinanTR
13/08/2015, 23:32
bence hata yaptınız corsa lardada kronik direksiyon mili sorunu var açın bakın forumlara herkes dert yanıyor corsa ların 2008 -09 larında enjoylarda bile yol bilgisayarı gibi basit bir özellik bile yok tasarımıda bana göre çirkin keşke punto alsaydınız neyse hayırlı olsun

katılıyorum sonuna kadar ama yapacak bişey yok hayırlı olsun

boby
14/08/2015, 21:33
Hayirli olsun. Corsa larda guzel araclar.