PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Start & stop lpg kullanımı

erenk
08/07/2015, 03:59
arkadaşlar herkese selam
bende bir punto sahibi olmak için ciddi araştırma içindeyim.
bi kaç tane dizel ve bikaç tane de lpg li puntoyu inceliyorum ve sizlerden de yardım istiyorum

S&S sistemle LPG uyumu nasıl? S&S li aracına LPG taktıranlardan yorum bekliyorum. bide baktığım araçların çoğunda atiker var atiker S&S sistemle uyumlu mu ?
servis landirenzo öneriyor ama kullanıcı tavsiyeleri daha önemli benim için. atikerli araçları beğendim ama kararsızım destek olursanız sevinirim. :D
tavsiyelerinize göre alışverişime yön verecem.

destekleriniz için teşekkürler

SinanTR
08/07/2015, 08:57
abi hiç uğraşma gazla gücün yetiyosa dizel al kafan rahat etsin benden söylemesi

sahincem2000
08/07/2015, 09:17
Merhaba,

2012 model fiat punto evo mylife aracım var sıfır almıştım hemen LPG taktırdım. Landirenzo start stop a müthiş uyumlu hiç bir sıkıntı yaşamadım. Normalde 50 TL gaz ile net 250 km gidiyordum gaziantepteyim havalar iyice sıcaklaştı dün aracımda rekor kırdım 50 TL ile net 282 km yol gittim. LPG yi kesinlikle her yerde herzaman tavsiye ederim start stopta hiç bir sıkıntı yok Landirenzo marka tecrübeler ile sabir olup %100 olum sonuç vermiştir.

selamlar

alfaoz
08/07/2015, 09:35
ben de 2013 de almıştım punto mu 1.4 Easy. Lpg yi serviste taktırdım S&S sistemiyle kullanmak pek mantıklı gelmiyor bana çünkü araç beklemeye aldığınızda motoru stop ediyor ve yeniden çalışırken ilk çalışmada benzinde çalışıyor. Bir süre bu şekilde kullandım ama sonra S&S kapattım mantıklı gelmediği için. Yani belki lpg sarfiyatı düşer ama benzin sarfiyatı artıyor. Özetle S&S kullanacaksanız aracınız direk benzinli olmalı bence.

feyzullah
08/07/2015, 11:13
ben de 2013 de almıştım punto mu 1.4 Easy. Lpg yi serviste taktırdım S&S sistemiyle kullanmak pek mantıklı gelmiyor bana çünkü araç beklemeye aldığınızda motoru stop ediyor ve yeniden çalışırken ilk çalışmada benzinde çalışıyor. Bir süre bu şekilde kullandım ama sonra S&S kapattım mantıklı gelmediği için. Yani belki lpg sarfiyatı düşer ama benzin sarfiyatı artıyor. Özetle S&S kullanacaksanız aracınız direk benzinli olmalı bence.

+++

mehmetheleloy
08/07/2015, 11:24
Hocam uzun yol yapmayıp kısa mesafede süreceksen benzinliyi tavsiye ederim.
Benim aracım benzinli 1.4 105bg, devirli kullanmama rağmen benzinin 4.90tl olduğu bir memlekette 31kr çok değil.

Lpg'ye ortalama 1500tl vermek yerine km'de 30kr yakan bir araçla 5000km yol gidersin.
Hem aracın sağlıklı hem de kafan rahat olur

fawori
08/07/2015, 11:45
Bende multiair evo var brc s&s uyumlu gerci kullanmiyorum bende tustan iptal ediyorum uyumlu kit yazilim iscilik varsa problem cikarmaz

sahincem2000
08/07/2015, 12:16
Benim aracım star stop devreye girdiginde yine lpg de kalıyor çalışma yine lpg üzerinden yapıyor hiç benzine geçmiyor...

erenk
08/07/2015, 15:10
cahilliğimi bağışlayın ama bu start stop sistem açıp kapatılabilen bir sistem kapatma içerideki tuşla bir daha açana kadar kapatılabiliyor mu yoksa servis müdahalesi gerekli mi ? ben her çalıştırmada kapatmak gerektiğini okumuştum.
lpg li bir araçta S&S kullanmak mantıklı değil zaten.

erenk
08/07/2015, 15:12
Benim aracım star stop devreye girdiginde yine lpg de kalıyor çalışma yine lpg üzerinden yapıyor hiç benzine geçmiyor...

aracınızdaki lpg markası nedir acaba ?

sahincem2000
08/07/2015, 15:17
Landirenzo

erenk
08/07/2015, 15:52
Bende multiair evo var brc s&s uyumlu gerci kullanmiyorum bende tustan iptal ediyorum uyumlu kit yazilim iscilik varsa problem cikarmaz

multiair için lpg yorumlarınız nedir aslında bende multiair almak istiyorum ama lpg ye uyumsuz diye bir kanı var bide fiat ana sayfası satış sonrasında da okuduğum kadarı ile 77 ve 95 hp lik modeller için lpg ye uyumlu yazılmış. tecrübelerinizi paylaşırsanız yaşadığınız olumsuzluk oldu mu bide kaç km kullandınız aracınızı ?

fawori
15/07/2015, 00:25
Kardes 10.000 km. Ve 13 ay oldu taktirali hicbir sikinti yok s&s uyumlu kit yazilimi ayarida ona gore ancak ben sehir ici kullandigim isiklar inanin 12 sn. İle 30 sn. Arasi olunca kullanisli olmuyor ikidebir durup benzine gecmesine gerek yok gerci 1.2. Saniyede yine lpgye geciyor ancak isteki gibi lpgde durup calismasi bence zor mantiken gostergede gostermiyordur yoksa atesleme gazda olamaz diye biliyorum ya enjektor yerine eski karbirator olacak ya da lng denen sistem olacak lpgnin sivi gonderen sistemi diger konuda multiair motor bence sokintisi yok uyumda turbo degil puntolar dakiler italyan motorlari uyumludur genelde fsi sahipleri deliryor ya da tsi tsi oluyorda 4
500 lira isteniyor;) perfirmansinda hicbir dusme olmadi landi ya da brc taktirin iyi bir yerde iyi bir ustaya iscilik iyi olmazsa surunursun ankara da isen yardimci olurum 1 yila yakin benzinde bindim keske dedim onceden taktiraydim 35 kurus yakiyordu su an 21 kurus yemin sehir ici