PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kapı altı ışığı

ASerifoglu
07/07/2015, 15:23
Merhaba,

https://image5.sahibinden.com/photos/64/05/78/2206405789io.jpg
Ürün Görseli: https://cdn1.n11.com.tr/a1/1024/32/71/32/32713265_267713036.jpg

Resimdeki üründen bir arkadaşım hediye etti. Daha önce böyle bir ürünü veya benzerini montaj eden var mı arkadaşlar? Bildiğim kadarı ile kapılar açıldığında devreye giren tavan lambasını felan yakan devreye dahil edilmesi gerekecek ürünün. Fakat bu devreyi nasıl bulurum, deneme yanılmamı yapacağız :)

Konu hakkındaki değerli fikirlerinizi bekliyorum.

slmgns
07/07/2015, 15:34
Aynısından bende de var fiat logolu ama araca kıyamadığım için delmek istemedim. tavan lambasından elektriği çekiyorlar benim bildiğim devre vs uğraşmadan kapılar açıldığında yanıyor.

emintuac
08/07/2015, 19:14
Elin bu işlere yatkınsa çok basit tavan lambasından bir uç alıp yan direkten aşağı indiriyorsun tek kablo yetrli şaseyi kapıya bağlarsın sonra toplu kabloların geçtiği yerden kapı içine alıyorsun

edll
09/07/2015, 00:09
arkadaşlar bu zahmetli bir iş ilk önce bunu belirtmek lazım.
ben elektrikçiye taktırdım 40 tl verdim. indirimli 9,90 a almıştım ürünü. kapı yüzü çıkıyor. kapı altına delik deliniyor, kapıdan sigorta kutusuna giden yerden elektrik alınıyor. yapılabilirse çok şık duruyor.

ASerifoglu
09/07/2015, 11:24
Yorumlar için teşekkür ederim, fakat çok birşey oluşmadı kafamda.
1. tavan lambasından nasıl kablo cekilecek, döşemeyi sökme felan değil inşallah.
2. Bu tavan lambasının kablosu kapılara felan gelmiyor mu?, ordan yakalayıp ek yapamaz mıyım ?

edll
11/07/2015, 07:00
kapının ordan geçenlerden alınıyor zaten biyeri söktürmüyorsun ama kesinlikle kapı içleri sökülüyor. ancak ben sonradan gördüm delmeden sökmeden dışardan yapıştırılabilenleri var. internetten araştırılırsa bulunur.

ASerifoglu
13/07/2015, 14:13
evet sonradan delmeden takılanlar çıkmış. Elektrik alma işini becerirsem o konuyu pek düşünmüyorum

cihanin
13/07/2015, 16:09
Dışarıdan yapistirilanlardan vardı bende söktüm. Kullanışlı olmuyor kapıda çıkıntı olarak duruyor arabaya binerken ayağım çarpıyor ve kapının altına mıknatıs yapıştırıyorsunuz o mıknatıs orada durmuyor her yıkamada düşüyor. Sabit en iyisi.

cemdogu
13/07/2015, 21:22
tavan lambasının, kapı açılınca enerji gelen + kablosu bulunur.Multimetre daha kolay çözer bu işi.Ardından o kablodan T ek alınarak kapıya indirilir.Kapılardaki açık kapalı konumunu veren butondan yapılırsa sadece sağ, sadece sol olarak yanar.Daha da iyi olur.

Bunun için kapı açıldığında açık, kapandığında kapalı konuma gelen ters anahtarın arkasından + kablosunu lambanın + kablosuna, eksi kablosunu herangi bi şaseye T ek yaparak kullanabilirsiniz.Montaj için kapı döşemesi kesinlikle çıkıyor.

ASerifoglu
14/07/2015, 08:49
teşekkür ederim değerli yorumlar, tavsiyeler için. Bayramdan sonra bir operasyon gözüküyor ufukta benim için :)

gokhan demrc
14/07/2015, 14:46
kapıların soketinde yer varmıdır kabloyu geçirebilmek için bende aynaların altlarına takmayı düşünüyorum yapan varmıdır daha önce

ASerifoglu
15/07/2015, 09:12
KApı soketlerınde yer bulunur bene fakat aynaya bu tarz bir ısık nasıl takmayı düşünüyorsunuz ?

makko58
15/07/2015, 09:28
kapıların soketinde yer varmıdır kabloyu geçirebilmek için bende aynaların altlarına takmayı düşünüyorum yapan varmıdır daha önce

ayna altlarına önümüzdeki hafta inşallah yapacağım . aldığım ışıklar siparişte. ayna altına delik açmak için matkap ucuna testere alacağım kapı döşemesi sökülecek tavan lambasından alacağım elektriği bakalım bende amatörüm ama yapacağım inşallah.