PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Pasta Cila Hatası.

Haberci
07/07/2015, 10:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png Aracın 70 bin bakımında pasta cila da yaptırmak istedim ücretide piyasanın üzerinde, servistir Fiat tır ve markadır diye yaptırdım ama kaporta dalga dalga pasta makinasının iziyle doldu, bütün çevrem bana gülüyor hem yüksek ücret hem düşük kalite, çırak bile pasta cila yapsa bundan güzel olur diyorlar, yeniden yapılsa boya incelir diyorlar, ey adıyaman Fiat servisi neden kalitesiz ürün ve tecrübesiz elamanı arabama verip beni mağdur ediyorsun.

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/fiat-pasta-cila-hatasi)

ozkancavus5916
07/07/2015, 10:56
aynı şekilde benimde geçen sene yetkili serviste bagaj kapagından 5-6 cm ve yan tarafından 5-6 cm lik yanık var . Burası bizim hatamız boyayalım demediler .

tayfux
07/07/2015, 17:49
her şey de olduğu gibi bu işte de uzmana götürmek lazım..

cdogu
07/07/2015, 17:56
yetkili servisin işi pasta cila değildir. markadır diye her şeyi beklememek lazım. bu işler için insanlar özel garajlar,deli fişek ışıklar,zibilyon tane de ürün kullanıyorlar. Fiat allah bilir ÇBS pastayı parmağıyla yün pede sürüp sadece gezdirmiştir. Kasap stayla.

byadrenalin
07/07/2015, 19:21
Tekrar pasta boyayı inceltir kavramı da yanlış. Mikromluk bir incelme olur onu da gözle fark bile edemezsin. Yani arabaya 500 kere pasta cila yapacaksın ki o boya arabadan kalksın.

cdogu
07/07/2015, 20:37
Tekrar pasta boyayı inceltir kavramı da yanlış. Mikromluk bir incelme olur onu da gözle fark bile edemezsin. Yani arabaya 500 kere pasta cila yapacaksın ki o boya arabadan kalksın.

bir peugeot 407'nin kaputunda boyayı kaldırmamış bir çiziğe 2000 grit zımpara ardından Scholl s3 ve s30 pasta ile polisaj yaptık,yüzeydeki incelme 20 mikronu geçmemişti. Zımpara ile dahi o denli bir incelme sağlanamazken,yağ içerikli sadece RIDS seviyesindeki aşındırma uzun vadede dediğin gibi 500 kerede de sorun olmayacaktır :)

Haa,köşelere dikkat etmek lazım. Misal çamurluğun köşeleri. Oralara boya yanal paneller ve düz paneller gibi sıçramıyor oralarda çok daha az boya var.

ozkancavus5916
08/07/2015, 08:02
benim gittiğim serviste meguiars kullanıyolardı ama işçilik vasattı .

hrn27
08/07/2015, 08:37
pasta cila nın mantığı nedir? arabam beyaz pasta cila yaptırmayı düşünmüyorum. daha önceki araba sihaytı aldığım adam pasta cila yaptırmış. Nasıl yapmışlarsa kaporta bağlantı aralıkları beyaz beyaz kalmış bazı yerleri yakmışlar araba ya uyuz olup sattım beyaz aldım.

feyzullah
08/07/2015, 11:15
benim gittiğim serviste meguiars kullanıyolardı ama işçilik vasattı .

Burada Özakıncı da aynı ürünü kullanıyor. Fiat servisleri genelde meguiars'i tercih ediyorlar.

acemi
08/07/2015, 17:29
bu pasta cila işini gerçekten birisi düzgün yapsa köşeyi döner. herkes kafasına göre takılıyor ben bunlara emanet edeceğime çizik içinde dolanıyorum içim daha çok rahat ediyor.