PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Benzin göstergesi ve sesi

hallederiz
06/07/2015, 13:24
Arkadaşlar
Benzin ışığı (30-35km ) yandıktan sonra yaklaşık 45 km (ilk bipp sesi) sonra 60 kmde (2. bip sesi ) 81 km ye kadar gittim bir sıkıntı yoktu ki 3. bip sesini de bir zamanlar duydum (GAZ varken) ama gaz olmadığından sağlam olsun diye beklemeden aldım .
Sizce led yandıktan sonra kac bip den sonra kesin almalıyım.

mertvural90
06/07/2015, 15:57
selam;

aracınız benzinli şekilde denediniz mi hiç? Eğer öyleyse sarı yandıktan sonra araba stop edene kadar ki aşamaları yazar mısın? Yani sarı yandı sonra kırmızı mı yanıyor yoksa sarı yanıp sönüyor mu, bip sesi benzinde de var mı? merak ediyorum.

mehmetheleloy
06/07/2015, 16:03
selam;

aracınız benzinli şekilde denediniz mi hiç? Eğer öyleyse sarı yandıktan sonra araba stop edene kadar ki aşamaları yazar mısın? Yani sarı yandı sonra kırmızı mı yanıyor yoksa sarı yanıp sönüyor mu, bip sesi benzinde de var mı? merak ediyorum.

Son çizgiye kadar kullanmak zorunda kaldım ve hâlâ sarı ışık yanıyordu, ilk sarı ışıkta bip sesi geliyor yakıt doldurun diyor, sonra her kademe düşüşünde özellikle yokuş yukarı giderken bip ve yakıt doldur uyarısı geliyor

hallederiz
06/07/2015, 16:23
evet satı ışık yandıktan yaklaşık 15 km sonra ilk bip sesi yanı benzin azaldı. 2 ses yine yaklaşık 15 km sonra devam ettim. yolda kalmamak için de riske girmeden aldım 81 km de

EMRE ALTINOK
10/07/2015, 15:10
bendede yakıt azalınca sarı ışık yanıyor ama bip sesi ötmüyor.neden acaba?

arpadan
12/07/2015, 13:30
bendede yakıt azalınca sarı ışık yanıyor ama bip sesi ötmüyor.neden acaba?

birincizi sarı yanar yanmaz hemen ötmez.
ikincisi ise araç menüsünde buzzer veya low fuel warning gibi bişey olması gerekiyor. onu bulup on yapmayı deneyin