PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çakmaklığın aşırı ısınması

acemi
30/06/2015, 18:15
benim çakmaklığa şarj aletlerinden hiçbiri uymuyor, taktığım gibi dışarı fırlıyor.
neyse bende uyan bir tane fm verici buldum içini açıp normal çin malı olan bir şarj aletini modifiye edip içine takabilidim.

yalnız bu acayip ısınıyor, herhalde dedim alet dandik. başka bir marka aldım onu denedim yine çok ısınıyor.

çok hızlı şarj ediyor ama nasıl bir akım çekiyorsa etrafı eriyecek kadar ısınıyor.
sizce bu normal mi?

https://loopele.com/wp-content/uploads/2014/06/usb-car-charger.jpg

acemi
03/10/2015, 01:08
bir sinir anında bu olayı çözdüm.
hep çakmaklığın içiyle oynayıp oturtmaya çalışıyordum.
şehirdışındayken şarj lazım olunca o an sinirle bu 3 liralık alete giriştim, yandaki metallerin ortasını kargaburnuyla üçgen şekle getirdim. artık taktığımda şak diye oturuyor, ısınsa da bir yerde duruyor ısınması.

sonra sanayiye gidip 0,5 mm dipsiz ampul aldım tanesi 1 tl.
vites körüğünü kenara çekip çakmaklık ampülüne ulaştım, onu da değiştirdim şimdi turuncu turuncu yanıyor..

timbaz
03/10/2015, 01:27
Ilginctir ama araca aldigim navigasyon cihazinin sarj aleti cok guzel oturuyordu, sonra aldigim usb sarjlarin hicbiri olmadi.. philps, samsung gibi marka dahil... kor topal idare ediyorum... 2li usb ye surekli takili navigasyon ve dvr kamera var, 1.5a toplamda ama isinmiyor.. cunku fazla akim cekmiyor, kullanilan cihazlarin sarji dolu veya doluya yakin, surekli sarjda oldugundan... aracin aku alternator iliskisi gibi...
sizin taktiginiz cihazin ozelligi nedir bilmiyorum ama.. eger sarj ettigi cihazin pili tamamen bitik ise ilk basta fazla akim ceker, sarj oldukca cektigi akim duser... ondan dolayi isiniyordur..
Bu arada...
Kayinpederin aracinda soyle bir uygulama yaptik..
Ona da dvr kamera ve navigasyon icin 2 usb cikisi gerekiyordu.. benim usb onun aracta nerdeyse hic oturmadi... biz de usb yi ayna arkasi tavan dosemesinin arkasina gomduk... cakmakliga paralel hat cektik.. cakmaklik ta bosta kaldi, ortada kablo filan da dolasmiyor...

Tekmer
31/01/2023, 00:12
bir sinir anında bu olayı çözdüm.
hep çakmaklığın içiyle oynayıp oturtmaya çalışıyordum.
şehirdışındayken şarj lazım olunca o an sinirle bu 3 liralık alete giriştim, yandaki metallerin ortasını kargaburnuyla üçgen şekle getirdim. artık taktığımda şak diye oturuyor, ısınsa da bir yerde duruyor ısınması.

sonra sanayiye gidip 0,5 mm dipsiz ampul aldım tanesi 1 tl.
vites körüğünü kenara çekip çakmaklık ampülüne ulaştım, onu da değiştirdim şimdi turuncu turuncu yanıyor..

Tekmer
31/01/2023, 00:19
Merhaba bende motosiklet çakmaklığında 12 volt şarjlı dc matkap motoru denedim normalde çalışıyor ısınmadan bir iç fan pervanesi taktım motorun ucuna aşırı ısınma bendede yaptı ısınmaması için ne yapılmalı akü 12v 7ah motorun aküsü acaba çakmaklığa 7amperlik sigortamı gerekiyor ısınmaması için