PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic soket yağlanması

usermm1
29/06/2015, 20:02
selam, yaşadığım dualogic problemini ve çözümünü diğer kullanıcılara faydalı olur düşüncesiyle yazıyorum;

haftasonu araç evin önünde arıza yaptı. araç marş basmıyor, vitese girmiyor ve frene basınca tık tık şeklinde bir ses yapıyordu. bu sabah aracı çekici ile servise götürüp bıraktım. akşama doğru, sorun parça değişmeden halloldu şeklinde güzel bir telefon aldım. problem şuymuş;

rotobun üzerindeki bir parçanın soketinin içi yağlanmış. bu yağı temizleyince robot düzgün çalışmaya başlamış. o parçanın resmini ekliyorum. neden soketin içi yağlanmış tam net değil umarım tekrarlamaz.

celenlee
30/06/2015, 16:06
Daha önce de defalarca arz ettiğim gibi.

Dualogic araçlarınız çalışmadığında.
Önce PC'den arıza kodu silinmeli.
Neden?:
Senösr soketlerindeki temassızlıklar anlık oluyor genelde. Ama arıza silinmeden araç çalışmıyor.

Araç çalıştırılıp, ustanıza götürülüp, tüm sensörlerin soketleri kontrol ettirilmeli, temizlenmeli ;)

1.4 Fire Dualogic'in en büyük problem sebebi. ELEKTRİKSEL, kablo ve soket yalıtımları yüzünden.

1.4 Mjet Dualogic'in en büyük problemi yağ kaçağı, keçe sorunu,basınç sorunu. Sonra tabiki de sensör soketleri :)

celenlee
30/06/2015, 16:09
Ayrıca Resimde gözüken 4 numaralı sensörden robotta 3 Adet var.
Bende de bu sensörlerden birinin (debriyaj konum sensörü) soketinde problem olmuştu bunun gibi. Hepsini çıkartıp temizletip taktırdım, bir daha tekrar etmedi ;)

usermm1
30/06/2015, 17:57
Furkan bey sizin yazınızı okumuştum bana çok yardımcı oldu teşekkür ederim.

Afy
11/07/2015, 15:12
Bu parçalara ulaşmak zor mu aracı kaldırıp mı söküyorlar?