PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses sorunu hk. tavsiye lazım

fencolic
28/06/2015, 03:24
2012 1.3 mjet 37 bin km.deki aracimda bir suredir motor bolgesinden ugultu sesi geliyor. İlk calistirdigimda hemen vuğğ vuuğ diye kesik kesik duzensiz araliklarla ses geliyor. Debriyaja basiliyken ses yok. Birkac km gidip motor isininca ses yok denecek kadar azaliyor. Ozellikle hava serinse sabah ilk calismada ugultu cok oluyor. Sanki yolcu tarafina yakin bolgeden geliyor. 1 yil once serviste sarj dinamosu degisti garantiden.

Servise goturup dinlettim araci birak bakariz dediler. Henuz birakmadim. Sizce bu sesin sebebi ne olabilir?

cpeloo
28/06/2015, 06:19
Aklıma direk Klima ya da fan geldi. Araca bindiğinde Pervane hızını biraz arttırarak dene. Eğer ses artıyorsa. Servis torpidonun oradan biryerden hemen hallediyor.

ecuadorm
28/06/2015, 10:41
Debriyaja basiliyken ses yoksa eğer, debriyaj bilyasi diyorum. Başka sorun aramayin bence. %90 o gibi görünüyor.

fencolic
28/06/2015, 11:05
Debriyaja basiliyken ses yoksa eğer, debriyaj bilyasi diyorum. Başka sorun aramayin bence. %90 o gibi görünüyor.
Debriyaj bilyası debriyaja basılıyken dönmeyen bir parça mi? Degisimi zor birsey mi acaba?

fencolic
28/06/2015, 11:06
Aklıma direk Klima ya da fan geldi. Araca bindiğinde Pervane hızını biraz arttırarak dene. Eğer ses artıyorsa. Servis torpidonun oradan biryerden hemen hallediyor.
Klimayı denedim ancak sesin onla ilgisi yok.