PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 2005 punto city mod(servo motor yda her ne ise) arızası

bodom16
25/06/2015, 04:35
Merhaba arkadaşlar 2005 model 1.3 mj eski kasa puntom var ve yaklaşık 2 ay önce aldım. Fakat son 2 haftadır 4 defa direksiyonum kitlendi 3'ü daha aracı otoparkdan çıkarırken biri de yolda giderken yaptı. Aracı stop edip yeniden çalıştırdığımda sorun olmuyordu(Her çalıştırmada yapmıyor ama 2 yada 3 kere de bir yapıyor.). Bizim binada bir abi var onda da 2007 punto var onda da bu sorun varmış zamanında aküyü değiştirmiş akü değişince kalmamış bir sorun ve 3-4 yıldır direksiyon konusunda sorunsuz biniyor. Sonra gittim benim arabanın aküsüne baktım adı sanı bilinmeyen tahminimce dandik bir akü. Her tarafı oksitlenmiş ve kutup başlarında altında köpüğümsü ne yeşil ne mavi garip garip şeyler vardı. E tabi akü beni şüphelendirdi. Sonuçta elektirikli direksiyon acaba akım az geldiği zaman sensör kafayı yiyip kilitliyor olabilir.

İlk olarak aküyü değiştiricem sorun devam ederse servise götürücem aracı. Büyük ihtimalle 3000 ₺' ye yakın(belki daha fazla) bir masraf çıkarıcaklar. Benim merak ettiğim şey şu, zamanında bu arızayı ücretsiz giderenler olmuş. Benim durum ben aracın 3. sahibiyim araç 158.600 km de. Aracı aldığı madam ilk sahibi 120.000 km'ye kadar servis bakımlıydı dedi. Ne kadar doğrudur bilemem fakat aracı teste soktuğumda motoru %94 çıktı. Acaba servis benim arıza mı da ücretsiz değiştirir mi? Eğer değiştirmezse BURSA da bu arızayı daha uygun nerde giderebilirim?