PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1.4 8v lpgli puntoma buji onerirmisiniz

oguzhancaliskan
24/06/2015, 20:18
Arkadaşlar bugün ustaya gittim araba boğulma yapiyor diye BUJİ değiştir dedi gaz da belli eder benzinde pek belli etmez dedi LPG için ayrı bujiler varmış fiyat falan marka falan onerirmisiniz.

celenlee
24/06/2015, 20:47
Az da olsa iyi oluyor ama Süper bir fark yok.
Adam gibi ayar yapsın!!
Normal buji bile yıpılma yapmaz. Ben iki türlü de kullandım aracımı LPG'de iki tür bujide de.

Eğer kullandığın bujilerin 20-30BIN kmye geldiyse tabiki değiştir :)
Ama bujilerin yeniyse adam gibi ayar yapılması lazım.

oguzhancaliskan
24/06/2015, 21:09
Az da olsa iyi oluyor ama Süper bir fark yok.
Adam gibi ayar yapsın!!
Normal buji bile yıpılma yapmaz. Ben iki türlü de kullandım aracımı LPG'de iki tür bujide de.

Eğer kullandığın bujilerin 20-30BIN ı
kmye geldiyse tabiki değiştir :)
Ama bujilerin yeniyse adam gibi ayar yapılması lazım.

Anladım ama arabayı İkinci El aldıgım ıcın ne zaman degisti bılmıyorum Önerdiğin buji varmı koduyla söylersen alayım bide lpg ıcın tırnak aralığı varmı mm gobıgıbı

celenlee
24/06/2015, 22:50
Anladım ama arabayı İkinci El aldıgım ıcın ne zaman degisti bılmıyorum Önerdiğin buji varmı koduyla söylersen alayım bide lpg ıcın tırnak aralığı varmı mm gobıgıbı

"celenlee 1.4 lpg buji" diye aratınca çıkar nette ;)
iridyum 0.7mm Bosch LPG bujisi kodu fiyatı farklılıkları orda yazıyordu detaylı

halils2
25/06/2015, 09:24
Orkinal bujisi ngk zkr7a-10 dur. 3.5 yıl puntomu lpgli kullandım, ne yığılma yaptı ne tekleme. 1 2 defa çok soğuklarda otomatik benzine geçti o kadar. Lpgye özel buji kullanmanıza gerek yok. İlle de kullanacaksanız o ayrı orjinal bujisini kullanmanız kafi. Zaten ayarda sıkıntı varsa ne kullanırsanız kullanın hep sıkıntı çıkartır.

oguzhancaliskan
25/06/2015, 14:27
Orkinal bujisi ngk zkr7a-10 dur. 3.5 yıl puntomu lpgli kullandım, ne yığılma yaptı ne tekleme. 1 2 defa çok soğuklarda otomatik benzine geçti o kadar. Lpgye özel buji kullanmanıza gerek yok. İlle de kullanacaksanız o ayrı orjinal bujisini kullanmanız kafi. Zaten ayarda sıkıntı varsa ne kullanırsanız kullanın hep sıkıntı çıkartır.

kesinlikle haklısınız ama her usta ayarı ıyı yaparmı bılmıyoırum arakdasın dedıgı 0.7mm lpg bujılerı kalıtelı gıbı gorunuyor ve zaten ayarlı bılmıyorum karar veremedım

celenlee
25/06/2015, 14:42
kesinlikle haklısınız ama her usta ayarı ıyı yaparmı bılmıyoırum arakdasın dedıgı 0.7mm lpg bujılerı kalıtelı gıbı gorunuyor ve zaten ayarlı bılmıyorum karar veremedım

Ayar dediğimiz şey buji ayarı değil.
Yakınlara aynı kiti takan başka bir yeri de deneyebilirsin..

oguzhancaliskan
25/06/2015, 15:01
Ayar dediğimiz şey buji ayarı değil.
Yakınlara aynı kiti takan başka bir yeri de deneyebilirsin..

ne ayarı hocam?

celenlee
25/06/2015, 17:41
ne ayarı hocam?

LPG AYARI.
Aracında hangi marka LPG kiti takılıysa, sana en yakın bayisine gidip ayar yaptıracaksın.

SEHZADE58
25/06/2015, 18:09
Product Detail - bosch.com (https://www.bosch-automotive-catalog.com/tr/product-detail/-/product/0242140514?rePage=http%3A%2F%2Fwww.bosch-automotive-catalog.com%2Ftr%2Fvehicle-info%2F-%2Fvehicle%2Fequip%2FFIA%2F2294%3FautoLoad%3D1)
Linkteki Bosch İridyum Bujiyide Öneriyorlar