PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel Punto Gaz Kesme Problemi

ilkyazgrande
22/06/2015, 16:45
Merhabalar,

son 1 haftadır aracımda (özellikle yokuş çıkarken) gaz kesme mevcut. sonra hemen kendisini toparlıyor. Düz yoldada giderken ara sıra yapıyor bunu. Sebebi turbo olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

omeremre
22/06/2015, 17:08
merhaba, bende de 4üncü ve 5inci viteste vardı aynı problem, dpf filtresi dolmuş ve kendini temizlememiş (normalde temizlemesi gerekiyor) serviste dpf temizliği yaptılar sorun kalmadı.

senin problem de buysa, sebep düşük devirde sürmek, biraz devirli kullanmak gerekiyor

ilkyazgrande
22/06/2015, 23:23
Umarım büyük bir problem cıkmaz. çok teşekkürler.

Mert34
23/06/2015, 00:47
turbomu revize ettirmiştim sorunumu söyleyeyim size uyuşuyorsa kontrol ettirin derim; yüksek eğimli rampada 1-2 sorunsuz giderken 3e attığında araç aniden gazı kesiyordu devir 5bin bile olsa gaz yemiyordu aynı şekilde rampalarda çok az bile gazı bıraksam vites düşürüne kadar gaz yemiyordu araç, yani 2den ileri geçemiyordum düz yolda da ilk vites atma anında gazdan kesiyordu. turbo ise bilgisayara bağlanınca arızayı gösteriyor revize ettirdim 600lira tuttu yağlanma sorunundan kaynaklı oluyor genelde sıfır turbolar 1100 1300 lira ihmal etmeyin

fct1071
23/06/2015, 01:53
Egr valfi, manifolt temizliği ve map sensörü temizliğin yaptırın. bende de benzer bir sorun vardı. bahsettiğim aksamı temizlettikten sonra kalmadı

volkan1065
23/06/2015, 08:48
EGR ve MAP sensörünü ilk temizlettirin sorun düzelecektir.

Arkheon
23/06/2015, 12:01
Benzinli 1.2 Panda'mız var. Araba bazen gaz kesiyor ve kapatıp açmadan da düzelmiyor; aynı zamanda "Engine Failure" yazısı çıkıp motor ikaz ışığı yakıyor.

Sizce sorun ne olabilir?

kartal3520
26/06/2015, 19:06
Aynısı bende de oluyordu.Araç garantideyken kaç defa servise götürdüm hep cihaza bağladılar bir şey çıkmadı.Arabayı bu şekilde kanıksamıştım ki 1 ay önce kızdırma bujilerinden birini değiştirmek üzere servise gittim.Sadece buji değişimi beklerken enjektörlerde sorun olduğunu ve revize edilmesi gerektiğini söylediler.Araçtan anlamadığımdan dolayı revize için onay verdim.Bosch tan pompacı denilen bir vatandaş geldi enjektörleri söktü.İkisi normal kurum bağlamıştı ama diğer ikisi resmen katran bağlamıştı.Neyse uzatmayayım enjektörler revize olduktan sonra hiç bir sıkıntı kalmadı.Hatta öyleki haftasına yakıt borusu delinmiş onuda değiştirdik.Araç 750 tl masraf görünce yağ gibi oldu.:(

ilkyazgrande
08/07/2015, 13:16
ustama gittim hiç bir problem yok :) Her zaman Luko..l den aldığım mazotu ışık yanana kadar kullanıp iyi bir markadan fulledim ve yaklaşık 1 haftadır problem yok. Sanırım sorun yakıt bazlıydı anlayamadım =) herkese teşekkürler.

suhaakin
08/07/2015, 14:34
Merhabalar,

son 1 haftadır aracımda (özellikle yokuş çıkarken) gaz kesme mevcut. sonra hemen kendisini toparlıyor. Düz yoldada giderken ara sıra yapıyor bunu. Sebebi turbo olabilir mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Benim aracımda 90 beygir olan 1.3 dizel modelden. Araç 2000 devire gelene kadar resmen tabut içinde gitmekte olan bir ölüyken 2000 devirden sonra turbo devreye girdiğinde, resmen zincirinden kurtulmuş bir köpeğe dönüşüp sağa sola saldırırcasına kendini kaybetmiş gibi hızlanıyor.

Lukoilden hiç yakıt almadım ama shell tavsiye ederim. BP ve Opette sorun yaşayan insanlar gördüm ama henüz shell'de sorun yaşayana rastlamadım.

ilkyazgrande
13/07/2015, 10:37
evet bu günde motor arıza lambasının yanması cok iyi oldu gerçekten =)))

volkan1065
13/07/2015, 10:55
evet bu günde motor arıza lambasının yanması cok iyi oldu gerçekten =)))

EGR ve MAP sensör temizliği yaptırın sorununz düzelecektir. Sonrasında mazot olarak TOTAL Excullıum yada shell de yakıt alın.

ilkyazgrande
13/07/2015, 13:38
EGR ve MAP sensör temizliği yaptırın sorununz düzelecektir. Sonrasında mazot olarak TOTAL Excullıum yada shell de yakıt alın.

Teşekkür ederim. Arefe günü ustamın yolu gözüktü =)

ilkyazgrande
20/07/2015, 16:41
Selamlar herkese, EGR yi iptal ettirdik ışık yanma sorunsalınıda yazılımla hallettiler sanırım. gaz kesme problemide bu sebeptenmiş. Manifoldada zarar vermeye başlamış. Aracın performansı hissedilir derecede arttı. Tüm problem EGR imiş :) Hepinize teşekkürler. Sevgiler,

partikulfiltre
25/07/2015, 13:49
https://images.-cdn.com/15/07/25/e0041e7dd4a89c49e5c3592ca928d61c.jpg

Dizel Partikül Filtre Yenileme ve Temizliği

Maslak DPF ve Katalitik Konvektör Sistemleri

Atatürk Oto Sanayi Sitesi 1.Kısım No. 110 Maslak/İstanbul

www.ozgokegzost.net
0 212 346 31 38
0 532 321 83 14

İnstagram: partikulfiltre

Uygun fiyatlara Dpf Değişimi Temizliği Ve Konvektör Servisi Yapıyoruz..
Yapılan çalışmalara web sitemizden veya instagram sayfasından ulaşabilirsiniz..

https://images.-cdn.com/15/07/25/8984d35922a64cd0427cde552fbaf66f.jpg

hastags:
#Downpipe #turbopipe #exhaust #Partikul #PartikulFiltre #Katalizor #DPF #Maslak #AtaturkOtoSanayi #Porsche #Dogus #Audi #Wolkswagen #Bmw #Mercedes #LandRover #Jeep #Amerikan #Exhaust #Egzost #Kumandali #KumandaliEgzost #Cutout #Abart #Warex #Spiral #Felxible #1Kisim #No110 #istanbul

Maslak Dpf Katalitik Konvektör Sistemleri Cemalettin Tekinkaya

elektrotman
07/12/2021, 13:25
Arkadaşlar size para ile satın alamayacağınız bir tecrübemden bahsedeceğim özellikle euro4 motora sahip veya tüm dizel araçları olan herkesi ilgilendiriyor benim aracımda şöyle bir problem vardı kalkışta veya seyir halinle düşük hızlarda giderken sanki ayağını gaza basıp çekiyor musun gibi ani gaz kesilmeleri oluyordu yüksek hızlarda giderken de sanki birisi seni arkadan tutup bırakıyordu hissi veriyordu malumunuz sitede herkes bilen bilmeyen bir yorum yapıyor tabii bir arızadan muzdarip olunca ister istemez hepsini deniyorsunuz hava akış metreden diyen oldu map sensöründen diyen oldu enjektörlerden diyen oldu yakıt pompasından diyen oldu en çok da debriyaj müşüründen diyen oldu EGR ve manifold kurum dolmuştur onu temizlet diyen oldu fakat sorun hiçbirinden cikmadi hepsi tek tek denendi sonuç alınamadı benim paylaşımımı okuyan bir arkadaş Facebook'tan bana yazdı dedi ki egrinin motoru var motor zamanla sapıtıyor düzgün çalışmıyor yani egrinin açılma olması gereken zamanda açmıyor doğru çalışmıyor dolayısıyla tam görevini yapmadığı için EGR nin konumu motordan dolayı hatalı açıldığından devreye zamanında girip çıkmıyor egrinin motorunun 3 tane vidası var fişini çıkarmadan onu sök de ne dedi tabii onu sökülecek yere el bile girmiyor sökemedim az önce saydığım işlemleri yapan ustama dedim ki bir arkadaşım böyle bir şey tavsiye etti bunu yapalım egrinin motorunu söktük fişi takılı halde arıza lambası yanmasın diye benim arabamda hiçbir sorun kalmadı araba oldu fişek anladık ki egr motoru arızalı çıkmacı dan bir tane bulduk motorunu değiştirdik hiçbir problem kalmadı benim bu tecrübem sizlerinde muzdarip olduğu bir arızaya merhem olduysa ne mutlu bana Allah'a emanet olun