PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : dijital klima kullanımı

serdalKYZ
22/06/2015, 15:46
biliyorum forumda buna benzer bir çok konu var ama ilk kez dijital klima kullandığım için anlayamadım kullanımı düğmeleri felan ibr sürü ayrıntı ve düğme var...

1)yazın dışarıda sıcaklık 30 derece diyelim ekranda öyle gösteriyor...klimayı kullanmak istersem sırasıysa ne yapmalıyım..kaç dereceye getirmeliyim fan hızı ne olmalı hangi ışıklar yanmalı felan(klimam çift bölmeli olanlardan hem manuel hem otomatik tuşları var)

2)kışın dışarı sıcaklığı -5 ve -10 arasını gösteriyorsa aracı nasıl ısıtmalıyım sırayla hangi aşamalar yani

Öncelikle şimdiden bütün yorumlar için teşekkür ederim...

volkan1065
22/06/2015, 17:14
Klimanın sol üst köşedeki soğutma tuşuna basıyorsunuz daha sonra derece ayarlama yönünde 17 dereceye düşürsünüz. Sonrasından cama direk siz e yada ayağa gelmesini istiyorsanın ok tuşlarına basarak secersınız.

Çok teferrruatlı bir sey değil merak etmein

SinanTR
22/06/2015, 17:42
bende yeniyim ama zor değil soğutma istiyosan kar tanesi işareti var ona basıp dereceyi ayarlıyosun monoya basarsan iki kısmada seçtiğin sıcaklığı veriyo monoyu kaparsan çift blgeolarak ayrı ayrı ısıtıp soğutuyosun 3 tane ok işareti var aşağıyı gösteren ayaklara ortayı gösteren ön göğüsten yukarı gösterende muhtemelen ön cama üflüyo ısıtma için kar tanesi işaretini kapatıyosun ısıtıyo sanırım yaz olduğu için kaloriferi kullanmadım

benim merak ettiğim kaç dakikada ısınıp içeriyi ısıtıyo kışın

feyzullah
22/06/2015, 18:08
bende yeniyim ama zor değil soğutma istiyosan kar tanesi işareti var ona basıp dereceyi ayarlıyosun monoya basarsan iki kısmada seçtiğin sıcaklığı veriyo monoyu kaparsan çift blgeolarak ayrı ayrı ısıtıp soğutuyosun 3 tane ok işareti var aşağıyı gösteren ayaklara ortayı gösteren ön göğüsten yukarı gösterende muhtemelen ön cama üflüyo ısıtma için kar tanesi işaretini kapatıyosun ısıtıyo sanırım yaz olduğu için kaloriferi kullanmadım

benim merak ettiğim kaç dakikada ısınıp içeriyi ısıtıyo kışın

Dizeli bilmiyorum ama bizim benzinliler ortalama 5 dakika içerisinde sıcak üflemeye başlıyor.

SinanTR
22/06/2015, 18:11
feyzullah benzinliyi az çok tahmin edebiliyorum ilk kez dizel kullanıyorum ve hep dizel geç ısınıyor derler ondan söylemiştim

Evren_c
23/06/2015, 15:54
Auto'ya basın yeterli :) iç-dış hava sirkülasyonunu, fan hızını otomatik ayarlıyor. Siz sadece dereceyi değiştiriyorsunuz.

Motor ısısı yükselmeye başladığında çalıştırın. Motor çalışır çalışmaz klimaya yüklenmeyin.

omerve34
25/06/2015, 14:23
klima devreye girmeden sogutma nasıl yapılıyor. Kar işaretine basmazsak direk hava sirkülasyonu diye biliyorum ben. doğru mudur?

Evren_c
25/06/2015, 14:54
klima devreye girmeden sogutma nasıl yapılıyor. Kar işaretine basmazsak direk hava sirkülasyonu diye biliyorum ben. doğru mudur?

Doğrudur. Kar sembolüne basıp sadece fan fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

celenlee
25/06/2015, 17:44
Hiç kafanı karıştırmak istemiyorsan sadece şunu yap.

Soldaki Auto Tuşuyla sistemi aç.
Tuşu çevirerek istediğin sıcaklığa ayarla.
Yazın 23 Kışın 25 iyi geliyor genelde.

Kapatırken de OFF yap.

EN BASİTİ bu şekil ;)

Ön camın buğu yaptığında da MAX'a basarsın ;)

serdalKYZ
25/06/2015, 18:21
ekranda FULL AUTO + KAR SİMGESİ + 20 DERECEYİ GÖSTERİYOR ve FAN DERECESİ ORTA SEVİYEYE YAKIN+ ARAÇ İŞARETİ VAR....doğru mu olması gereken böyle mi

Evren_c
26/06/2015, 10:27
ekranda FULL AUTO + KAR SİMGESİ + 20 DERECEYİ GÖSTERİYOR ve FAN DERECESİ ORTA SEVİYEYE YAKIN+ ARAÇ İŞARETİ VAR....doğru mu olması gereken böyle mi

Full auto'dayken zaten fan seviyesini ve sirkülasyonu kendisi ayarlar araç. Yani siz dereceyi ayarlayacaksınız sadece. Adı üstünde; full auto :)

fatihhhh
01/07/2015, 14:54
tavsiye,
yazın araba güneş altında çok ısınmışsa,
arabayla birlikte klimayı açmayın,
camlar açık bi 20 sn gidin,
(hatta benim uzaktan kumanda da camlar açılıyor,
arabaya yaklaşırken kumandadan camları açıyorum.
ben arabaya bindiğimde o aşırı sıcak hava dışarı atılmış oluyor.)
içerdeki aşırı sıcak hava dışarı çıkısın, ondan sonra klimayı açın.
dışarısı 30-40 derece ise,
siz 17 dereceye ayarlarsanız fan en üst seviyede çalışır.
23 e getirin, biraz çalışsın sonra fan hızı yavaşlayınca, içerdeki soğuk hava size yeterli gelmez ise 20 ye ya da 18 e felan getirirsiniz.