PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyin arızası acil yardım

MemiN
22/06/2015, 13:29
Sevgili arkadaşlar sizlerin acil yardımınıza ve bilginize ihtiyaç duyurum. 2006 model 1,4 g. punto aracım var. aracımı yaklaşık 12 gün kapalı garaja bıraktım ve yedek anahtarı ile çalıştırmaya çalıştım ancak yedek anahtar ile çalışmadığı ekranda araç ve kilit işaretinin yandığını gördüm. derhal orjinal kumandalı anahtarı ile tekrar denedim yine araç çalışmadı ve aracı gösterge panelindeki araç ve kilit işareti yandı,

ilk olarak bir anahtarcıyı çağırdım ve aracı bilgisayara bağlayarak anahtarın bende olan anahtar kotları ile tekrar kodladı iki anahtarda bilgisayar ortamında tanındı ancak; bilgisayarı araçtan çıkardıktan sonra imbo sembolü tekrar yandı anahtar yükleme işlemini iki kez yaptık iki kezde başarılı şekilde anahtar tanındı dendi ancak araç hiç çalışmamdı. araçın kapıları açılıyor. uzaktan kumanda çalışıyor ancak kontak basıldığında kesinlikle araç marş almıyor.

bunun üzerine elektirci usta buldum ve aracın bütün sigortalarını tek tek kontrol etti, bilgisayara bağladı ancak beyin ile bağlantı kurulamadığını ve arıza ışığını söndüremediğini söyledi. bunun üzerine

ikinci bir elektrikci usta getirdim. ikinci usta arıza ışığını bilgisayar ile bağlanarak söndürdü anca bilgisayar soketini çıkartır çıkartmaz arıza ışığı tekrar yandı yani araç ve kilit ışığı yandı ne yazık kı aracı çalıştıramadık. Elektirkci usta ile bilgisayardan aracın ışıklarını, kapılarına ve diğer aksesurlarına kumanda etti yani çalıştı; ancak aracı bir türlü çalıştıramadı yani marş basmadı. Bir kaç usta ile görüştüm ve aracı çekici ile getirilmesi gerektiğini söyledi. maddi durum iyi olmadığı için biraz bekliyorum.

Sizlerden daha önce böyle bir sorunla karşılaşan varmı. Bir kaç kişiyle görüştüm. beyin olabilir diyorlar. Beyin olursa kaç paraya mal olur, tamir oluyor mu Yardımlarını bekliyorum Teşekkür ederim.

feyzullah
22/06/2015, 13:42
Çok geçmiş olsun. Akünün durumu nasıldı. Akü bitince veya bitmeye yakın değişik haller olabiliyor.

MemiN
22/06/2015, 13:45
teşekkür ederim. elektrikci aküye baktı durumu iyi dedi. elkterikci bilgisayar ile ölçüm yaptı durumu iyi olduğu söyledi yinede başka bir akü ile takviye yaptık yine çalışmadı.

cpeloo
26/06/2015, 16:43
Aküde de sıkıntı yoksa ve Direksiyon kilitlenmiyorsa. Tatlı bi vurdurmayi dene.

MemiN
26/06/2015, 16:46
valla korkuyorum. bu gün mümkünse bir çekici ile ustaya götüreceğim.

Kadir00906
26/06/2015, 18:18
Anahtarı çevirdiğin halde hiçbir ses gelmeyip boşa dönüyorsa , marş dinomonu ve de benzin pompanı kontrol ettir derim. Benim daha önce ki opel aracımda bu sorun oluşmuştu. Benzin pompası değiştirildi en fazla 5 saat dayandı sonra aynı sorun bidaha gerçekleşti, en sonuda motor beynine işlem yaptırdım ondan sonra düzeldi , bu durumları bilirim insanın ne tadı kalır ne tuzu. İnşallah kısa zamanda sorunu masrafsız çözebilirsin.