PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Teyp kafası sorunsalı

Mert34
20/06/2015, 19:07
Yanılmıyorsam teyp tuşlarını sökebilmek için çerçeveyi sökmemiz lazım, bu çerçevede 4 adet vida ile tutturulmuş alyans mı deniyor ne deniyor bu vidalara bilemedim bunları sökmek için kaç numara anahtar gerekli acaba bilgisi olan varmı

volkan1065
20/06/2015, 21:56
Tork tornavida olması gerekiyor.

Mert34
21/06/2015, 03:21
Tork tornavida olması gerekiyor.

Numarası falan varmı hocam bunun nasıl sökerim nereden bulurum birde teybi söksem şifre istermi o korkuyla sökmeden yapmaya çalışıyorum güvenlik kartım yok elimde

Mert34
21/06/2015, 12:29
.

byadrenalin
21/06/2015, 14:09
Numarası falan varmı hocam bunun nasıl sökerim nereden bulurum birde teybi söksem şifre istermi o korkuyla sökmeden yapmaya çalışıyorum güvenlik kartım yok elimde

İsteyebilir. Servisler şifreyi ücretsiz veriyor. Arabanın şasi nosuyla ya da teyibin arkasındaki bir kodla mı ne söylüyorlardı teyip şifresini. Sistemlerinde kayıtlı.

volkan1065
21/06/2015, 19:29
numarasını bilmşiyorum ama herhangi bir hırdavatçı yada ucuzluk eşya satan yerlerde tork tornavida seti alabilirsin her zaman lazım olur sana ucuz bir set zaten.

Teyp normalde hemen öyle şifre istememsi lazım bizim evolarda istemiyor. Ama isterse servis veririmi yada tanıdığın varsa anca ondan öğrenirsin. Bizim albeada başımıza geldi FIATI aradık şase numarasını söyleyelim kodu verirmisniz diye olmaz dediler. Servis kaydı acılıp servise gidilecek orda hem şifre irilip hemde 100 TL bayılacaksınız dediler.

Bende teybin arkasında kod ile araştırma yaptım ve şifreyi buldum.

Mert34
21/06/2015, 20:25
İsteyebilir. Servisler şifreyi ücretsiz veriyor. Arabanın şasi nosuyla ya da teyibin arkasındaki bir kodla mı ne söylüyorlardı teyip şifresini. Sistemlerinde kayıtlı.

numarasını bilmşiyorum ama herhangi bir hırdavatçı yada ucuzluk eşya satan yerlerde tork tornavida seti alabilirsin her zaman lazım olur sana ucuz bir set zaten.

Teyp normalde hemen öyle şifre istememsi lazım bizim evolarda istemiyor. Ama isterse servis veririmi yada tanıdığın varsa anca ondan öğrenirsin. Bizim albeada başımıza geldi FIATI aradık şase numarasını söyleyelim kodu verirmisniz diye olmaz dediler. Servis kaydı acılıp servise gidilecek orda hem şifre irilip hemde 100 TL bayılacaksınız dediler.

Bende teybin arkasında kod ile araştırma yaptım ve şifreyi buldum.

Sağolun o zaman ben en iyisi gidip bir set alayım dediğiniz gibi nalburlara baktım ama onlar matkap için satıyormuş, sökmeden yapamazsam dediğiniz gibi internetten bulmaya çalışırım

SinanTR
22/06/2015, 13:35
hemen bozulmuyo ben geçenlerde dijital cd changer diye bi zımbırtı taktım usb li olması için ilk takışta çalışmadı arkadan enerji kablosunu söktüm geri taktım cihaz çalıştı bende teyp şifre ister dedim ama kısa süre için istemedi gerçi bende şifre kartı var siz tuş takımı için söküp takarsanız biraz sökük bekletirseniz belki hafıza tamamen gidebilir

Mert34
23/06/2015, 00:25
Bugün bayağı uğraşıp tuşları söktüm kafayı uzun süre sökük bıraktım şifre istemedi sticker ile yaptım ama hoşuma gitti çok az ışıkların gücü azaldı yinede o iğrenç beyaz soyuk tuşlardan çok daha güzel durdu

Mert34
23/06/2015, 00:39
https://i.hizliresim.com/n737Yg.jpg

son halide böyle oldu stickerdan önce ışıklı yerleri maskeleyip mat sprey boya ile 2kat boyadım ses tuşunuda aynı şekilde boyadım

volkan1065
23/06/2015, 08:47
Eline sağlık güzel olmuş.