PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Vites değiştirirken dişli sesi

mertvural90
18/06/2015, 15:47
İyi forumlar;

Araba stop vaziyet de iken debriyaj ile vites değiştirince alt kısımdan dişli sesi geliyor sürtme sesi gibi. Hareket halinde iken de geliyor.
Bu bir arıza sebebi mi sizde de geliyor mu? Fikir sahibi olan varsa yazabilir mi?

ceb_58
18/06/2015, 17:23
Şanzuman yağınızı kontrol ettirin.

Arrest
18/06/2015, 17:31
Abro Şanzuman ve Difransiyel Katkısı - Abro Gear Oil Treatment PTFE «Kemal Oto Aksesuar Modifiye Tuning (https://www.kemaloto.com/abro-sanzuman-ve-difransiyel-katkisi-abro-gear-oil-treatment--ptfe-pmu1811)

bu işinizi çözecektir

khanunl
18/06/2015, 20:04
İyi forumlar;

Araba stop vaziyet de iken debriyaj ile vites değiştirince alt kısımdan dişli sesi geliyor sürtme sesi gibi. Hareket halinde iken de geliyor.
Bu bir arıza sebebi mi sizde de geliyor mu? Fikir sahibi olan varsa yazabilir mi?

Baskı balata yeterli derecede ayırmıyordur.Baskı balata seti ömrünü tamamlamak üzere olabilir.

cpeloo
19/06/2015, 03:12
Baskı balata yeterli derecede ayırmıyordur.Baskı balata seti ömrünü tamamlamak üzere olabilir.

Katılıyorum. Daha cok geri vitesi takmaya Çalışınca belli ediyor kendini. Cok zor geçmeye Başlıyor yada Gürültülü geçiyor.

mertvural90
19/06/2015, 09:07
Katılıyorum. Daha cok geri vitesi takmaya Çalışınca belli ediyor kendini. Cok zor geçmeye Başlıyor yada Gürültülü geçiyor.

baskı balata 2 ay önce değiştirdim. Yapıldığı gün vites geçişlerine hiç bir değişiklik yoktu. Hatta geri vites de garç sesi halen çıkıyordu. Bunu ustaya sordum tatmin edici cevap almadım hepsinde böyleymiş falan dedi. zaten bidaha uğramam o ustaya çok da tavsiye etmişlerdi.

SinanTR
22/06/2015, 13:25
arkdaşlar bendede çoğu zaman geri viteslerde cırtlıyo niyedir acaba yeni yapmaya başladı ben servise götürmeyi düşünüyorum baskı balata cinsinden bi arıza ise başka neler değişiyo ve ne fiyata çıkıyo

Mert34
23/06/2015, 00:43
arkdaşlar bendede çoğu zaman geri viteslerde cırtlıyo niyedir acaba yeni yapmaya başladı ben servise götürmeyi düşünüyorum baskı balata cinsinden bi arıza ise başka neler değişiyo ve ne fiyata çıkıyo

benimde geçen gün yokuşta geri geri çıkacakken ilk defa cırtladı yeni çalıştırmıştım soğuktu ondandır dedim ama geri vites yolunuda zor buluyor bazen zorlamak gerekiyor birşey var ama hayırlısı

ceb_58
23/06/2015, 01:50
benimde geçen gün yokuşta geri geri çıkacakken ilk defa cırtladı yeni çalıştırmıştım soğuktu ondandır dedim ama geri vites yolunuda zor buluyor bazen zorlamak gerekiyor birşey var ama hayırlısı

Hocam ben baskı balatayı yeni değiştirdim ama ne zaman geriye atsam cırtlıyor eskidende öyleydi simdide öyle. Kronik sanırsam bizim araçlarda

ceb_58
23/06/2015, 01:51
baskı balata 2 ay önce değiştirdim. Yapıldığı gün vites geçişlerine hiç bir değişiklik yoktu. Hatta geri vites de garç sesi halen çıkıyordu. Bunu ustaya sordum tatmin edici cevap almadım hepsinde böyleymiş falan dedi. zaten bidaha uğramam o ustaya çok da tavsiye etmişlerdi.

Bende baskı balatayı değiştim, cırtlama sesi geçmedi, kronik olabilir araçlarımızda

yasin09
23/06/2015, 01:59
benımde dizel aracım 2013 geri vitese ilk çalıştığı zaman geçişte o gıcırt sesı gelıyor ve hızlı gıderken 3 den 4 e attıgımda aynı ses dişli sesı gelıyor araç 30 binde daha anlayamadım neden ??

ORS15
23/06/2015, 09:32
hakem direksiyon İstanbul'da adresi şöyle ; Bağcılar Güngören Sanayi Sitesi, 16. Blok D:35, Başakşehir/İstanbul - Avrupa
(0212) 671 2136

ORS15
23/06/2015, 09:33
yanlış yere yazdım kusura bakmayın....