PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yatak Sarip tamir edilen motor sorun cikarir mi

aydinhakan
17/06/2015, 15:08
Arkadaşlar yakin bir dostuma araç bakiyorum. 2000cc bi Marea bulduk. Sahibinin soyledigine gore aracin motoru yatak sarmis. Servise 8bin TL gibi bir fiyata yaptirdigini söyledi. Cevremizdekiler yatak saran motor dan hayir gelmez diyor. Bu isi bilen birisi bana yardimci olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler

arpadan
17/06/2015, 22:22
öncelikle yatak sarmak nedir bilmiyorum. araştırıcam.
bana kalırsa çevrendekilerin sözünü dinle. yatak saran taklalı motoru üfleyen komple boyalı şasisi işlem görmüş motor kaputu değişmiş vs. böyle arabadan uzak dur. şimdi heveslisin alırsın ama yarın birgün servisten çıkmazsın

erenemre
17/06/2015, 22:48
kardeş ayrıca 2000CC marea ların yakıt tüketimi çok fazladır performansı çok iyidir ancak çok yakar ve oldukça eski bir motor marea alacaksan makyajlı kasa olan 2002-03 liberty veya excusluvie almanı tavsiye ederim.

aydinhakan
23/06/2015, 05:58
Arkadaşlar cevaplariniz için tesekkur ederim. Araci almaktan vazgectik zaten içimize sinmemisti. Dun Dizel 206 bulduk ve ayni gün satin aldik. Nereye göstersek iyi dediler araca. İnşallah dedikleri gibidir :)

volkan1065
23/06/2015, 09:38
Yatak sarmış motor yapılmış araç alırken 1000 defa düşünmek gerekir. Bizim akrabada motor yapılmış transporter aldı gecen hafta blok komle catladı yapanlar sadece bloğu pistonları temızleyip toplamışlar.

Arrest
23/06/2015, 11:46
Yatak sarmanin sebebi yagsız kalmasıdır , demekki yag yakiyodu arac veya yac kaciriyordu motor omru bitmiş. Sonucunda yagsiz kalmis yatak sarmis. Krank ve yataklar değişirse adam akilli onarim gormus motor sifir motordur , ne guzel iste silindirler rektefeye olmus yataklar degismis subaplar falanda yenilenmistir. Bundan iyisi şamda kayisi

byadrenalin
23/06/2015, 19:09
Yatak sarmanin sebebi yagsız kalmasıdır , demekki yag yakiyodu arac veya yac kaciriyordu motor omru bitmiş. Sonucunda yagsiz kalmis yatak sarmis. Krank ve yataklar değişirse adam akilli onarim gormus motor sifir motordur , ne guzel iste silindirler rektefeye olmus yataklar degismis subaplar falanda yenilenmistir. Bundan iyisi şamda kayisi

Keşke herkes motoru senin dediğin gibi toplasa. Her usta dürüst olsa ama nerde öyle ustalar. Mumla arayıp buluyoruz. Ben şahsen bir araca her ne sebeple olursa olsun motor yapılmışsa o araçtan midem bulanıyor. Kimisi de sıfır motor ne güzel diyor işte :)

Arrest
23/06/2015, 19:17
Benim babam jandarma turkiye geneli motor kismi sefi idi iyi bilirim bu isleri

SinanTR
23/06/2015, 21:40
aman abi iyiki almamışsınız o marea yı bence gidin sadaka verin bi yere :)

aydinhakan
23/06/2015, 22:54
aman abi iyiki almamışsınız o marea yı bence gidin sadaka verin bi yere :)

Valla durumun bu kadar kotu olduğunu bilmiyordum. Neyseki almamisiz :)