PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Emrenin puntişiyle imtihanı

EMRE ALTINOK
15/06/2015, 20:12
Merhaba forum, 19 haziranda bitek olan muaynmi bugün ( tüm gün) tamamladım..Mutlu sona eriştim.. sabah 7:30 da başlayan maeram 16:00 da bitti..bu kadar uzun mu sürüyor? evet.. bu işe tamgün ayıralım mı? belki..

Başlıyoruz..geçen hafta cu ma günü aldığım randevuma bu sabah gittim.. sıra nomu aldım.sıra bana geldi.aracı teslim ettim.yarım saat sonra sonuçlandı..

aracın azami yüklü ağırlığı ruhsatta yazmıyor: AĞIR
aracın sınıfı ruhsatta yazmıyor: AĞIR
(bu 2 sorun tamamen trafik tescilin hatası)
re
gittik trafiğe: sorunu nazikçe anlattım. tüvtürk kağıdını uzattım.bilgisayaran giriş yaptı. "tamam düzelttik.şimdi onların sistminde görünür"

cepten web sayfasınan aynı günün 10:00 a tekrar randevu. tüv gittik tekrar fiş al-sıra bekle.11:00 de sırageldi. soktum. önceki muayeneyi yapan çocuk denk geldi.bu sfr 10 dakka sürdü. geçtik.pulu aldım.plakaya yapıştırdım.. tabi öğle arası oldu..1 iki yere uğradık.14:00 a doğru istikamet trajik (!) tescil..

gittik..sıranın sonu görünmüyo. girişteki memura derdimi anlattım." tescil kağıdındaboş muayene yerim yok.yeni belge alacam." dedim.bana bi sıra numarası verdi.. önümdeki 15 kişiyi bekleyip ve 102tl. yi verdikten sonra..işimi hallettim.tüv ün muayene sonuç kağıdından başka 2. bi belge var. sıcaktan fotokopisini çekmek aklıma gelmedi.neyse.. 182+102 liraya (ve 1.5 çubuk yakıt gösterge çubuğu) karşılığında işimizi hallettik..eski tescil belgesinde sadece 3 ADET muayene yeri var. bu verdikleri ruhsatabenziyor. ama 6 tane boşyer var. 12 sene muayene kağıdıynan uğraşmicam.

hadi geçmiş olsun.

erenemre
15/06/2015, 20:52
12 seneye kadar punto falan kalmaz zaten neyse geçmiş olsun bazen aksilikler üst üste geliyor

SinanTR
16/06/2015, 20:49
bendekide sizinkine benzer hem muayene yaprağında yer yok hemde trafik tescilde benzinli geçiyo benim aracım dizel napıcam bilmiyorum

seneye muayene bitiyo benden önceki sahibi tüv den 3 kez benzinli olarak geçmiş bakalım banamı patlicak ne yol izlicem bilmiyorum

siz başarmışsın tebrikler seneye benimde benzer bi maceram olacak hemide istanbul şartlarında

EMRE ALTINOK
17/06/2015, 07:00
ruhsatta yazıp yazmaması çok möhüm deel. zaten trafiğe ilk girdiğimde ruhsatı almadılar bile.sadece tüv ün kağıdını aldılar. tüv kağıdını almadan ruhsatla gidilip eksik kısımlar söylenirse yardımcı olurlar herhalde. başka puntişlerin ruhsatıyla karşılaştırıp bakmak lazım.neyi yazmamışlar.. tescil şube bilgisayara girerse sorun yok..birde ruhsatların eski tip yenip mi ne varmış..ruhsat çok eskiyse sorun olabilir.. yeni ehliyetlerde tc no kısmı var.. eskilerde yok bunun gibi mesela.
(mümkünse trafik tescile yakın tüv istasyonu seçiniz.)