PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Stop lamba led değişimi

mavi59
15/06/2015, 14:47
arka stop lambasında parkları açtığımda sanırım stop park olarak 3 led kullanılmış bunlardan 1 yanmıyor servise gitmeden kendim değiştiremezmiyim bilginiz varmı tür lamba onuda tam olarak bilmiyorum

cgultekin
15/06/2015, 14:58
benimde 1 tane yanmıyor. her defasında aksesuarcıdan sormayı unutuyorum.bakalım ne gbi yardımlar gelecek konu ile ilgili.

tab
15/06/2015, 19:34
Led yamııyorsa stop komple değişiyor. Garanti den değişmişti. Önce ledin vidalarını sıkıyorlar. Ama olmamıştı değişti.

mtninan
16/06/2015, 02:33
Soketten kaynaklanıyor stobu sök soketlerin girdiği yerleri zımparala düzelir bendede aynı sorun vardı

hkirik
12/07/2015, 22:19
3 ledi de kolayca değiştirebilirsiniz. isterseniz söktüğünüzde ledin türüne bakıp yenisini alıp değiştirin, isterseniz de kullanıcı kitabından bakabilirsiniz.
İhtiyacınız olan tek şey tornavida.
Bagajı açın ve farın vidalarını sökün. Sonra farın üst kısmından tutup güçlü bir şekilde çekin ama koparıp fırlatacakmış gibi değil, güçlü ve kontrollü bir şekilde :)
Sonraki aşama ise elektrik bağlantısını çıkarmak, klipsli bir şekildeydi sanırım, kolayca çıkar.
Artık far elinizde, ledlerin bağlı olduğu kısmı da vidalarını söküp fardan ayırın.
Bu kadar

*Bahsi geçmiş, soketlerde temassızlık olabiliyor, temas yüzeylerini dikkatli bir şekilde ayarlayabilirsiniz, eliniz teknik işlere yatkın değilse soket olayına girmeyin.