PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Direksiyon Çevirince Tıkırtı ?

anilxx92
08/06/2015, 14:45
Merhaba arkadaşlar.
2013 1.3 punto pop aracım var.
Aracı 15 binde aldım ve aldığımdan beri direksiyonu çeyrek tur sağa sola çevirdiğimde direksiyonda boşluk varmış gibi tık tık ses geliyordu.
Geçen başka bir sebeple servise gittiğimde test sürüşü esnasında bu sorun servis danışmanının dikkatini çekti ve ''mafsalın değişmesi gerekiyor boşluk yapmış'' dedi.
Bende ''değiştirelim o zaman'' dedim.
Ve mafsal geldi değişimi yapıldı fakat ses gitmedi aynen devam ediyor.
Şuanda direksion kutusundan şüpheleniyorlar,tıkırtı burcu v.b bir parça olabilir deniliyor.
Başına böyle bir durum gelen var mı?
Direksiyon kutusunun tamirine izin vermek istemiyorum,eğer arıza ordaysa komple direksiyon değişimi talep edeyim diyorum bu mümkün mü?
Yoksa hiçbir şey yaptırmayıp böyle kullanmak daha mı mantıklı?

ORS15
10/06/2015, 15:03
direksiyon kutusu değişimi sorununuzu çözecektir. Eğer garantisi varsa aracınızı servise bırakın, sorunu çözerler. Zaten serviste direksiyon kutusu tamiri yapmıyorlar en fazla tıkırtı burçlarını değiştirirler ama bu sizin direksiyondaki tık sesini kesmez .

anilxx92
10/06/2015, 20:18
direksiyon kutusu değişimi sorununuzu çözecektir. Eğer garantisi varsa aracınızı servise bırakın, sorunu çözerler. Zaten serviste direksiyon kutusu tamiri yapmıyorlar en fazla tıkırtı burçlarını değiştirirler ama bu sizin direksiyondaki tık sesini kesmez .

Cevap için tesekkur ederim öncelikle.
Bugün bir usta ile görüştüm fiat servisten gelen sesin direksiyon kutusundaki boşluktan kaynaklandığını bu durumun normal olduğunu söyledi.
Direksiyon kutusu değişse sesin gideceğini fakat parçalar oturduktan sonra 10 bin km içerisinde ayni sesin oluşacağını söyledi ayrıca "kutu değişimi için traversler sökülecek alt takimi bayağı dagitacaklar bence elletme" gibi bir şey söyledi.
Gerçekten direksiyon kutusu degisimi abarttiklari kadar büyük bir işlem mi bu,yani bir sikintiya yol acar mi ileride,sizce yaptirmalimiyim yoksa ustanın dediği gibi boyle kullanayim mi?
Cevaplarsaniz sevinirim.

ibooovn
14/06/2015, 14:21
benimde ses geliyodu lak lak diye amartsör takozlarındaki bilyeler dağılmış değişti ses gitti