PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Debriyaja bastigimda gelen ses

lbozaci
04/06/2015, 00:06
Arkadaslar merhaba
puntomu yeni aldim 2 hafta oldu
kalkis yapmak icin debriyaja bastigimda arabanin calisma sesi degisiyor ugultu gicirti gibi bir ses geliyor tarifi zor ama duyulacak kadar var ama ayagimi debriyajdan cektigimde ses kesiliyor seyir halindede dinlemeye calistim yapiyor gibi ama takildigim icinmi duyuyorum emin degilim bu ses neden olur yardim lutfen

SinanTR
04/06/2015, 11:00
alırken bi ustaya göstermedin mi yoksa bişey yoktu da yenimi olmaya başladı

lbozaci
04/06/2015, 11:08
Ustaya gösterdim tabiki dayım hyundai bayinde satışta çalışıyor servisteki ustalarına baktırdık sesi yeni fark ettim ustaya görütüp gösterecem ama konu hakkında biraz bilgi sahibi olarak gitmek istiyorum ustaya gereksiz parçaları da değiştirip maliyeti yükseltmesini istemiyorum

Arrest
04/06/2015, 11:59
Bilyadan geliyordur yakinda dagilir bilyan

khanunl
04/06/2015, 12:16
Arkadaslar merhaba
puntomu yeni aldim 2 hafta oldu
kalkis yapmak icin debriyaja bastigimda arabanin calisma sesi degisiyor ugultu gicirti gibi bir ses geliyor tarifi zor ama duyulacak kadar var ama ayagimi debriyajdan cektigimde ses kesiliyor seyir halindede dinlemeye calistim yapiyor gibi ama takildigim icinmi duyuyorum emin degilim bu ses neden olur yardim lutfen

Debriyaj bilyası yüksek ihtimalle ! Bilya için şanzıman ineceğinden komple baskı balata bilya setini alıp değiştirirseniz sizin için daha iyi olur!

lbozaci
04/06/2015, 16:50
arkdaşlar cevaplarınız için teşekkürler.
peki kaç paraya patlar bana bu işlem

oguzhancaliskan
06/06/2015, 09:26
aynı ses bendede var ama oyle gıderken falan gelmıyor sadece basınca lık lık lık dıye ses gelıyor

merzel
06/06/2015, 11:04
Rulmandan geliyor arkadaşlar, bende de var yaklaşık 5bin kmdir böyle kullaniyorum. Ustama sordum en fazla ne olur diye yolda kalırsınız dedi😊 Bakım zamanı geldi şimdi komple debriyaj seti değişecek. Orijinal set 190tl olması lazım.

lbozaci
06/06/2015, 22:36
arkadaşlar merhaba
bugun baskı balata bilya komple degiştirdim merzelin dedigi gibi 190 tlye aldım seti birde bilyanın üzerine geçen bir parça daha var tam kavramayı saglıyor dedi onunla birlikte 190 tl valeonun ısçilik 250 tl verdim sanki çok gibi geldi ama yarım gün ugraştılar acaba çokmu işçilik verdim bilmiyorum ama debriyaj çok hafif oldu bu ıyımı ?

ceb_58
07/06/2015, 13:09
arkadaşlar merhaba
bugun baskı balata bilya komple degiştirdim merzelin dedigi gibi 190 tlye aldım seti birde bilyanın üzerine geçen bir parça daha var tam kavramayı saglıyor dedi onunla birlikte 190 tl valeonun ısçilik 250 tl verdim sanki çok gibi geldi ama yarım gün ugraştılar acaba çokmu işçilik verdim bilmiyorum ama debriyaj çok hafif oldu bu ıyımı ?

Bende dün değiştirdim balatayı, 275 valeo parça 125 işçilik verdim. Dediğiniz gibi debriyaj çok yumuşak oldu.