PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kolçak kararsızlığı

sipahi
31/05/2015, 21:11
Selamlar

Şöyle bi kararsızlık içindeyim; son zamanlarda gaza geldim 250 lira da olsa takayım şu servis kolçağını orjinal diye ancak eski konsol çıkınca zaten kullanılmayıp yatıcak acaba diyorum şu 50 lira olanlardan takıp 1-2 sene artık sonra ses yapınca gidip orjinal mi taktırsam yoksa baştan orjinal mi taktırsam bilemedim.

Bu arada orjinal kolçak dışarıda servisten ucuza bulunabiliyor bunun montajı için nereye güvenebiliriz? (Malum tüm el freni çevresi sökülecek vs.)

Siz ne dersiniz?

khanunl
31/05/2015, 21:52
Selamlar

Şöyle bi kararsızlık içindeyim; son zamanlarda gaza geldim 250 lira da olsa takayım şu servis kolçağını orjinal diye ancak eski konsol çıkınca zaten kullanılmayıp yatıcak acaba diyorum şu 50 lira olanlardan takıp 1-2 sene artık sonra ses yapınca gidip orjinal mi taktırsam yoksa baştan orjinal mi taktırsam bilemedim.

Bu arada orjinal kolçak dışarıda servisten ucuza bulunabiliyor bunun montajı için nereye güvenebiliriz? (Malum tüm el freni çevresi sökülecek vs.)

Siz ne dersiniz?

Merhaba.Orjinal merakınız fazla yoksa çok para ödemek istemezsseniz,yandan 4 siyah vida atarak kullanabileceğiniz işinizi görebilecek ürünler var.Bir tanesinin web uzantısını ekliyorum.Tabiki karar sizin.Kolay gelsin. Fiat Grande Punto Sürgülü Kolçak - Kol Dayama Ünitesi 658 - n11.com (https://www.n11.com/fiat-grande-punto-surgulu-kolcak-kol-dayama-unitesi-P36885948)

feyzullah
31/05/2015, 22:05
Merhaba.Orjinal merakınız fazla yoksa çok para ödemek istemezsseniz,yandan 4 siyah vida atarak kullanabileceğiniz işinizi görebilecek ürünler var.Bir tanesinin web uzantısını ekliyorum.Tabiki karar sizin.Kolay gelsin. Fiat Grande Punto Sürgülü Kolçak - Kol Dayama Ünitesi 658 - n11.com (https://www.n11.com/fiat-grande-punto-surgulu-kolcak-kol-dayama-unitesi-P36885948)

Bendeki sanırım bunun aynısı. Benden önceki sahibi ilave ettirmiş. Araba güneşe maruz kalıp içerisi yanarsa o zaman bazen ufak tefek gıcır gucur sesler yapabiliyor. Ben pek problem yapmıyorum uzun yolda rahatlık. Birde açılıp kapandığı için ihtiyacım olan birçok şeyi kolçağın gözünde muhafaza ediyorum. Gerektiğinde torpidoya erişmeye çalışmaktansa ordan almak daha kolay. Hasılı linkteki ürün değerlendirilebilir.

parola1818
31/05/2015, 22:46
Bende 1 ay önce taktırdım. Pendik sanayi sitesinde montajıyla birlikte 50 tl. Orjinali nasıldır bilmem ama benimki sıcak havada sesler çıkarıyor. Pek sorun etmiyorum. İşimi görüyor. Fakat montajini yaparken iyi ayarlamak lazım. Benimki biraz önde olmuş. Koltuk ve direksiyon ayarını yaptıktan sonra montajını yaptır muhakkak.

AYTEK AYDIN
31/05/2015, 23:04
ben orjinalini tavsiye ederim, diğerleri er geç ses yapıyor.

sipahi
31/05/2015, 23:19
Serviste bu tür yedek parçalar için taksit yapıyorlar mı bilen var mı? Hiç olmadı 3-4 böleriz?

khanunl
31/05/2015, 23:31
Serviste bu tür yedek parçalar için taksit yapıyorlar mı bilen var mı? Hiç olmadı 3-4 böleriz?

Servise gittiğiniz zaman montaj yaptıracaksanız işçilik bedeli dahil konuşun.Servisin hangi kartla antlaşması ve kaç taksit yaptığını sorun.Biraz pahalı olur ama taksit yaparlar !

sipahi
31/05/2015, 23:33
Servise gittiğiniz zaman montaj yaptıracaksanız işçilik bedeli dahil konuşun.Servisin hangi kartla antlaşması ve kaç taksit yaptığını sorun.Biraz pahalı olur ama taksit yaparlar !

Teşekkürler. Sanırım orjinal taktırıp gerisini düşünmeyeceğim.

khanunl
31/05/2015, 23:43
Teşekkürler. Sanırım orjinal taktırıp gerisini düşünmeyeceğim.

Size dışarıdan satın alıp taktırırsanız fiyat husunda fikir vermesi açısından forumun eski sponsorlarından fiat parçaları satan mağazanın bu ürünle ilgili görsel ve fiyatı olan web uzantısını ekliyorum,incelersiniz.Kolay gelsin.

https://unluoto.com.tr/urunler/2269/kolcak-seti-siyah-linea-grande-punto-evo

sipahi
31/05/2015, 23:46
Size dışarıdan satın alıp taktırırsanız fiyat husunda fikir vermesi açısından forumun eski sponsorlarından fiat parçaları satan mağazanın bu ürünle ilgili görsel ve fiyatı olan web uzantısını ekliyorum,incelersiniz.Kolay gelsin.

https://unluoto.com.tr/urunler/2269/kolcak-seti-siyah-linea-grande-punto-evo

Evet buraya da baktım.

Aracıma uygun olan bej daha ucuz 207 TL hatta. Serviste 250 deniyor. Ancak bilemiyorum o parçanın montajını yapısını dışarıda güvenerek yaptırabilir miyim? Mesela kırılabilir çentikler falan olsa dışarda yaptırırken kırsalar sıkıntı. Ancak 50 lira da az fark değil.

Ekleme: Gerçi 207 + kargo olacak bir de.

khanunl
31/05/2015, 23:49
Evet buraya da 'a da baktım.

Aracıma uygun olan bej daha ucuz 207 TL hatta. Serviste 250 deniyor. Ancak bilemiyorum o parçanın montajını yapısını dışarıda güvenerek yaptırabilir miyim? Mesela kırılabilir çentikler falan olsa dışarda yaptırırken kırsalar sıkıntı. Ancak 50 lira da az fark değil.

Ekleme: Gerçi 207 + kargo olacak bir de.

Servisle pazarlık yapın,en azından montajına para vermem diyerek nabız yoklayın.Zaten ciddi karları var kaçırmak istemeyeceklerdir.

sipahi
31/05/2015, 23:51
Servisle pazarlık yapın,en azından montajına para vermem diyerek nabız yoklayın.Zaten ciddi karları var kaçırmak istemeyeceklerdir.

Tabi ki deniycem ancak ben 2-3 yerden 250 fiyat almama, internette görüyoruz 207 liraya bulabilmeme rağmen açılmış kutuyu bana "Aslında bu 400-450 lira orjinal parça ama 250 yaparız." diyen servis de gördüm İstanbul'da. "Yav he he" dedim çıktım.

khanunl
31/05/2015, 23:57
Sağlık olsun.Ne diyelim,hakkınızda hayırlısı olsun.İyi geceler.

hoksi
01/06/2015, 00:26
40 liraya Ankara'da mahalle arasında bir adama taktırmıştım.Gayette iş görüyor kızaklı falan çok abanırsan gıcırdıyor.250 lira ya kolçak alınır mı Allah aşkına gidin yaza hazırlık boya pasta cilaya yaptırın o paralara.

jordanmelo
22/01/2016, 19:12
merhaba..
öncelikle bahsettiginiz 30 40 liralık üründen aldım. dün elime ulaştı ve montajını yaptım şimdilik bir problem yok.. vida attıgımız kısımlara daha saglam olması için siyah slikondan yardım aldım fotograflar altta iyi akşamlar..

Mert34
22/01/2016, 20:46
bu 40liralık kolçağın vidalamadan ziyade başka montaj yolu yokmu acaba

jordanmelo
22/01/2016, 21:59
sanmam ama slikonla denemek gerekir tutarsa ne ala tutmassa iki vidayla sağlamlaştırılır :)

feyzullah
22/01/2016, 23:07
merhaba..
öncelikle bahsettiginiz 30 40 liralık üründen aldım. dün elime ulaştı ve montajını yaptım şimdilik bir problem yok.. vida attıgımız kısımlara daha saglam olması için siyah slikondan yardım aldım fotograflar altta iyi akşamlar..

Hayırlı olsun kolçağınız. Aynı ürünü kullanıyorum işinizi fazlasıyla görecektir. Yazın aşırı sıcak havalarda ses yapabiliyor ama sürekli devam etmiyor. Ben de pek umursamıyorum geçip gidiyor öyle.

jordanmelo
23/01/2016, 22:01
teşekkür ederim abicim, bakalım ilerleyen zamanda görecegim :)