PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic hakkında bilgi

mehmetcrl
31/05/2015, 18:54
arkadaşlar merhabalar bu dualogic oto vites'te 1'den 2 ye gecerken biraz fazla ses cıkarıyor bazen bazen'de çok düşük seviyede cıkıyor o ses trak trak diye. 2 3 4 5 öyle bi ses yok servise gösterdim haliç oto çorlu normal robotun cıkardığı ses dedi vites geçişlerin gatey iyi dedi birşey yapmaya gerek yok dedi birde sizlere sorayım dedim dualogic kullanımı konusunda acemiyimde,birde çorlu'da fiat için önerebileceğiniz özel servis varmıdır.

selamlar

punto57
01/06/2015, 11:09
o ses normal değil bence

benimkinde yok

nedendir diyemeyeceğim ama
ben vites yada şanzımandan vızıltı bile duymuyorum,

vitesi bazen devir alsın diye düşürüyorum o zaman bile ses yok

seninkisi normalse benimkisi normal o zaman
sen onu şanzumancıya götür bence,
serviste stajyer bakmıştır belki

mehmetcrl
01/06/2015, 11:35
serviste servis sorumlusu kendisi kullandı araçı normal dedi robot yapıyor sesi,sanayi'de ustaya gösterdim oda cok büyük sıkıntı değil ama bi kalibrasyon yaptırsan iyi olur dedi kalibrasyon sadece servislermi yapıyor yoksa özel servislerde yapan varmı sağlıklı şekilde.

punto57
01/06/2015, 11:57
hiç bir firkrim yok kalibrasyon ney yakıta faydalı mı?

armaganc
01/06/2015, 13:04
Merhaba Aynı ses 1-2 arası bende de geliyor ( Tak sesi) . normal dediler banada. Önemli olan cart diye ses gelmemesi. Bu arada arabayı aldığımın 2. senesi komple garantiden otomatik şanzımanımında değiştiğini belirtmek isterim. Malesef dulogic şanzıman dedikleri çok verimli iyi bir sistem değil.

alidemir
01/06/2015, 19:56
şanzıman robotu ve onu besleyen yağ deposunu bi kontrol ettirin derim . trak trak vites atmaz duologic . vites geçişlerini yarı otomatik olduğu için hissettirir ama ses çıkartmaz . bende aynısından dynamic vardı ben bu tarz bir olumsuzluk görmedim.. siz bir kullanıcı olarak bu sesi aykırı bulduysanız bence birkaç yere daha gösterip fikir alışverişinde bulunun . sonuçta bu durum hayati önem taşıyabilir.. Allah kaza bela vermesin , umarım en kısa zamanda sorununuz çözülür. kolay gelsin.

mehmetcrl
01/06/2015, 22:22
robot yağına bakıldı arkadaşlar alidemir arkadaşım dediği gibi farklı servis'e gösterdim fikir almak için tekirdağ haliç oto gösterdim bundan önce çorlu haliç otoyo göstermiştim robot yağı değişti OPAR OLIO T-SPEED ile değiştirildi eski yağ baya çamur gibi olmuştu değişmesine rağmen ses yine var ustanın demesine göre yağı değiştirdik zamanla gecer diyo artık böyle kullancam başka alternatif kalmadı bugün manuel kullandım aracı manuel mod bu ses yoktu.

mehmetcrl
01/06/2015, 22:36
bu arada arkadaşlar araç bilgisayara bağlandı hata kodu vermedi vitesler tak tak gecti

recepagdas
02/06/2015, 08:32
vites geçişleri geri den 1 e geçerken ses yapabilir bunu normal karşılayın ( yada tam tersi 1 den geriye taktığınızda) Ama 1 den 2 ye de aynı sesi yapması tam olarak doğru birşey değil ama ses götürdüğünüz ustaları rahatsız etmediyse kullanıma bağlı bir yıpranma olabilir şanzumanla ilgili neticede aracın en çok geçtiği vitesler 1 - 2 dir. Bilgisayara bağlattığınızda araç bugüne kadar hangi vitese kaç kere geçmiş görürsünüz. Burada da göreceksiniz ki 1.ve 2. vitese oldukça fazla geçmiştir. Buda doğal olarak onların daha çok yıpranmasına yol açabiliyor. Bu sebeple bence çok ciddi gıcırtı şeklinde yada geçerken vuruntu sarsıntı şeklinde olmadıkça geçişteki hafif tık sesi sizi fazla rahatsız etmesin. Ama elbetteki sürekli takipte olun sesin yükselmesi rahatsız edici olması veya sesin değişmesi ile birlikte ciddi araştırmalara girin :) Aracınızın KM si kaç civarlarında bu arada ?

mehmetcrl
02/06/2015, 09:29
57850km ses zaten bazen yüksek hissedilio bazen hiç hissedilmiyor bakalım yağ değişti ilerki zamanda ne olucak teşekkürler recep bey.

scooby555
02/06/2015, 14:00
Dikkatimi çeken bi durum var.. Genelde forumdaki dualogic arıza, sorun ve şikayet konuları 1.4 77bg kullanıcıları tarafından açılıyo. Denkmi geliyo yoksa dizellere göre benzinliler daha mı uyumsuz anlamadım?..

celenlee
02/06/2015, 19:22
Dikkatimi çeken bi durum var.. Genelde forumdaki dualogic arıza, sorun ve şikayet konuları 1.4 77bg kullanıcıları tarafından açılıyo. Denkmi geliyo yoksa dizellere göre benzinliler daha mı uyumsuz anlamadım?..

Dizellere göre benzililer daha ucuz olduğu için piyasada daha fazla bulunuyor ;)
Daha fazla olan aracın sorunu da fazla oluyor.

altrea
10/06/2015, 23:06
57850km ses zaten bazen yüksek hissedilio bazen hiç hissedilmiyor bakalım yağ değişti ilerki zamanda ne olucak teşekkürler recep bey.

Şanzıman yağını hangi periyotta değiştiriyorsunuz.

Bir önceki değişim ne zaman yapıldı?

Ses devam ediyor mu?

mehmetcrl
12/06/2015, 19:51
Şanzıman yağını hangi periyotta değiştiriyorsunuz.

Bir önceki değişim ne zaman yapıldı?

Ses devam ediyor mu?

şanzıman yağını tam bilmiyorumda robot yağı 50 binde veya 2 yılda bir değişiyormuş,ses bazen var bazen yok servis sıkıntı yok dedi bnde pek takmıyorum artık.

celenlee
15/06/2015, 12:08
5ileri 1.4 Fire robotunun yağ değişimi yok.
6ileri 1.3 multijetlerde ise, yağ eksilirse yağ ekleme olayı var. Kitapçıklarımızda yazıyor.

Şanzıman yağı ise kitapçıkta 2 yılda bir değişmelidir diyor.