PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bilgisi olan var mı?

ozanoz93
30/05/2015, 00:19
arkadaşlar sitedeki komşu demek istemedigim pislik le otaparklarımız yan yana her arabanın 4 kösesinide hep arabasıyla çizdi kapısına dayanıyorum dalama suçu kabbulenmiyor.

ben gıcıklığını kaskosuna zarar vermek istiyorum. polismi çağırmam lazım rapor tuturmak istiyorum akıl verin bana arabasını tekmelesem suçlu olucam

Kadir00906
30/05/2015, 08:44
Dilekçe ile şikayetçi olabilirsiniz ancak, bu seferde sizden ispat isteyecek, göster delilin varsa diyecek. Kötü bir durum sinir olmamak elde değil. Eğer ıspatlayıp şikayette bulunursan zararını karşı tarafın kaskosuna karşılatırsın, yani boyatırsın yada.

Arrest
30/05/2015, 11:11
arkadaşlar sitedeki komşu demek istemedigim pislik le otaparklarımız yan yana her arabanın 4 kösesinide hep arabasıyla çizdi kapısına dayanıyorum dalama suçu kabbulenmiyor.

ben gıcıklığını kaskosuna zarar vermek istiyorum. polismi çağırmam lazım rapor tuturmak istiyorum akıl verin bana arabasını tekmelesem suçlu olucam
Serefsiz ya sende onunkini ciz dayi

metinguren
30/05/2015, 11:30
Eline alıyorsun bir isviçre çakısı açıyorsun delme ucunu cart diye çekiyorsun kapıdan motora kadar. Sonra bakıyorsun keyfine. Bu işlemi yapmadan önce sağına ve soluna bakıp kamera ve şahıs olup olmadığını kontrol etmeni tavsiye ederim.:)

khanunl
30/05/2015, 12:19

Geçmiş olsun.Olan olmuş başkası yapar ispat edemezssiniz siz yaparsınız yakalanırsınız.Gereksiz yere haklı durumdan haksız duruma düşmeyin.Aracınızın içine 2 yönlü yol güvenlik kamerası bağlayın.Harekete duyarlı sensörü aktif edip araçtan çıkarken kamera yönünü aracın sağ ve sol tarafını görecek sekilde çevirin.Gelip zarar veren kişi görüntü alanı içine girdiği zaman kayıt altına alınacaktır.Bu sizin şikayetçi olmanız için en kuvvetli belgedir.Kolay gelsin.

fotobelit
30/05/2015, 12:20
Arkadaşlara bakıpta çiziyim falan demeyin sakın..Zira kapısına dayanmışsınız,şahitte varsa haklıyken haksız duruma düşersiniz karakolluk olursunuz..Belkide daha kötüsüde olabilir..Bence siz delil veya şahit bulmaya çalışın..Ama önce polise gidip bir danışın..Durum böyle diye..Onlar sizi yönlendirecektir..Geçmiş olsun..

parola1818
30/05/2015, 12:36
O mevkide kamera varsa direk kayıtlara bakın yada kendi çapınızda basit bi kamera sistemi yerleştirin. Araç kamerasıda olabilir. En temizi bu şekilde olur.

haruncoban
30/05/2015, 12:56
kesin eminsen vede kabul etmiyorsa suçunu al bi kutu fren hidrolik yagı boşaltıver kaportasına boya diye bi şey kalmasın. kimi insanlar hak hukuktan anlamaz. anladıgı dilden konusmak lazım.

feyzullah
30/05/2015, 13:22
Sabırlı olmak lazım. Belaya uymamak lazım. Bazı insanlar kendilerini okşatmak için ellerinden gelen tüm çabayı gösterirler. Milletin başına iş açmaktan zevk alan bu tür manyaklardan uzak durulmalıdır. Arkadaşların söylediği gibi zarar vermek istiyorsanız uzun vadede kesin ve somut bir sonuca ulaşabileceğiniz yolları deneyin. Kamerayı yerleştirip belgeledikten sonra aracınızın tamirini en pahalı ve kaliteli yerde yaptırıp üzerine değer kaybınızı da ekleyip tahsil ettirin. Süreç uzun olabilir ama kazanan siz olursunuz.

byadrenalin
30/05/2015, 15:25
Bir tane araç içi kamera koy. Kayıt al. Sonra şikayet et.

ozanoz93
01/06/2015, 15:30
arkadaşlar valla en sonunda arkadaşın dediği gibi alıcam çakıyı çizicemde sonra oda bana yapıcak iş uzayacak. yemin ediyorum özür dilese boşver komşum diyecem alt tarafı tamponlar diyecem de yavaşak her yerini çizdi 4 köşeyi :))) birde o nun suçu yokmuş
kamera taktırırsam görüntülerle arkadaşlar ben kaskosuna zarar verirmiyim bu şahsın.

acemi
01/06/2015, 15:41
arkadaşlar valla en sonunda arkadaşın dediği gibi alıcam çakıyı çizicemde sonra oda bana yapıcak iş uzayacak. yemin ediyorum özür dilese boşver komşum diyecem alt tarafı tamponlar diyecem de yavaşak her yerini çizdi 4 köşeyi :))) birde o nun suçu yokmuş
kamera taktırırsam görüntülerle arkadaşlar ben kaskosuna zarar verirmiyim bu şahsın.

görüntü varsa alır tutanak doldurur kendi sigortana verirsin, onlar da senin arabayı yaptırıp parasını onun kaskosundan alırlar. bir sonraki sene zamlı öder kaskosunu

mertvural90
01/06/2015, 17:03
geçmiş olsun. Araç içi kamera olayları vardır elbet. Yanlış anlamadıysam bu bir otopark ve otoparkın kamerası yok mudur?

arenas
01/06/2015, 17:37
Hocam araç içi kamera da çözüm değil maalesef.aynı sıkıntıdan muzdaribim,arabanın dört tarafı faili meçhul çiziklerle dolu,araç kamerası taktım,harici pile bağladım,ama çekim açısı sadece ön taraf olduğundan , sonuç alamadım.aracı parkettiğiniz yer sabitse,evden falan görünüyosa,güvenlik kamerası daha mantıklı olur herhalde.aliexpreste bakıyorum hem ip kamera olup hem de hafıza kartına kayıt yapabilen bişeyler.