PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyaz Eşya Hk. Oneri ve Bilgilerinizi bekliyorum.

Arrest
29/05/2015, 01:19
Malum arkadaşlar Ekimde düğün var, ufaktan ufaktan eşya almaya baslayacagim. Bu konuda bilgi ve onerilere ihtiyac duyuyorum.

1. Buzdolabi

No frost ve 375-475 LT hacminde buzluk ustte yiyecek kismi altta inox , gri , kırmızı renkte dolap ariyorum.

2. Bulasik Makinasi

Bunda pek bi kriterin yok renk yine inox gri veya kırmızı olmali. Neye dikkat etmeliyim bilmiyorum. 12 programli biseye gerek yok 3-5 programli basit bisey isimi gorur.

3. Camasir makinasi

8-9 kg kapasiteli renk fark etmes.

Arkadaşlar 5-6 arkadasimla gorustum arceligin hem kalite dusuklugu hemde fiyat yuksekliginden oneri gelmedi.

Lg Samsung Siemens Bosch Hotpoint Vestel olarak arastirma yapmak istiyorum. Bunlari kullanan arkadaslarimdan fikir almak isterim. Servis kalitesi ve garantileri ne kadardir hangisi ek garanti veriyor.

Ortalama buzdolabı 2500 digerleri icin 1500er lira butce ayirdim. Neleri onerir tavsiye eder veya alma dersiniz?

fawori
29/05/2015, 01:45
buzdolabı bence buzluk altta olanı tercih et daha kullanışlı çünkü buzluk pek fazla kullanılmadığı için kesinlikle rahatlığı var bu modeli tavsiye ederim çamaşır makinasında ben bosh aldım yıkaması çok iyi 1.5 senedir memnunuz genel olarak bosh kullanıyoruz evde ancak biraz acele etme tasarruflu olanlar için vergi indirimi gelecek diye haber vardı geçenlerde

kadir_yilmaz
29/05/2015, 08:38
Siemens KG57NP72NE Buzdolabı
Siemens SN24D830TR Bulaşık Makinesi
İki ürünüde 1 sene önce aldım. Buzdolabı inox, alttan buzluklu, A+... diğer özellikleri için https://www.siemens-home.com/tr/ürünler/buzdolapları-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KG57NP72NE.html.
İnternet üzerinden alacaksanız 2400 civarı alabilirsiniz.
Bulaşık makinesi fazlasıyla işinizi görür. Program sayısı falan hikaye. En fazla 3 program kullanırsınız. Bununda internet üzerinden alırsanız 1000 tl altına rahatlıkla düşünebilirsiniz.
Beyaz eşyada lg, samsung, vestel gibi ürünleri almanızı tavsiye etmem. İyi olsun, uzun süre kullanayım, başım ağrımasın diyorsanız Bosch, Siemens(ikiside aynı fabrikadan çıkıyor) ilk tercihiniz olmalı. Diğer tercihiniz arçelik olabilir.

Arrest
29/05/2015, 08:43
Siemens KG57NP72NE Buzdolabı
Siemens SN24D830TR Bulaşık Makinesi
İki ürünüde 1 sene önce aldım. Buzdolabı inox, alttan buzluklu, A+... diğer özellikleri için https://www.siemens-home.com/tr/ürünler/buzdolapları-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KG57NP72NE.html.
İnternet üzerinden alacaksanız 2400 civarı alabilirsiniz.
Bulaşık makinesi fazlasıyla işinizi görür. Program sayısı falan hikaye. En fazla 3 program kullanırsınız. Bununda internet üzerinden alırsanız 1000 tl altına rahatlıkla düşünebilirsiniz.
Beyaz eşyada lg, samsung, vestel gibi ürünleri almanızı tavsiye etmem. İyi olsun, uzun süre kullanayım, başım ağrımasın diyorsanız Bosch, Siemens(ikiside aynı fabrikadan çıkıyor) ilk tercihiniz olmalı. Diğer tercihiniz arçelik olabilir.
Tesekkur ederim bahsettiginiz urunleri inceleyecegim , genel olarak bosch ve siemens ile ilgili olumlu tavsiyeler aliyorum. Bunlarin garantisi ne kadar ve uzatilabiliyor mu?

ASerifoglu
29/05/2015, 08:45
Hayırlısı olsun inşallah, sıkıntılı bir süreç Allah yardımcın olsun.

Buzdolabı: BOSH tavsiye ederim. Uzun yıllardır belli bir kaliteyi tutturdu marka olarak, buzdolabı özelinde baktığın zamanda sürekli çalışacak önemli bir cihaz.
* Enerji tasarrufu kesinlikle bütçe olarak ulaşabildğin en iyisi olsun
* Buzluktaki buz elde etmeyi sağlayan kısım buzdolabının kapağına içine herhangi bir yerine bitişik olmasın, zira su koymak sıkıntılı oluyor.
* Meyve ve sebze için ayrı bir bölme olması çok kullanışlı tavsiye ederim.
* Kahvaltılıklarını koyabileceğin ufak ufak kaplar içeren bir çekmecesi var kulandığım cihazın, peynir zeytin reçel v.b. kullanımı çok pratik oluyor.
* Buzluğun altta olması mantıkta güzel görünsede buzdolabına tencere koyacağını düşürsek daha üst raflara kaldırmak zorunda kalacaksınız. Şahsi görüşüm pek önemli bir kriter değil.

Bulaşık: BOSH - PROFİLO - SIEMENS tavsiye ederim. Hemen hemen hepsi aynı şekilde yıkıyor zaten. Çok büyük teknoloji farkları yok. İşin sırrı sonrasında kullanacağın kapsül, toz v.b. olayda.
* En üstte çatal kaşık rafı olması büyük avantaj, herhangi bir sepete dizme olayından kurtarıyor.
* Raflar ne kadar esnek - ergonamik ise o kadar avantajına.
* Program olayına çok kafa takma bir süre sonra sadece uzun süren eko modunu kullanacaksın :) at makinaya yıkasın işte :)

Çamaşır: SAMSUNG tavsiye ederim. EcoBubble özellikli bir cihazını kullanıyorum. Gayet ekonomik, gayet sessiz. Yıkama performansı olarakta günlük giysileri 40dk kısa programlarda dahi güzel sonuç veriyor. kapasitesinin büyük olmasında kesinlikle fayda var, yok iki kişiyim küçük aileyim felan laflarına takılma derim, yıkamak isteyipte makinaya sıgdıramagın birşey çıkınca bir kıymeti kalmıyor makinenin :)

Yetkili servis anlamında Bosh ve Samsung ikisindende memnunum. 2 Senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat şuda bir gerçek Türkiyem de yetkili servis işleri herzaman sıkıntılı olmuştur.

volkan1065
29/05/2015, 09:05
Beyaz eşya dedinmi SIEMENS alacaksın. Samsungun sadece çamaşı makinesi alınabilir. bosch-ARÇELİK-ARISTON falan bana göre hikaye. SIEMENS al için rahat olsun. Eğer SIEMENS çamaşı makinesi alırsan maddi durum varsa direk motorlu al kasnaklı olmasın. Evin içinde caçlışıtğını bile hissetmezsin. Bulaşık makinleride çok iyidir. buzdolabının soylemeye gerek bile duymuyorum.

Birde eğer kredi kartı bulabilirsen bu dediklerimi reklam gibi olacak ama KLİKSA dan al en hesaplısı ordadır. Ben evlenirken ordan aldım. Ücretsiz kargo ve eve kadar teslim. Kargo işlemini en son Horoz Lojistik yapıyordu büyük eşyalar için. Yani normal kargo firması ile gelmiyor nakliye firması getirdiği için kırık dökük çizik sorunun olmuyor.

bora.sen
29/05/2015, 09:51
samsung ve bosh dışındakileri eleyebilirsin,alımı da kesinlikle internetten yap,ürünü beğen siparişini netten ver.

en indirimli mağazadan en az 200tl altına alırsın

Arrest
29/05/2015, 10:24
Hayırlısı olsun inşallah, sıkıntılı bir süreç Allah yardımcın olsun.

Buzdolabı: BOSH tavsiye ederim. Uzun yıllardır belli bir kaliteyi tutturdu marka olarak, buzdolabı özelinde baktığın zamanda sürekli çalışacak önemli bir cihaz.
* Enerji tasarrufu kesinlikle bütçe olarak ulaşabildğin en iyisi olsun
* Buzluktaki buz elde etmeyi sağlayan kısım buzdolabının kapağına içine herhangi bir yerine bitişik olmasın, zira su koymak sıkıntılı oluyor.
* Meyve ve sebze için ayrı bir bölme olması çok kullanışlı tavsiye ederim.
* Kahvaltılıklarını koyabileceğin ufak ufak kaplar içeren bir çekmecesi var kulandığım cihazın, peynir zeytin reçel v.b. kullanımı çok pratik oluyor.
* Buzluğun altta olması mantıkta güzel görünsede buzdolabına tencere koyacağını düşürsek daha üst raflara kaldırmak zorunda kalacaksınız. Şahsi görüşüm pek önemli bir kriter değil.

Bulaşık: BOSH - PROFİLO - SIEMENS tavsiye ederim. Hemen hemen hepsi aynı şekilde yıkıyor zaten. Çok büyük teknoloji farkları yok. İşin sırrı sonrasında kullanacağın kapsül, toz v.b. olayda.
* En üstte çatal kaşık rafı olması büyük avantaj, herhangi bir sepete dizme olayından kurtarıyor.
* Raflar ne kadar esnek - ergonamik ise o kadar avantajına.
* Program olayına çok kafa takma bir süre sonra sadece uzun süren eko modunu kullanacaksın :) at makinaya yıkasın işte :)

Çamaşır: SAMSUNG tavsiye ederim. EcoBubble özellikli bir cihazını kullanıyorum. Gayet ekonomik, gayet sessiz. Yıkama performansı olarakta günlük giysileri 40dk kısa programlarda dahi güzel sonuç veriyor. kapasitesinin büyük olmasında kesinlikle fayda var, yok iki kişiyim küçük aileyim felan laflarına takılma derim, yıkamak isteyipte makinaya sıgdıramagın birşey çıkınca bir kıymeti kalmıyor makinenin :)

Yetkili servis anlamında Bosh ve Samsung ikisindende memnunum. 2 Senedir herhangi bir sıkıntı yaşamadım. Fakat şuda bir gerçek Türkiyem de yetkili servis işleri herzaman sıkıntılı olmuştur.
Buzdolabinda hakikaten herkes bosch tavsiye ediyor , altta buzluk olmasin secimimin amaci kucuk cocuklar fln acar diye biraz sicak bakmadim o yuzden aslinda. İc duzenini de guzel tavsiyelerle belirtmissiniz bu acidan hic dusunmemistim :)

Bulasik makinasi dediginiz gibi at yikasin bi olay ona pek kasmiyorum bende ama ic dizayni onemli pratiklik acisindan haklisiniz

Camasir makinasinda ayni fikirdeyiz az ses yapsn ve fazla kapasiteli olsun amacim bu aslinda

Ama enerji tasarrufu hakkinfa arastirma yaptim

Buzdolabinda A ve A+ arasinda yillik tuketim miktari 30-70 tl bandinda oynuyor cok onem vermedim bendr plusmus ++ imis

Arrest
29/05/2015, 10:25
Beyaz eşya dedinmi SIEMENS alacaksın. Samsungun sadece çamaşı makinesi alınabilir. bosch-ARÇELİK-ARISTON falan bana göre hikaye. SIEMENS al için rahat olsun. Eğer SIEMENS çamaşı makinesi alırsan maddi durum varsa direk motorlu al kasnaklı olmasın. Evin içinde caçlışıtğını bile hissetmezsin. Bulaşık makinleride çok iyidir. buzdolabının soylemeye gerek bile duymuyorum.

Birde eğer kredi kartı bulabilirsen bu dediklerimi reklam gibi olacak ama KLİKSA dan al en hesaplısı ordadır. Ben evlenirken ordan aldım. Ücretsiz kargo ve eve kadar teslim. Kargo işlemini en son Horoz Lojistik yapıyordu büyük eşyalar için. Yani normal kargo firması ile gelmiyor nakliye firması getirdiği için kırık dökük çizik sorunun olmuyor.
Once marka karari vermek istedim sonra modellere bakayim dedim galiba bosch ve siemens e yonelicem ikisi ayni fabrikada uretiliyor sanirim.. Tabi fiyati heryerden arastiririm kliksa danda bakarim nere uygunsa ordan alirim

Arrest
29/05/2015, 10:26
samsung ve bosh dışındakileri eleyebilirsin,alımı da kesinlikle internetten yap,ürünü beğen siparişini netten ver.

en indirimli mağazadan en az 200tl altına alırsın
Samsung siemens bosch disindakileri eledim fakat bunlarin garantisi kac yil ve uzuyormu acaba?

bora.sen
29/05/2015, 10:29
Samsung siemens bosch disindakileri eledim fakat bunlarin garantisi kac yil ve uzuyormu acaba?

genelde 7 yil olacak sekilde garanti uzatiliyor 3+4 yil gibi

tab
29/05/2015, 10:49
Arçelik marka düşünüyorsanız eğer Anasayfa - Şadırvan Dayanıklı Tüketim Malları, ŞADIRVAN ARÇELİK/GORDİON ARÇELİK/ARCADİUM ARÇELİK/KIZILAY ARÇELİK (https://www.sadirvanas.com/) bu firma Ankara'da en ucuz Arçelik markayı satıyor. Demirtepe şubesi, Arcadium ve Gordion alışveriş merkezlerinde satış mağazası var bir bakınız derim 3+4 yıl garanti uzatmalarını 2012 yılında 85TL ye ile 4 yıl uzatma almıştım.

volkan1065
29/05/2015, 10:55
Once marka karari vermek istedim sonra modellere bakayim dedim galiba bosch ve siemens e yonelicem ikisi ayni fabrikada uretiliyor sanirim.. Tabi fiyati heryerden arastiririm kliksa danda bakarim nere uygunsa ordan alirim

Aynı fabrikadan çıkıyor olması aynı malzeme ve kalitede üretiliyor anlamına gelmiyor.

SIEMENS her zaman tan daha iyidir. Kalitesini zaten görünce anlayabilirsiniz. İnternet fiyatları ile bulunduğunuz yerdeki bayi fiyaları arasında en az 250 tl fark eder.

fawori
29/05/2015, 11:22
Bosh siemens profilo bsh grup olarak gecer yani fiat alfaromeo lancia maseratti ferrari iveco new holland powertrain nasil ayni grup.sirketleriyse bsh grupta ayni sirketler

Arrest
29/05/2015, 11:22
Aynı fabrikadan çıkıyor olması aynı malzeme ve kalitede üretiliyor anlamına gelmiyor.

SIEMENS her zaman tan daha iyidir. Kalitesini zaten görünce anlayabilirsiniz. İnternet fiyatları ile bulunduğunuz yerdeki bayi fiyaları arasında en az 250 tl fark eder.
Haklisiniz , siemens ve bosch hakkinda detaylı urun incelemesi yapacagim pazar gunu magazalardan urunleri inceleyip modellerini alip nette de fiyat bakacagim teşekkür ederim

Arçelik marka düşünüyorsanız eğer Anasayfa - Şadırvan Dayanıklı Tüketim Malları, ŞADIRVAN ARÇELİK/GORDİON ARÇELİK/ARCADİUM ARÇELİK/KIZILAY ARÇELİK (https://www.sadirvanas.com/) bu firma Ankara'da en ucuz Arçelik markayı satıyor. Demirtepe şubesi, Arcadium ve Gordion alışveriş merkezlerinde satış mağazası var bir bakınız derim 3+4 yıl garanti uzatmalarını 2012 yılında 85TL ye ile 4 yıl uzatma almıştım.
Teşekkürler goz onunde bulunduracagim arcelige pek sicak bakmiyorum aslında artik yorumlardan sonra

genelde 7 yil olacak sekilde garanti uzatiliyor 3+4 yil gibi
5 yildan asagi garanti varsa veya uzatma ile 5 yili gecmiyorsa yanaşmam markasi ne olursa olsun bakalim arastiricam magazalardan

slmgns
29/05/2015, 12:38
Ben geçen sene tüm beyaz eşyalarımı Bosch marka aldım uygun olsun diye hotpoint arçelik vs baktım ama hiç bulaşmamak gerekiyor yorumlar sonrası vazgeçtim ama abimde arçelik almıştı taş gibi beyaz eşya işi biraz şans Bosch aldım arkadaşların dediği gibi Samsung çamaşır makineleri iyi annemler de var yıllardır kullanıyorlar öyle litre olarak da 9-10 lt lere çıkmamak gerek zaten attığınız çamaşır kaç tane olacak ki 8 lt olanını almıştım fazlasıyla yetiyor ama bunda da iki tip var Türkiye üretimi ve Avrupa üretimi diye özellikle çelik kasa olanlara bakın onlarda fiyat 200-300 fazla ama daha uzun ömürlü paslanma kireçlenme olmuyor enerji tüketimine gelirse ben hepsinin +++ olanlarından aldım ama alırken kadın dedi ki bu her + size en fazla yılda 18-20 TL civarı tasarruf sağlatır dedi ama bir + daha fazla olsun diyorsun a++ yerine a+++ almaya kalktığında 250-300 fazla istiyorlar o yüzden yılda fazladan gelecek 18-20 lira bence hiç bir şey değil 10 yılda anca amorti edecek aradaki farkı o zamana kim öle kim kala garanti konusunda benim hepsinde 5 yıl var isterseniz ek ücretle 3 yıl daha ekletebiliyorsunuz. Ayrıca Siemens bosch aynı firmanın ama şimdi alsam tekrar Siemens alırım buzdolapları daha güzel görünüyor ama özellikleri aynı ayrıca buzdolabı olarak no frost aşağıda olsun ha ayrıca kardeşim sana tavsiyem imkanın varsa sipariş ettiğin ürünü hemen getirsinler ben evlenmeme daha 1 yıl var diye beklesin dedim sonra adamlara getirin dedim elimizde sipariş ettiğiniz buz dolabı yok dediler fabrikadan isteyeceğiz dediler fabrikada elimizde yok demesin mi su sebilli istemiştik özellikle kalmamış üretmemişler çok satılmıyor diye fabrikaya genel müdürlüğe bağırdım çağırdım gidin şube ile çözün dediler şube genel müdürlüğe suç attı bizim şubelerle ileri tarihli ürün anlaşmamız yok dedi genel müdürlük yani şubeler diyor ki abi merak etme depomuzda duruyor 1 yıl sonrada göndeririz vs ama depo falan yok fabrikadan istiyorlar fabrikada da yoksa ortada kalıyorsunuz sebilli gelmedi ama iyi ki de gelmemiş kullanım hacminin çoğunu alıyor zaten.

ozkancavus5916
29/05/2015, 12:48
biz beyaz eşya ariston kullanıyoruz .evleneli 4yılı geçti .buzdolabı ,bulasık makinesi , ankastre fırın ,ankastre cam ocak ,aspiratör ve çamasır makinesi hepsi aynı marka bir sorun çıkarmadı . çamasır makinesini bekarken kullanmaya baslamıstım 7 sene oldu . bende ne işkenceler gördü . yorgan falan yıkadım . aristonun çamasır makinesi 8-9 yasındaki cocuk bile sorunsuz kullanır . renkliler yazan kısma getiriyosun derece ve deviri kendi ayarlıyo ve yıkıyo . en iyi piyasa bosch ama beyaz esya sans işi .

Arrest
29/05/2015, 14:30
Ben geçen sene tüm beyaz eşyalarımı Bosch marka aldım uygun olsun diye hotpoint arçelik vs baktım ama hiç bulaşmamak gerekiyor yorumlar sonrası vazgeçtim ama abimde arçelik almıştı taş gibi beyaz eşya işi biraz şans Bosch aldım arkadaşların dediği gibi Samsung çamaşır makineleri iyi annemler de var yıllardır kullanıyorlar öyle litre olarak da 9-10 lt lere çıkmamak gerek zaten attığınız çamaşır kaç tane olacak ki 8 lt olanını almıştım fazlasıyla yetiyor ama bunda da iki tip var Türkiye üretimi ve Avrupa üretimi diye özellikle çelik kasa olanlara bakın onlarda fiyat 200-300 fazla ama daha uzun ömürlü paslanma kireçlenme olmuyor enerji tüketimine gelirse ben hepsinin +++ olanlarından aldım ama alırken kadın dedi ki bu her + size en fazla yılda 18-20 TL civarı tasarruf sağlatır dedi ama bir + daha fazla olsun diyorsun a++ yerine a+++ almaya kalktığında 250-300 fazla istiyorlar o yüzden yılda fazladan gelecek 18-20 lira bence hiç bir şey değil 10 yılda anca amorti edecek aradaki farkı o zamana kim öle kim kala garanti konusunda benim hepsinde 5 yıl var isterseniz ek ücretle 3 yıl daha ekletebiliyorsunuz. Ayrıca Siemens bosch aynı firmanın ama şimdi alsam tekrar Siemens alırım buzdolapları daha güzel görünüyor ama özellikleri aynı ayrıca buzdolabı olarak no frost aşağıda olsun ha ayrıca kardeşim sana tavsiyem imkanın varsa sipariş ettiğin ürünü hemen getirsinler ben evlenmeme daha 1 yıl var diye beklesin dedim sonra adamlara getirin dedim elimizde sipariş ettiğiniz buz dolabı yok dediler fabrikadan isteyeceğiz dediler fabrikada elimizde yok demesin mi su sebilli istemiştik özellikle kalmamış üretmemişler çok satılmıyor diye fabrikaya genel müdürlüğe bağırdım çağırdım gidin şube ile çözün dediler şube genel müdürlüğe suç attı bizim şubelerle ileri tarihli ürün anlaşmamız yok dedi genel müdürlük yani şubeler diyor ki abi merak etme depomuzda duruyor 1 yıl sonrada göndeririz vs ama depo falan yok fabrikadan istiyorlar fabrikada da yoksa ortada kalıyorsunuz sebilli gelmedi ama iyi ki de gelmemiş kullanım hacminin çoğunu alıyor zaten.
Evet verdiginiz bilgiler guzel , galiba siemens veya bosch ilk tercihin olacak

Arrest
29/05/2015, 14:33
biz beyaz eşya ariston kullanıyoruz .evleneli 4yılı geçti .buzdolabı ,bulasık makinesi , ankastre fırın ,ankastre cam ocak ,aspiratör ve çamasır makinesi hepsi aynı marka bir sorun çıkarmadı . çamasır makinesini bekarken kullanmaya baslamıstım 7 sene oldu . bende ne işkenceler gördü . yorgan falan yıkadım . aristonun çamasır makinesi 8-9 yasındaki cocuk bile sorunsuz kullanır . renkliler yazan kısma getiriyosun derece ve deviri kendi ayarlıyo ve yıkıyo . en iyi piyasa bosch ama beyaz esya sans işi .
Ariston ilk oneren sizsiniz.

Ortalama 20 kullanicidan fikir aldim 5 arçelik gerisi bosch siemens onerdi

arenas
29/05/2015, 14:39
8 yıldır siemens kullanıyoruz,sıkıntısız.
Hanıma kızmıştım evlenirken,"siemens beyaz eşya mı olur,başka marka mı yok" diye, oluyomuş demekki..bi de biz en ucuz modellerini aldık,maddi sebeplerden.
3+3 yıl garanti vardı o zamanlar Siemens te

feyzullah
29/05/2015, 15:14
Beyaz eşya kısmet işidir. Ben 3 yıl önce arçelikten almıştım herşeyi. Hiç bir sorun yok.

Arrest
29/05/2015, 15:16
8 yıldır siemens kullanıyoruz,sıkıntısız.
Hanıma kızmıştım evlenirken,"siemens beyaz eşya mı olur,başka marka mı yok" diye, oluyomuş demekki..bi de biz en ucuz modellerini aldık,maddi sebeplerden.
3+3 yıl garanti vardı o zamanlar Siemens te
Evet galiba siemens bosch kalite anlaminda yuksek fiyatta arcelikten uygun

Beyaz eşya kısmet işidir. Ben 3 yıl önce arçelikten almıştım herşeyi. Hiç bir sorun yok.
Hhaklisiniz bizde evde arcelik kullaniyoruz ole abes arizalarini görmedim

feyzullah
29/05/2015, 15:21
Evet galiba siemens bosch kalite anlaminda yuksek fiyatta arcelikten uygun

Hhaklisiniz bizde evde arcelik kullaniyoruz ole abes arizalarini görmedim

ben arçelikten aldım. hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar. ama vestelde fiyat daha uygundur oradanda bakılabilir. neticede uzatılmış garantilerle birlikte 5-8 yıla kadar garanti alabiliyorsunuz. zaten hangi marka olursa olsun herşeyin ekonomik ömrü var onu doldurduktan sonra sıkıntılar başlar. bosch'ın malına herkes iyi diyor ama fiyat çok yüksek. İmkanları elverenler elbette tercih edebilir. Ama ekonomiyi zorlamaya değeceğini düşünmüyorum.

ZAK1980
29/05/2015, 15:44
arkadaslar Hazıran-Temmuz ayında ötv indirimi olacakmıs A+ ve ust modellerde enerji verımlılıgınden dolayı dıye bır soylentı var bılgınıze

ybabacan
29/05/2015, 15:48
Çamaşır, bulaşık, buzdolabı, fırın, ocak, tamamı Bosch marka 7 yıldır kullanıyorum. 4 kere taşındım, hiç birisinde bir sıkıntı yok. Not: kesinlikle A+ ve üstü al.

hoksi
29/05/2015, 16:03
2 yıllık evli biri olarak hiç bulaşma Lg'ye Samsung'a Alman'a güven derim.Model seri değişebilir ama Bosh cidden başka .Tüm beyaz eşyalarım Bosh hepsinden çok memnunum özellikle alt sınıf bir buzdolabı almama rağmen buzdolabı bir efsane.

gorillaz
29/05/2015, 16:50
Kardeşim benim dediklerimi arkadaslarin da cogu demiş zaten. Sen bak gene aklina takilan olursa ya da fiyat alinmasi gerekiyorsa ben de sorarim müşterilerimize Satom. Kolay gelsin şimdiden kanka ;)

Arrest
29/05/2015, 18:14
ben arçelikten aldım. hiçbir problem yaşamadım bugüne kadar. ama vestelde fiyat daha uygundur oradanda bakılabilir. neticede uzatılmış garantilerle birlikte 5-8 yıla kadar garanti alabiliyorsunuz. zaten hangi marka olursa olsun herşeyin ekonomik ömrü var onu doldurduktan sonra sıkıntılar başlar. bosch'ın malına herkes iyi diyor ama fiyat çok yüksek. İmkanları elverenler elbette tercih edebilir. Ama ekonomiyi zorlamaya değeceğini düşünmüyorum.
Bazen dusununce dediğine hak veriyorum , bosch da alsam omru 10 yil sonda dolacak vestel fln alayim 7 yil garanti yari fiyat diye aklima geliyor

arkadaslar Hazıran-Temmuz ayında ötv indirimi olacakmıs A+ ve ust modellerde enerji verımlılıgınden dolayı dıye bır soylentı var bılgınıze
Tam alacagim donem :)

Çamaşır, bulaşık, buzdolabı, fırın, ocak, tamamı Bosch marka 7 yıldır kullanıyorum. 4 kere taşındım, hiç birisinde bir sıkıntı yok. Not: kesinlikle A+ ve üstü al.
A ile A+ arasinda yillik enerji farki 50 tl civari 10 yilda anca amorti eder , bosch tavsiyesi için tskler ama

2 yıllık evli biri olarak hiç bulaşma Lg'ye Samsung'a Alman'a güven derim.Model seri değişebilir ama Bosh cidden başka .Tüm beyaz eşyalarım Bosh hepsinden çok memnunum özellikle alt sınıf bir buzdolabı almama rağmen buzdolabı bir efsane.
Tesekkurler

Kardeşim benim dediklerimi arkadaslarin da cogu demiş zaten. Sen bak gene aklina takilan olursa ya da fiyat alinmasi gerekiyorsa ben de sorarim müşterilerimize Satom. Kolay gelsin şimdiden kanka ;)
Eyv salihimm:)

cemdogu
29/05/2015, 19:15
Kardeşim. Yaklaşık 2 yıldır hotpoint'in derin dondurucusunu,birkaç ev aletini kullanıyoruz.Faturaya etkisi gerçekten az oldu.En ufak sıkıntıda ki 1 defa menteşesinin gacırdamasından yana bi sorun yaşadık, 1 saat içinde servis geldi.Kurulumunu da ücretsiz yaptılar ve gittiler.

Fırınımız siemens.En düşük gaz ayarında ince bi cızlama çıkarsa da performansı baya iyi.Fırın kısmı turbo fanlı olursa yenge yemekleri kurutmadan pişirir sen de keyiflenirsin :p

Çamaşır makinasına da 2 yıldır vestel'in ürettiği altusu kullanıyoruz.Fiyat olarak vestelden daha ucuz ama tasarruf ve servisi vestelle aynı.

Arrest
29/05/2015, 19:21
3160531606316073160831609

Sunlar hakkinda fikri olan varmi?

Arrest
29/05/2015, 19:21
Urun ozellikleri nin uzerinde urun model numaralari yaziyor.

slmgns
29/05/2015, 19:51
He bide kardeşim aklıma gelmişken bulaşık makinesinde çatal kaşıklık için en üst gözüne yatay konulabilen gözlü var ondan almaya bak altta bir de kova gibi olanlar var benimki en üst gözde yatay diziyorsun çatal kaşık bıçak daha iyi temizliyor çelik kasa almaya bak imkanın varsa yanlış bilmiyorsam sonunda TR olanlar da çelik kasa yok TR olmayanlar çelik kadın öyle söylemişti çamaşır makinesini çok yüksek litreli alma zaten en fazla 3 program kullanıyorsun 7-8 litre ideal zaten sanırım artık 8 den aşağı satmıyorlardır buzdolabına gelince no frost kısmı aşağıda olsun eşin için büyük kolaylık olacaktır içine eşya vs konacağı için hele bir de donduğunda ben zor çekiyorum içindeki çekmeyi :) bütçen nedir bilmiyorum ama en biraz zorlamıştım en iyilerini almaya çalışmıştım 5200 civarı tutmuştu 3 tanesi zaten buzdolabı çok para ediyor ama bir kere veriliyor hakkımızda hayırlısı olsun Allah yardımcınız olsun.

haybat
29/05/2015, 19:58
benım için beyaz eşyada bosch kalite ve servis olsun müşteri memnuniyeti olsun süper

hanbjk
31/05/2015, 13:05
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun evliliğin Rabbim pişmanlık vermesin.
Gelelim sorularına :) Gerçi Arçelik tercih etmemişsin ama. Ta bekarken Çamaşır makinesini 2007 yılında arçelik aldım 7 kg lık olandan ve şuan ben mesaj yazarken saat gibi çalışıyo :) Maşallah diyim.

Bizim bütün beyaz eşyalar Arçelik ve gayet memnunuz.

Arrest
31/05/2015, 13:28
Kardeşim hayırlı uğurlu olsun evliliğin Rabbim pişmanlık vermesin.
Gelelim sorularına :) Gerçi Arçelik tercih etmemişsin ama. Ta bekarken Çamaşır makinesini 2007 yılında arçelik aldım 7 kg lık olandan ve şuan ben mesaj yazarken saat gibi çalışıyo :) Maşallah diyim.

Bizim bütün beyaz eşyalar Arçelik ve gayet memnunuz.
Dayi sen nerelerdesin yaa

halils2
31/05/2015, 13:53
La olm sen kız tarafı mısın ki beyaz eşya arıyon :)

Arrest
01/06/2015, 01:46
La olm sen kız tarafı mısın ki beyaz eşya arıyon :)
Ben para odicek tarafim abi hahaha

halils2
01/06/2015, 13:11
Ben para odicek tarafim abi hahaha

Dedim sana yakma başını diye :D

Arrest
01/06/2015, 13:49
Dedim sana yakma başını diye :D
Ne geldiyse başıma senin yuzunden geldi yaktin beni :) vebali senin boynuna bilesinn

halils2
01/06/2015, 14:12
Ne geldiyse başıma senin yuzunden geldi yaktin beni :) vebali senin boynuna bilesinn

:) ulan abi evlencem evlencem diye diye başımın etini yidin, napayım bende evlen gör ebenin fotoğrafını dedim işte :D

byadrenalin
01/06/2015, 14:40
Dolap ve bulaşıkta Bosch marka çamaşırda ise AEG ve Arçeliği öneririm ben.

Arrest
01/06/2015, 14:52
:) ulan abi evlencem evlencem diye diye başımın etini yidin, napayım bende evlen gör ebenin fotoğrafını dedim işte :D
Hahaha:) ne ebesi abi tum sulaleyi gordukk

Dolap ve bulaşıkta Bosch marka çamaşırda ise AEG ve Arçeliği öneririm ben.
Eyv kardesim tavsiyen icin

punto57
01/06/2015, 17:17
kurutma da al bence eskisi gibi pahalı değil,

Arrest
01/06/2015, 19:04
kurutma da al bence eskisi gibi pahalı değil,
Aga onlar 2.5 lira falan cok ya

punto57
02/06/2015, 09:01
bin lia hoover bak

punto57
02/06/2015, 09:02
ben aldım 800 tl siemens 2500 tl iken
bi kurutuyon evde ısınıyor
ayrıca

çocuk için iyi

Arrest
02/06/2015, 09:03
ben aldım 800 tl siemens 2500 tl iken
bi kurutuyon evde ısınıyor
ayrıca

çocuk için iyi
Aldiginiz marka model ne merak ettim

punto57
02/06/2015, 09:10
hoover modellerine bak
bu model american yani bu işin mucitleri
nerdeyse 8 sene oldu
tık yok
bizde sürekli zıçan bir velet de var,
ona lazım
ilerde seninde olcak inşallah
ben derim yengeyi üzme
Ankara'dasın zaten

misal buna bak
https://www.n11.com/hoover-vtc-680-nbx-8-kg-kurutma-makinesi-P33805568?cid=604001&gclid=CjwKEAjwhbCrBRCO7-e7vuXqiT4SJAB2B5u7T0rQJz9gTAl_eg7RGiRJTeYN_6hKY86m U6JaqIp_oBoCITzw_wcB

ben hoover tavsiye ederim,

kurutma çalışınca tüm banyo hamam gibi sıcak olur,

küçük çocuğun olacak ilerde bu bir nimet,

bide bunların aparatı oluyor direk çamaşır makinesinin üzerine korsun,

yer de sorun olmaz kullanışlı olur

Arrest
03/06/2015, 10:43
Kurutma makinasi cok elektirik harciyor deniyor ve pek ilgimi cekmedi acikcasi

celenlee
03/06/2015, 12:09
Tüm beyaz eşyamı 2009da BOCSH aldım.
Almadan her birinin elektrik/su tüketimlerine bile bakarak karşılaştırmıştım.
Fiyat/performansı BOSCH'ta buldum ;)

6 sene tamamlanmak üzere.
Aletlerin ne performansında ne de seslerinde bir sıkıntı yok.
**Sadece midifırının kapağıyla ilgili bir problem çıktı çerçevesini değiştirttim.

Çamaşır makinemi kayınvaldeye verdim, kurutmalısını aldım bu kış.
800-1000TL olanların performansı nasıldır bilmiyorum ama, 2500TL lik olanların 2 katına yakın elektrik tüketimleri var. Kurutmayı sık kullanacaklar A+ enerji seviyelerine yönelmeli, 10 sene kullanım ömrü bile verseniz kafa kafaya zaten geliyor, ki beyaz eşya 15-20... ;)

**Eski arçeliklerin 1996 ye kadar BOSCH parçalarını kullandığı ve bu yüzden eski makinelerinin uzun ömürlü olduğunu söylüyorlar.

punto57
03/06/2015, 12:17
Kurutma makinasi cok elektirik harciyor deniyor ve pek ilgimi cekmedi acikcasi

Emin ol yenge çamaşırları kuruturken daha fazla elektrik harcıyor,

Arrest
03/06/2015, 12:23
Emin ol yenge çamaşırları kuruturken daha fazla elektrik harcıyor,
Hahaha :) kurutmalı makinalar 2.5 civari o kadar butce ayiramiyorum nr yazıkki

omerve34
03/06/2015, 15:00
3 Ay oldu bende evleneli öncelikle hayırlı olsun.
Ben buzdolabı siemens bulaşık çamaşır makinesi bosch kullanıyorum. esasında hepsi aynı fabrikadan çerkezköyden çıkıyor. o yuzden bosch siemens alırken arastırın hangisi uygunsa onu alın. çünkü birebir aynı dolaplar. Profiloda bunların kardeşi oda aynı banttan çıkıyor.
ben buzluk altta olan KG57NPI34 A++ kullanıyorum. oldukca güzel bir dolap sessiz ve az tuketimi var memnunum.
bulaşık çamasır makinesi kodlarını hatırlamıyorum ama onlarda a+++ hepsinden memnunum tavsiye ederim.
o eski alman üretimi dolaplar yok maalesef. bazı çamasır bulaşık makinelerin alman versiynları var onlarda yerli üretime göre 200+ tl daha pahalı.
bu arada farkını ödeyerek +4 yıl garanti almanı tavsiye ederim. ne zaman su koyvercekleri belli olmuyor. 169tl olması lazım.

Arrest
03/06/2015, 15:45
3 Ay oldu bende evleneli öncelikle hayırlı olsun.
Ben buzdolabı siemens bulaşık çamaşır makinesi bosch kullanıyorum. esasında hepsi aynı fabrikadan çerkezköyden çıkıyor. o yuzden bosch siemens alırken arastırın hangisi uygunsa onu alın. çünkü birebir aynı dolaplar. Profiloda bunların kardeşi oda aynı banttan çıkıyor.
ben buzluk altta olan KG57NPI34 A++ kullanıyorum. oldukca güzel bir dolap sessiz ve az tuketimi var memnunum.
bulaşık çamasır makinesi kodlarını hatırlamıyorum ama onlarda a+++ hepsinden memnunum tavsiye ederim.
o eski alman üretimi dolaplar yok maalesef. bazı çamasır bulaşık makinelerin alman versiynları var onlarda yerli üretime göre 200+ tl daha pahalı.
bu arada farkını ödeyerek +4 yıl garanti almanı tavsiye ederim. ne zaman su koyvercekleri belli olmuyor. 169tl olması lazım.
Garanti uzatma taraftariyim bende tesekkur ederim yorumlarin icin ama den A+++ almissin gerek varmiydi A+ ilr yillik enerji tuketim farki 80 tl ama iki arti icin 500 lira fark cikiyor

punto57
03/06/2015, 17:34
hoover mankineler kurutma'da iyi bizim çocuk hasta olduğunda her gün açtığımız oluyor yerine göre,
en fazla 20 Tl fark ediyor,
eşin çekeceği eziyeti hesap et hergün,
20 tl göze gelmiyor,
sağlık açısındanda kurutmadan çıkan toz pisliği görsen şaşarsın,
kurutmalarda filtre vardır tozu mozu çeker.

fatur'da benim makine eskidi artık
5 sene oldu yeni modellerin daha da az yakacağını hesap et üstad,

bence hem kurutma hem çamaşır makinesi al,
kurutmayı özel ayağı ile makinenin üzerine koydur.
kurutma'da hoover,
Çamaşırda arçelik yada vestel, tavsiyem,
arçelik daha iyiymiş diye duydum
biz vestel aldık
tüketici mahkemesine gidip değiştirttik.

hem kurutma hem çamaşır yıkama zaten alma
o kadar işi yapan makine o kadar uzun ömürlü olmaz,

https://www.n11.com/hoover-dyc7913-nbx-9-kg-kurutma-makinesi-P63606326

bu iyi bir şey tüm kurutmalar zaten b sınıfı

https://www.n11.com/arcelik-8103-y-8-kg-a-1000-d-camasir-makinesi-P63954276

bosh mosh diyorlarda

bosh parçaları zaten türkiye'den alıyor

inox renge hiç girme bir vakit sonra zaten rengini görüp rengine küfredecen,
:)
rengi için bir ton para saydık diye

outlife
03/06/2015, 19:39
Dostum benim hepsi bosch hele cam mak. Nerdeyse 10 yıllık hala canavar. Renk olarak bece de inox seçme. Karama parmak izi ba sıkıntı olabilir.

Arrest
04/06/2015, 09:04
hoover mankineler kurutma'da iyi bizim çocuk hasta olduğunda her gün açtığımız oluyor yerine göre,
en fazla 20 Tl fark ediyor,
eşin çekeceği eziyeti hesap et hergün,
20 tl göze gelmiyor,
sağlık açısındanda kurutmadan çıkan toz pisliği görsen şaşarsın,
kurutmalarda filtre vardır tozu mozu çeker.

fatur'da benim makine eskidi artık
5 sene oldu yeni modellerin daha da az yakacağını hesap et üstad,

bence hem kurutma hem çamaşır makinesi al,
kurutmayı özel ayağı ile makinenin üzerine koydur.
kurutma'da hoover,
Çamaşırda arçelik yada vestel, tavsiyem,
arçelik daha iyiymiş diye duydum
biz vestel aldık
tüketici mahkemesine gidip değiştirttik.

hem kurutma hem çamaşır yıkama zaten alma
o kadar işi yapan makine o kadar uzun ömürlü olmaz,

https://www.n11.com/hoover-dyc7913-nbx-9-kg-kurutma-makinesi-P63606326

bu iyi bir şey tüm kurutmalar zaten b sınıfı

https://www.n11.com/arcelik-8103-y-8-kg-a-1000-d-camasir-makinesi-P63954276

bosh mosh diyorlarda

bosh parçaları zaten türkiye'den alıyor

inox renge hiç girme bir vakit sonra zaten rengini görüp rengine küfredecen,
rengi için bir ton para saydık diye
Aga buda yer kaplar camasir makinasinin kurutmalilari var onu dusunmek lazim

Dostum benim hepsi bosch hele cam mak. Nerdeyse 10 yıllık hala canavar. Renk olarak bece de inox seçme. Karama parmak izi ba sıkıntı olabilir.
Abi inox parmak izi yapmiyo

punto57
04/06/2015, 09:36
çamaşır makinesinin kurutmalı versiyonu randıman vermez,
Kurutma çok ısanan bir cihaz,
sıkma özelliğini artırıyorlar kurutma diye kakalıyorlar,
Kurutma makinesine gömleği atsan ütülenmiş gibi çıkarır.
yani olay başka,
ayrı ayrı al, alacaksan,
hem daha hesaplı o zaman,

SinanTR
04/06/2015, 11:14
ben 4 yıllık evliyim vestelden kurdum evi buzdolabının sapına kadar elimizde kaldı kafamı vuruyorum duvarlara televizyonum LG kesinlikle çok memnunum kombimi bosch dan aldım 4 tane kış geçirdi tık yok bi yakınım tüm eşyalarını bosch tan aldı bulaşık makinası hariç çok memnun bosch dan bulaşık makinası bardakları çok çiziyo diye kaç kere ürün iadesi için bastırdı sonuç alamadı ondan edindiğim bilgiye göre bulaşık hariç bosch dan alınabilir

Arrest
04/06/2015, 11:59
çamaşır makinesinin kurutmalı versiyonu randıman vermez,
Kurutma çok ısanan bir cihaz,
sıkma özelliğini artırıyorlar kurutma diye kakalıyorlar,
Kurutma makinesine gömleği atsan ütülenmiş gibi çıkarır.
yani olay başka,
ayrı ayrı al, alacaksan,
hem daha hesaplı o zaman,
Kafami cok kurcaladin alabilirim ekonomim yeterse :)

ben 4 yıllık evliyim vestelden kurdum evi buzdolabının sapına kadar elimizde kaldı kafamı vuruyorum duvarlara televizyonum LG kesinlikle çok memnunum kombimi bosch dan aldım 4 tane kış geçirdi tık yok bi yakınım tüm eşyalarını bosch tan aldı bulaşık makinası hariç çok memnun bosch dan bulaşık makinası bardakları çok çiziyo diye kaç kere ürün iadesi için bastırdı sonuç alamadı ondan edindiğim bilgiye göre bulaşık hariç bosch dan alınabilir
Valla vestel oyle galiba kimse tavsiye etmedi

SinanTR
05/06/2015, 23:29
balkonlu veya güneş gören evde yaşayacaksan kurutma elektrik düşmanı kurutma makinası hayatı kolaylaştırıyo ama küçük çocuğum olmasına rağmen ben gerek görmüyorum açıkcası

Arrest
06/06/2015, 09:23
balkonlu veya güneş gören evde yaşayacaksan kurutma elektrik düşmanı kurutma makinası hayatı kolaylaştırıyo ama küçük çocuğum olmasına rağmen ben gerek görmüyorum açıkcası
Hic gunes almiyor maalesef :)