PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : N konum'da alarm sesi

mehmetcrl
26/05/2015, 19:07
Arkadaşlar merhabalar,şuan kullanmakta olduğum 1.4 dualogic 2009 model araç araçı garajıma veya otoparka park ederken N konumda park edip kapatıyorum uyarı sesi veriyor bunu neden yapar sizce.

celenlee
26/05/2015, 19:46
Arkadaşlar merhabalar,şuan kullanmakta olduğum 1.4 dualogic 2009 model araç araçı garajıma veya otoparka park ederken N konumda park edip kapatıyorum uyarı sesi veriyor bunu neden yapar sizce.

Vitesi boşta bırakınca uyarı verir ;)
Standart bir durum.

kadir_yilmaz
27/05/2015, 08:41
N konumda uyarı verdiği için ben aracı N konumunda park etmiyorum. Çalıştırmadan önce N konumuna alıp çalıştırıyorum.
Acaba dualogic araclarda N konumunda bırakmak daha mı iyi?

celenlee
27/05/2015, 11:18
N konumda uyarı verdiği için ben aracı N konumunda park etmiyorum. Çalıştırmadan önce N konumuna alıp çalıştırıyorum.
Acaba dualogic araclarda N konumunda bırakmak daha mı iyi?

Perk ederken hiçbir şekilde boşta bırakmak iyi olmaz.
Yani robot için bir yararı yok.

Güvenlik için.
1 yada R de bırakın park ederken.

kadir_yilmaz
27/05/2015, 13:22
[QUOTE=celenlee;965398]Perk ederken hiçbir şekilde boşta bırakmak iyi olmaz.

Güvenlik için.
1 yada R de bırakın park ederken.[/QUOT

Kontağı açtıktan sonra vitesi boş konuma sonra çalıştırmamızı, çalıştırdıktan sonra 30 saniye N konumunda kalması gerektiğini forumda okumuştum. Bunun robot için yararlı olduğunu yazmışlardı. Aynı şey park ederken N konumuna bırakmak yararlı olursa bende N konumunda bırakmayı düşünüyordum.

celenlee
27/05/2015, 16:35
Perk ederken hiçbir şekilde boşta bırakmak iyi olmaz.

Güvenlik için.
1 yada R de bırakın park ederken.

Kontağı açtıktan sonra vitesi boş konuma sonra çalıştırmamızı, çalıştırdıktan sonra 30 saniye N konumunda kalması gerektiğini forumda okumuştum. Bunun robot için yararlı olduğunu yazmışlardı. Aynı şey park ederken N konumuna bırakmak yararlı olursa bende N konumunda bırakmayı düşünüyordum.

Kapı açıldığı andan itibaren robot kendini hazırladığı için birşey beklemenize gerek yok.

Ve de hangi viteste bırakırsan bırak, robot kendisi önce N'ye alıyor vitesi sonra marş basıyor. Bizden daha tedbirli yani ;)

Teknik açıdan bir faydası gözükmüyor..

Akün sağlam olacak.
Robot hidrolik kaçırmadığı sürece sıkıntı olmaz.

Beklemek istiyorsanız eğer şunu bekleyin.
Marşa tam basmadan önce, robotun sesini kesmesini bekleyin.
O ses hidrolik basıncını 50bar'a çıkartıyor, vites değişimi yapılması için basıncın 40-50 arasında olması gerekiyor.

diesel81
27/05/2015, 17:03

Kesinlikle N konumunda bırakıp gitmeyin aracı. eğer yokuş aşağı bırakıp el frenini çekmeyi unutursanız geldiğinizde arabanız yerinde olmayabilir. 1. vitese alıp ondan sonra stop edin aracınızı.

mehmetcrl
27/05/2015, 19:19
teşekkürler arkadaşlar bilgiler için çok faydalı oldu.