PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Klima ile başım dertte

pasali17
25/05/2015, 14:41
Merhaba değerli forum üyeleri.

Tailhsizlikler üst üste geliyor. Problemin biri bitince bir oh diyemeden bir başkası baş gösteriyor....

Klima dün çok sıcaktı çalıştırmak istedim klimanın ışığı yanıyor ama tepki yok . kaputu kaldırdım klimanın kasnağı ( önündeki siyah parça ) ne hikmetse yok . artı dönmüyor. 3 ustaya danıştım Sanırım komprasör kendini kitlemiş. Öyle diyorlar.

Ucuz yollu tamiri yapılır mı ? Verdikleri rakamlar 1200 TL üzeri
moral olarak çökmüş durumdayım...

Evime klima bağlatmamışken 1500 TL araç kliması gerçekten beni bitirir..

Çözüm önerisi veya fikir verebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum.

Arrest
25/05/2015, 15:25
Merhaba değerli forum üyeleri.

Tailhsizlikler üst üste geliyor. Problemin biri bitince bir oh diyemeden bir başkası baş gösteriyor....

Klima dün çok sıcaktı çalıştırmak istedim klimanın ışığı yanıyor ama tepki yok . kaputu kaldırdım klimanın kasnağı ( önündeki siyah parça ) ne hikmetse yok . artı dönmüyor. 3 ustaya danıştım Sanırım komprasör kendini kitlemiş. Öyle diyorlar.

Ucuz yollu tamiri yapılır mı ? Verdikleri rakamlar 1200 TL üzeri
moral olarak çökmüş durumdayım...

Evime klima bağlatmamışken 1500 TL araç kliması gerçekten beni bitirir..

Çözüm önerisi veya fikir verebilecek arkadaşlardan yardım istiyorum.

torpidonun altındaki kalerifer rezistansı on of ve fanı ayarlayan bozulmuş olmasın?

pasali17
25/05/2015, 18:21
Normal kalorifer fanı çalışıyor. sıkıntı yok ama Klimanın düğmesine basınca sadece ışığı yanıyor herhangi bir tepki yok

Arrest
25/05/2015, 18:21
sorununu anlamadım sogutmama sorunumu sacma geldi bana klima komprosoru kolay kolay zarar görmez

pasali17
25/05/2015, 18:27
Resimlerde göründüğü gibi klima komprasörünün durumu yorum yapabilirmisiniz ?

ORS15
25/05/2015, 19:36
bunu söküp bilyalarını degiştirseler olmaz mı

aydin2534
25/05/2015, 19:46
İstanbul'daysanız tanıdığım klima kompresörü tamir yapan yerler var yardımcı olabilirim

arenas
25/05/2015, 20:53
İstanbul'daysanız tanıdığım klima kompresörü tamir yapan yerler var yardımcı olabilirim

Benim de iyi klimacıya ihtiyacım var.
Havalandırmada normal ama klima düğmesine basınca fena uğultu geliyo,garantideyken servise gösterdim,normal dediler.sanırım kompresör kasnağından geliyor

teo53
26/05/2015, 00:46
Bir dönem babamında başıma benzer bir olay geldi , sağ tekerleğin hemen altında klima komporösürüne giden bir hortum var o delinmişti 600 liraya yetkili serviste o hortum set halinde komple değişmişti ve sorunum düzelmişti isterseniz onuda bir kontrol ettirin belki yırtık olabilir sert bir çukura düşmüştü babam ondan sonra meydana gelmişti yakın zamanda böyle bir olay yaşadınız mı ?

aydin2534
26/05/2015, 10:39
Arkadaşlar Kadosan'da eoe klima servisi var sadece klima servisi ve gerçekten işi bilen ustalar ilgileniyo gidipte sorunu çözülmeyen kimseyi görmedim ben orda hemde uygun fiyatlı

pasali17
26/05/2015, 16:20

İstanbul avrupa yakasında oturuyorum. Bu tarafta önerebileceğiniz bir yer olursa sevinirim. Gerçekten 1200 -1500 arası rakamlar dönüyor. Gerçekten çok fazla ... Bu malzemelerin çıkmasına da güvenilmez.

İstanbul da tecrübeli iyi bir klima ustası arıyorum.

20 küsür liralık arabamız var ama

klimamız yok
şansımız yok

pasali17
26/05/2015, 16:23
sorununu anlamadım sogutmama sorunumu sacma geldi bana klima komprosoru kolay kolay zarar görmez

Bende anlamadım.

Ustaların dediği Klima yağsız kalmış olabilir bu sebeple kendini kitlemiş diyorlar.

Gerçekten çok madur oldum. Bu araç astarı yüzünü geçti . Şansımız yokmuş ...

volkan1065
27/05/2015, 12:22
Klima işini yapan bir elektirikçiye gidip ilk önce bir kontrol ettirin.

Siz bu arabayı aldığınızda fiyat konusunda beya bir ben tereddut etmiştim ve yanlış anlamayın ama ucuzdur vardır bir illeti derler yaa tam manasıyla sizin başınıza bu geldi gibi.

kenjuri
29/05/2015, 15:12
klima soketine baktır.

mrbleeeed
29/05/2015, 18:02
kompresör sıkıştıysa çözümü değiştirmek. eski aracımda yaşadım sorunu.
tamir etmiyor kimse. tamir edince yine sıkışıyormuş. öyle diyorlardı.

ha kompresör değil de kompresör kasnağıysa sıkıntı onu tek değiştirebiliyorlar. öyle olması içi dua edin. çünkü eğer kompresörse o değişirken klima radyatörünü de değiştireceksin. çünkü sıkışmış kompresör sisteme çapak atıyor ve radyatör de değişmezse o çapak sistemde kalıp yeni kompresörü de bozabiliyor.

ya da bu şekilde elden çıkartacaksınız aracı.