PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fiat Airbag Çatlağı.

Haberci
24/05/2015, 00:35
https://forum.grandepuntotr.com/images/sikayetvar_amblem_v1.png 2011 model Fiat punto aracımda yolcu airbag kısmında çatlak oluştu. Fiat ile iletişim sonrası 3000 lira tuttuğunu ve yarısını karşılayabilecekleri söylendi 5 yaşındaki bir araç nasıl olurda böyle bir kusur doğurabilir araçtan memnun kaldığım için kardeşime ve çevredekilere de aldırmıştım. Bu çapta büyük bir firmada böyle bir hata tamamen yazık.

Kaynak: sikayetvar.com | Şikayetin devamı... (https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3260960/fiat-airbag-catlagi/)

albay_alpay
19/07/2015, 16:38
sıkıntınız giderildi mi üstat?

alpi33
19/07/2015, 17:08
bendeki Evo'da da (2011) çatlama başladı.üstelik sıfır aldığım günden bu yana üzerine herhangi bir kimyasal vs de sürmedim maddenin tabiatını bozmayayım diye.üzerini kaydırmaz alıp kapadım görsellik bozulmasın adına. ama "sevdiği birinden darbe yemiş" gibi hissediyor insan çok sevdiği arabası piyasa standardını karşılayamadığı için. bu konuda bir gelişme kateden lütfen yazarsa sevinirim.

edll
19/07/2015, 18:21
Bu konuyla alakalı forumda çok yazılar var. Kimi arkadaşlar garantisi bitmesine rağmen serviste ücretsiz değişim yaptırdığını yazmışlardı. Onun için diğer açılan konuları bi gözden gecirmenizde fayda var.

szchake
19/07/2015, 18:56
aynı sıkıntıdan dolayı aracımı sattım sinirlenip ayrıca forum da özdede var oda defalarca bu sıkıntıyla ilgili servisle munasepet kurdu olmuyor kimi arkadaşların ki oldu bu konuda %50 sini karşılaması suçu kabule girer . 2007 grande puntoydu benim araç hiç karşılamam dedi. Fiat bu konuda cidden problemli.

erenemre
19/07/2015, 20:23
yahu benim anlamadığım grande punto da bu sorun defalarca yaşanmış yani kronik ve fiat bunu biliyor ancak gel gelelim bir sonraki makyajlı model punto evo dada aynı sorun sürüyor bu nasıl iştir ? makyaj ne demektir ? sadece tampon , far ve iç konsol değişimi midir ? Aracın bir önceki modelinde olan hata ve kusurları tüketicinin şikayetlerini düzeltmek , tampon ve farı değişmekten çok daha önemli bence.Fiat ın modellerini seviyorum italyan tarzınıda ama bu malzeme kalitesizliği ve aynı kronik sorunlar model değişse bile devam etmesi yüzünden bir sonraki aracım büyük ihtimal fiat olmayacak.

GPEMREE
20/07/2015, 11:33
yahu benim anlamadığım grande punto da bu sorun defalarca yaşanmış yani kronik ve fiat bunu biliyor ancak gel gelelim bir sonraki makyajlı model punto evo dada aynı sorun sürüyor bu nasıl iştir ? makyaj ne demektir ? sadece tampon , far ve iç konsol değişimi midir ? Aracın bir önceki modelinde olan hata ve kusurları tüketicinin şikayetlerini düzeltmek , tampon ve farı değişmekten çok daha önemli bence.Fiat ın modellerini seviyorum italyan tarzınıda ama bu malzeme kalitesizliği ve aynı kronik sorunlar model değişse bile devam etmesi yüzünden bir sonraki aracım büyük ihtimal fiat olmayacak.

+1

KG777
20/07/2015, 15:32
:) ücretsiz değiştiren nadir kullanıcılardanım galiba :)

Gözüm gibi bakıyorum şuan :) Her park ettikten sonra güneşlik koyuyorum.

Çatlayan arkadaşlara da geçmiş olsun, benim canımı çok sıkmıştı. Onları çok iyi anlıyorum.

ykaya1983
20/07/2015, 16:25

+2

O kronik sorun evo'yu geçtim.Bravoda da devam ediyor.

mehmetheleloy
20/07/2015, 16:39
Kronik arıza tamirleri tamamen servislerin insiyatifinde. 90tl'lık gergileri bile değiştirmediler.

her fırsatta düdüklüyorlar, servisin çıkarttığı faturadaki tutarın yarısından fazlası şişirme+işçilik. 20tl'lık filtrelere 50tl yazıyorlar. 20tl de işçilik. vsvs

Kronik arızaların arkasında durmayan bir firma nasıl olur da bu kadar satış yapar anlamıyorum.

temha44
20/07/2015, 21:10
Koç holdingi arayin fiati şikayet edin sonra onlar sizin pesinize duserler deneyin gorun

ERDEM1907
21/07/2015, 23:26
Yurtdisinda eminim tek kurus almadan yapiyorlardir. Buradi Turkiye dava acacan da neticelenecekte olme esegim olme.