PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun aradan sonra Opetten Yakıt aldım

teo53
20/05/2015, 19:19
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 3 yıl sonra opetten mecbur kaldığım için yakıt aldım ve yola çıktım tamamen ekonomik kullandım her zaman kullandığım gibi ancak tüketim inanılmaz derecede güzeldi. 207 km sonunda yakıt aldım 30 lira mazot aldı araç. Km'de tam 14 kuruş 100-120km hız klima açık 6.viteste araçta 2 kişiydik tüketim ise 3.7 ve 4.3 arası gezindi . Full ve çeyrek depo arasında bulunan çizgide Totalden aldıgımda 125 km shellden aldıgımda 110km po dan aldıgımda 140km yapan araç bugun tam 179km yol yaptı. Ama gaza dokununca arkadan kara duman var ne yazik ki lanet opete bu yüzden gıcığım. Ama bu kadar tasarrufdan sonra tekrardan Opete dönecem gibi gözüküyor

stonebridge
20/05/2015, 19:31
Opet Total e göre çok kurum yapmakta bizzat tarafımdan denenmiştir bilginize. Exellium hoş ve sessiz bir yakıt. saygılarımla.

teo53
20/05/2015, 19:35
Opet Total e göre çok kurum yapmakta bizzat tarafımdan denenmiştir bilginize. Exellium hoş ve sessiz bir yakıt. saygılarımla.

Kesinlikle buna katılıyorum Total daha sessiz ve daha performanslı bir yakıt kışın araç çalışmasında bile fark ediyor ama bugunkü km baya cazip geldi bana

rodopian16
20/05/2015, 20:44
110-179 km gibi uçuk fark olması mümkün değil...zaten puntonun ilk çeyrekteki gösterge biraz sapıtıyor...yol bilgisayarı genelde tüketim olarak doğru gösterir...

erenemre
20/05/2015, 21:10
7 senedir opet kullanıyorum bence gayet iyi

teo53
20/05/2015, 22:03
110-179 km gibi uçuk fark olması mümkün değil...zaten puntonun ilk çeyrekteki gösterge biraz sapıtıyor...yol bilgisayarı genelde tüketim olarak doğru gösterir...

ancak aldığım yakıt miktarı arasındada fark var

Kiyonari
21/05/2015, 09:34
Geçenlerde Goodyear dan 4 tane EfficientGrip Performance serisi lastik aldığım için Opet den 50 TL yakıt hediye ettiler.

Bulunduğum yerde zorda kalmadıktan sonra 8 yıldır BP dışında hiç bir yakıtı araca sokmam.
Çok iyi olduğunda mı ? Hayır. Temizliğini ve kalitesini bildiğim için. Bugüne kadar benzin kaynaklı hiç bir araç sorunu yaşamadım.

Türkiye şartlarında insan artık araca kattığı performansı, uyumu, gittiği yol miktarı gibi faktörlerden daha çok hileye bulaşmayan istasyondan yakıt alma derdine giriyor.

Bende bu vesile ile denemiş olacağım :wink:

aydinhakan
22/10/2015, 17:10
Ben 1yil shell kullandım performans olarak çok iyiydi. Daha sonra bulunduğum yerdeki shell kapandı ve opete gectim. Sizinde soylediginiz gibi yakıt tuketimim 4.5 ten 4e düştü. Ancak motor performansı da birazcik düştü. Önemli değil yeter ki az yaksin hesabı bi kaç ay opet kullandım . ama çok kötü bir durum var ki ooetin yakıtı gerçekten çok kurum bırakıyor. Benim aracın euro 5 ve son zamanlar haftada bir dpf temizliği yapıyor. Yanı opetin yakıtı egzosu tikiyor. İşin kötü tarafi dpf temizliği esnasında yakıt fazla puskurtulerek yüksek sıcaklıkla egzostaki kurumlar yakılmaya çalışılıyor. Buda yakıt tüketiminde artışa neden oluyor. Öyle ki ben aracimi dipgaz kullandigimda bile anlık tüketimde 16litreyi gorurken dpf temizliği sırasında 30lt gibi değerler goruyorum. Şuan yakıt ortalamam 5.6 ya çıktı. Demem odur ki opetten uzak durun. Ekonomi yapacağım diye hem motoru hemde uzun vadede cebinizi yipratiyor.

mertvural90
22/10/2015, 17:46
psikolojik mi ne shellden alınca yakıtım çabuk bitiyor gibi. BP veya özellikle Opet den alınca daha iyi gidiyor.

celenlee
22/10/2015, 22:31
Psikolojik değil.
Opet performans düşüp, menzil uzatıyor resmen.
dCi da da böyle, multijette de.. Bunlar kendi denediklerim ;)

teo53
23/10/2015, 02:09
Psikolojik değil.
Opet performans düşüp, menzil uzatıyor resmen.
dCi da da böyle, multijette de.. Bunlar kendi denediklerim ;)

Şu sıra FuelSave'a dadandım baya başarılı. Opettin kıstığı performansı size veriyor tüketim ise gayet başarılı bugun 50Tl mazot aldı aracım 278 km yapmışım FuelSave ile Shellin kendi istasyonu acıldı Beylikdüzünde bundan sonra yakıtımı oradan alacağım. Hizmetleride gayet güzel yakıt alırken yağıma ve suyuma da baktılar sağolsunlar aracım yağ eksiltmiş onuda tamamladık

CanGo48
23/10/2015, 11:15
Shell in yakıtı daha ince dolayısıyla yanması daha iyi oluyor düşük devirde bile far yapıyor ama yapacağınız km dşük oluyor Opetin yakıtı ise daha kalın araç az yakıyor ama performansta fark ediyor. bir kaç kez denedim gördüm. mesala Shellden aldığımda 160-170 rahat çıkarken Opetten aldığımda çok zor ivmeleniyor. o yüzden günlük kullanımda shellden uzun yolda opetten alıyorum. Petrol ofisinin yakıtıda opetle hemen hemen aynı. malesef koca Muğla merkezde bir tane shell istasyonu kalmadı bp oldu hepsi o yüzden mecbur bu sefer bpden aldım bakalım nasıl görecez.:scooter0:

SinanTR
24/10/2015, 12:59
forumun tavsiyesi üzerine shell nitropower alıyorum uzun zamandır memnunum ilk zaman opetin yakıtınıda kullandım dendiği gibi duman ve performans kaybı oluyodu kilometre olarak çok atla deve bi fark ben göremedim ayda 1 depo mazot bitiriyorum tamamen şehiriçi kullanım neredeyse 4 ve 5.vitese çıkamıyorum bile hep dur kalk ve aylık ortalama 550-580km kullanıyorum ilk zamanlarda opet kullandım ve hiçbi zaman 600 km üzeri göremedim o yüzden shell ideal benim görüşüm

Ezeldenberi
09/04/2016, 16:00
Ben 1yil shell kullandım performans olarak çok iyiydi. Daha sonra bulunduğum yerdeki shell kapandı ve opete gectim. Sizinde soylediginiz gibi yakıt tuketimim 4.5 ten 4e düştü. Ancak motor performansı da birazcik düştü. Önemli değil yeter ki az yaksin hesabı bi kaç ay opet kullandım . ama çok kötü bir durum var ki ooetin yakıtı gerçekten çok kurum bırakıyor. Benim aracın euro 5 ve son zamanlar haftada bir dpf temizliği yapıyor. Yanı opetin yakıtı egzosu tikiyor. İşin kötü tarafi dpf temizliği esnasında yakıt fazla puskurtulerek yüksek sıcaklıkla egzostaki kurumlar yakılmaya çalışılıyor. Buda yakıt tüketiminde artışa neden oluyor. Öyle ki ben aracimi dipgaz kullandigimda bile anlık tüketimde 16litreyi gorurken dpf temizliği sırasında 30lt gibi değerler goruyorum. Şuan yakıt ortalamam 5.6 ya çıktı. Demem odur ki opetten uzak durun. Ekonomi yapacağım diye hem motoru hemde uzun vadede cebinizi yipratiyor.

Konu eski gibi ancak birebir yaşadım olaylar.
Anlattıklarınıza kesinlikle katılıyorum.Yakıtı sadece Opetten alıyordum hiç art niyet aramamıştım taaki DPF daha sık devreye girene kadar.Aynen benim aracımda çok sık dpf temizliği yapmaya başladı.Bir hafta oldu olacak Shell den aldım 100tl lik mazot bakalım sonuç nasıl olacak.Şuan için ortalama tüketimde bariz azalma var ancak aracı artık ekomodda kullanıyorum artık gaza yüklenmeden kullanmaya özen gösteriyorum.İlerleyen günlerde yakıt tüketim değerlerini paylaşırım.

Birkan61
09/04/2016, 18:37
İstanbulda yaşıyorum, 1.3 multijet 75 hp'lik puntom ile lamba yandığı gibi 100 TL mazot alıp Antalya girişine kadar geldim. Tabi hiç basma, klima vs yok gece yolculuğu oldukça sakin bir kullanımla

Shell çok yakmıyor bence, arabanın gidişi tatlı geldiği için ayağımın gıdıklanıyor zannediyorum :)

İşe gidiş güzergahımda sadece opet olduğu için yeni Peugeot 406 2.0 HDI aracıma opetten mazot alıyordum 1 aydır, ara hızlanmalarda dip gazlarda ciddi anlamda duman atıyor

Depoyu iyice bitirip totalden fulledim o depoyuda bitirdim, tekrar totalden aldım ve aynı güzergah aynı süratlerde dip gaz vs duman aynadan göründüğü kadarıyla yok

Emre9110
10/04/2016, 23:39
Total excelium denedim düşük viteste düşük devirde çok bariz tekliyor benim araç. Shell nitro ya geçtim tekleme neredeyse kalmadı gibi. Performansı da gayet iyi. Excelium biraz daha sessizdi sanki. Şuan 3-4 depodur shell nitro kullanıyorum. Bir ara total excelium bir ara da shell fullsave deneyeceğim tekrardan.

punto1414
11/04/2016, 09:03
Gerçekten Shell opetten iyimi ya..Shelli kesin deneyeceğim.

fotobelit
11/04/2016, 09:08
Kesinlikle Shell...

halils2
11/04/2016, 09:18
Gerçekten Shell opetten iyimi ya..Shelli kesin deneyeceğim.

İlk depoda tam fark edemeyebilirsiniz ama 2.depodan sonra kesinlikle farkı hissedersiniz. Çoğunluk uzunyol yarım depo 500 km yolum var. Ş. İçi sakin kullanmam pek.

punto1414
11/04/2016, 11:21
İlk depoda tam fark edemeyebilirsiniz ama 2.depodan sonra kesinlikle farkı hissedersiniz. Çoğunluk uzunyol yarım depo 500 km yolum var. Ş. İçi sakin kullanmam pek.

Shellin anladığım kadarıyla bir çok mazot çeşidi var.Hangisini tavsiye ediyorsunuz.

halilimo
11/04/2016, 11:53
Total excelium denedim düşük viteste düşük devirde çok bariz tekliyor benim araç. Shell nitro ya geçtim tekleme neredeyse kalmadı gibi. Performansı da gayet iyi. Excelium biraz daha sessizdi sanki. Şuan 3-4 depodur shell nitro kullanıyorum. Bir ara total excelium bir ara da shell fullsave deneyeceğim tekrardan.

Bende excellium kullaniyorum 1 yildir. Dediginiz gibi bazen dusuk devirde tekleme yapiyor. Oncesi shell kullaniyordum tekleme olmuyordu. Shell daha cok yakiyor yalniz

Ezeldenberi
11/04/2016, 15:18
Shell'den aldığım mazotla aracı ekonomik modda kullanıyorum.Yakıt tüketim değerlerim,sıkışık olmayan şehir içi trafikte trip B ortalama 4.7lt.ortalama hız33km, çalışma saati 6:42dk, gidilen yol 222km.Detayları daha sonra tekrar yeni bir başlıkta paylaşırım.

krm1983
11/04/2016, 20:43
Kesinlikle Shell v power nitro diesel

Sent from my iPhone using

punto1414
21/04/2016, 09:22
Yakıtımı hep Opetten alırım ancak Shell v power nitro diesel hakkında çok olumlu şeyler duyduktan sonra denemek istiyordum.Depodaki mazotu bitirdim ve Shell v power nitro diesel ile fulledim..İlk izlenimlerim;Şunu çok açık bir şekilde söyleyebilirim homurtulu,vuruntulu,sarsıntılı çalışan aracım daha sessiz daha tok ve daha sakin çalışmaya başladı..Gaz tepkimeside sanki bi kademe daha seri oldu.
Yalnız şunu anlamadım pompacı''abi fiş istemezsen iskonto yapalım dedi iyi yap dedim:)1 depoda yarım litre iskonto yaptı yani 1,5 TL:)''Adamlar aleni vergi kaçırıyor.

cavalier79
21/04/2016, 09:51
Selam,
Vergi kaçırmıyorlar, Fiş satıyorlar.
Sana vermedikleri yakıt fişini anlaştıkları araçlara keserek şöförlerden bedel alıyorlar.
Şöför de firmasına ben bu yakıtı kullandım diye masraf bedeli alıyor.
Kansız bir durum yani,
Her açıdan vergi usulsüzlüğü
Firma sahibinin kesinlikle bilgisi yoktur. Pompacı hırsız anlayacağınız.
İstasyon ismini verirsen firmayı uyarabilirim.
Bu arada sizlerde bilmeden ortak oluyorsunuz.

punto1414
21/04/2016, 09:58
ilk ve son olur zaten fiş almamam:)İstasyonu burada fişlemeyelim.Onun suçu kadar bende de hata var.

cavalier79
21/04/2016, 10:21
Yok hata demeyelim bunlar yasal mevzuatlar olduğundan bir çoğumuz konuyu bilmiyoruz.Bende akaryakıt sektöründe çalıştığım için biliyorum.
Sonra en kötüsü yakıt kaynaklı arıza yaşarsanız istasyonda kaydınız olmadığından hak idda edemezsiniz.

occupyist
21/04/2016, 10:29
Yakıtımı hep Opetten alırım ancak Shell v power nitro diesel hakkında çok olumlu şeyler duyduktan sonra denemek istiyordum.Depodaki mazotu bitirdim ve Shell v power nitro diesel ile fulledim..İlk izlenimlerim;Şunu çok açık bir şekilde söyleyebilirim homurtulu,vuruntulu,sarsıntılı çalışan aracım daha sessiz daha tok ve daha sakin çalışmaya başladı..Gaz tepkimeside sanki bi kademe daha seri oldu.
Yalnız şunu anlamadım pompacı''abi fiş istemezsen iskonto yapalım dedi iyi yap dedim:)1 depoda yarım litre iskonto yaptı yani 1,5 TL:)''Adamlar aleni vergi kaçırıyor.

Söz konusu firma Shell & Turcas Petrol A.Ş. (STAŞ). Böyle bir firmanın bir istasyonunda böylesi bir durum kabul edilemez. Kesinlikle merkezlerine bence, bu durum şikayet edilmeli.

punto1414
21/04/2016, 10:30
Madem bu sektördesiniz en iyi yakıt hangisi sizce?

Ezeldenberi
21/04/2016, 10:33
Arkadaşlar Shell'den aldığım mazotla(100tl) farklı başlıkta da paylaştım ben bile halen çözemedim tam 600km yol yaptım.Tekrardan Shell 'den fulledim kesinlikle tavsiyemdir.

cavalier79
21/04/2016, 15:01
Aslında inanın araçlar yakıtı seçiyorlar ama bunun dışında ana kriterleri belirteyim belki faydası olur.
Öncelikle acenta istasyonlarını seçmeye çalışın. (Petrol şirketlerinin kendi istasyonlarıdır )
Sırası ile , Total,,Lukoil,Opet,Shell,Po ve diğerleri olsun.
Yakıtın standartları dışından kalitesini , depolama ortamı be bekleme süresi belirler.
Depolama için yeni istasyonlar avantajlıdır.
Bekleme süresi artarsa yakıt kükürt oluşturacağından ne yeni nede eski yakıtı alın. Ortalama kalabalık istasyonları seçerseniz yeterli olur.
Yakıtı hava sıcaklığı en düşük zamanda alın , kesaftten (Genleşme demek ) kazanırsınız.
Shell,Opet yakıtları özellikle çok incedir istisnalar dışında km yapmaz,
Benzinde Total ,
Dizelde total,Lukoil ,ve diğerleri ...

cavalier79
21/04/2016, 15:02
Dediğim gibi istasyon ismini özelden yazarsanız , uygun bir dil ile istasyon müdürünü bilgilendiririm.

occupyist
21/04/2016, 15:10
Aslında inanın araçlar yakıtı seçiyorlar ama bunun dışında ana kriterleri belirteyim belki faydası olur.
Öncelikle acenta istasyonlarını seçmeye çalışın. (Petrol şirketlerinin kendi istasyonlarıdır )
Sırası ile , Total,,Lukoil,Opet,Shell,Po ve diğerleri olsun.
Yakıtın standartları dışından kalitesini , depolama ortamı be bekleme süresi belirler.
Depolama için yeni istasyonlar avantajlıdır.
Bekleme süresi artarsa yakıt kükürt oluşturacağından ne yeni nede eski yakıtı alın. Ortalama kalabalık istasyonları seçerseniz yeterli olur.
Yakıtı hava sıcaklığı en düşük zamanda alın , kesaftten (Genleşme demek ) kazanırsınız.
Shell,Opet yakıtları özellikle çok incedir istisnalar dışında km yapmaz,
Benzinde Total ,
Dizelde total,Lukoil ,ve diğerleri ...

Dizelde Total'i denemeyi düşünüyorum bende fakat kararsızım. Bugüne kadar 4-5 depo O/PET Ultraforce Eurodiesel, sonrasında da hep Shell'den V-power nitro eurodiesel aldım. Shell'den 1 depo ile ş.içi/ş.dışı karışık toplamda 850 km. gibi yol gittiğim de oldu.

Total'i öneren de çok. Ama Demirören Grubu, Total Türkiye'nin tüm hisselerini satın aldı. Yakıttaki kalite artık nasıl, hangi istasyonları daha iyi bilmiyorum şu an. Demirören'e satıştan sonra kullanıp da memnun olduğunuz bir Total istasyonu var mı?

cavalier79
21/04/2016, 15:30
Demirören e fiziki geçiş henüz yapılmadı. Zaten isim hakkı bir kaç yıl Totalde kalacak, Alt yapıda sadece işletmeleri aldı gibi düşünün, Sonra Moile geçecekler. Şehrinizi söyleyin en azından denemeniz için istasyon öneririrm.

occupyist
21/04/2016, 15:50
Demirören e fiziki geçiş henüz yapılmadı. Zaten isim hakkı bir kaç yıl Totalde kalacak, Alt yapıda sadece işletmeleri aldı gibi düşünün, Sonra Moile geçecekler. Şehrinizi söyleyin en azından denemeniz için istasyon öneririrm.

Kocaeli. Ancak Kocaeli'de Total Türkiye'nin işlettiği istasyon var mı ki?

feyzullah
21/04/2016, 16:17
Kocaeli. Ancak Kocaeli'de Total Türkiye'nin işlettiği istasyon var mı ki?

Total'in müdavimi olarak benim bildiğim eğer aldığınız yakıtın fişinde "Doco Petrol" ibaresi var ise orası Total Türkiye'nin kendi işlettiği bir müessesedir. 20 Tl'lik alımlar yapılarak deneme/yanılma yöntemiyle esas bayi tespit edilebilir.

occupyist
21/04/2016, 16:41
Total'in müdavimi olarak benim bildiğim eğer aldığınız yakıtın fişinde "Doco Petrol" ibaresi var ise orası Total Türkiye'nin kendi işlettiği bir müessesedir. 20 Tl'lik alımlar yapılarak deneme/yanılma yöntemiyle esas bayi tespit edilebilir.

"İstasyonları gez-dur, yakıt harca" diyorsunuz yani :)

feyzullah
21/04/2016, 17:10
"İstasyonları gez-dur, yakıt harca" diyorsunuz yani :)

Gelip giderken güzergah üzerindekiler denenebilir. Diğer türlü güzergahınızın dışında olan bir istasyon önerilse dahi yine git gel yaparken yakıt harcayacaksınız 😄

cavalier79
21/04/2016, 18:42
Yarın size net bilgi veri cem. ilaveten bitmedi ise tebtotal kartta %5 anında indirim vardi

cavalier79
21/04/2016, 18:46
yahya kaptan doco sterlin yanında bilginiz olsun

halilimo
21/04/2016, 19:28
Shellden gecis yaptim. Aracim 97 bine kadar sadece shell kullanilmis ilk sahibinden almistim cok titiz biriydi. Aldiktan ertesi gunu bile beni arayip sadece shell kullandigini benimde kullanmami onerdi:) Lakin 5 bin kadar kullandim. Yolumun üzerinde olan totale gecis yaptim. 16 bin km dir total kullaniyorum shellden daha ustun diyebilirim. Arada shell den aliyorum zor durumlarda. Excellium ile daha uzun km yapiyor. Shell v power araci ataklastiriyor fakat yakiyor. Excellium ile aralarinda ataklikta cok az bir fark vat bir kere denemeyle anlasilmaz. Shell in fuel save arabayi kalas yapiyor. Total in normal mazotuyla excellium arasinda fark yok gibi ayni km yi gidiyorum ikisiylede. Excellium biraz daha ataklastirdigi icin excellium kullaniyorum. %5 de teb total indirim cabasi. Bu arada total pomba fiyatlarini web sitesinden kaldirmis urun olarak sadece yag gosteriyor. Heralde devir yakinda gerceklescek

occupyist
22/04/2016, 09:34
Shellden gecis yaptim. Aracim 97 bine kadar sadece shell kullanilmis ilk sahibinden almistim cok titiz biriydi. Aldiktan ertesi gunu bile beni arayip sadece shell kullandigini benimde kullanmami onerdi:) Lakin 5 bin kadar kullandim. Yolumun üzerinde olan totale gecis yaptim. 16 bin km dir total kullaniyorum shellden daha ustun diyebilirim. Arada shell den aliyorum zor durumlarda. Excellium ile daha uzun km yapiyor. Shell v power araci ataklastiriyor fakat yakiyor. Excellium ile aralarinda ataklikta cok az bir fark vat bir kere denemeyle anlasilmaz. Shell in fuel save arabayi kalas yapiyor. Total in normal mazotuyla excellium arasinda fark yok gibi ayni km yi gidiyorum ikisiylede. Excellium biraz daha ataklastirdigi icin excellium kullaniyorum. %5 de teb total indirim cabasi. Bu arada total pomba fiyatlarini web sitesinden kaldirmis urun olarak sadece yag gosteriyor. Heralde devir yakinda gerceklescek

Aynen. Total Türkiye Pazarlama A.Ş. olarak internet sitesi güncellenmiş ve istasyon listesi de mevcut değil pompa fiyatları ile birlikte.

occupyist
22/04/2016, 09:35
yahya kaptan doco sterlin yanında bilginiz olsun

Belirttiğiniz istasyon aklımda olsun. İstanbul Anadolu Yakası'nda bulunan "Doco" istasyonlarının da bilgisini iletebilir iseniz memnun olurum.

cavalier79
22/04/2016, 09:46
Günaydın,
Anadolu yakasında çok var ,
Bostancı Kavşak E5
Çekmeköy
Altunizade 2 istasyon
Çengelköy
Ümraniye girişi
İlk aklıma gelenler

occupyist
22/04/2016, 09:49
Günaydın,
Anadolu yakasında çok var ,
Bostancı Kavşak E5
Çekmeköy
Altunizade 2 istasyon
Çengelköy
Ümraniye girişi
İlk aklıma gelenler

Teşekkür ederim, Fırat Bey.

occupyist
25/04/2016, 14:24
Bugün depoyu tam kapasite dolduracağım. Ancak hala kararsızım. Bugüne kadar 4 depo O/PET UltraForce Eurodiesel yakıt alımı hariç hep Shell V-Power Nitro+ eurodiesel aldım. Bugün Total Excellium Eurodiesel almayı düşünüyorum ancak Demirören Holding'e satış yapıldığı için an itibariyle Total Türkiye Pazarlama A.Ş.'nin internet sayfasında da akaryakıt ürünleri yazmıyor. Ya akaryakıt ürünlerinin de adı güncelleniyor ya da başka bir çalışma var. Ayrıca TEB Total Kart kullanmıyorum. Sadece Total Kart ile akaryakıt alımında Excellium Eurodiesel'e litre başına 2 puan verirken Shell Smart Kart litre başına 3 puan veriyor.

Ezeldenberi
25/04/2016, 14:31
Yasin bey,şuan ki ortalama yakıt tüketim değerlerinizi paylaşabilir misiniz.

occupyist
25/04/2016, 14:35
Yasin bey,şuan ki ortalama yakıt tüketim değerlerinizi paylaşabilir misiniz.

Tabi, (A)ort hız 35 km., (A)ort tüketim 4.7 lt./100 km. şeklinde. Ve yakıt ışığı yanıyor. Menzil ise 140 km. olarak gösteriyor. Depodaki yakıt (Shell V-Power Nitro+ eurodiesel)

Ezeldenberi
25/04/2016, 14:43
Sizce bu değerleriniz iyi ise bence(çok iyi) yakıtınızı değiştirmeyiniz.Test edildi onaylandı.

https://forum.grandepuntotr.com/yakit/60697-shell-nitro-ile-mutlujet.html

occupyist
25/04/2016, 14:54
Sizce bu değerleriniz iyi ise bence(çok iyi) yakıtınızı değiştirmeyiniz.Test edildi onaylandı.

https://forum.grandepuntotr.com/yakit/60697-shell-nitro-ile-mutlujet.html

Zafer Bey, değerlendirmeniz için teşekkür ederim. Araç, 1.3 multijet (75HP), 2009 model. Şehiriçi/Şehirdışı karışık ortalama yazdığım şekilde idi. Bugün bir konu daha dikkatimi çekti O/PET UltraForce Eurodiesel'in fiyatı ile Shell V-Power Nitro+ eurodiesel'in fiyatı aynı. Her zaman O/PET ile Shell arasında bahsettiğim yakıt türünde 0,02 krş. fark olurdu yani tabi O/PET ucuz olurdu. Şimdi aynı.

Shell konusunda ben de memnunum aslında. Performans yüksekliği, araç motor sesinin O/PET'e göre hissedilir ölçüde az olması, turbo devreye girdiği anda egzozdan siyah duman çıkmaması (yokuş çıkarken haliyle bazen oluyor tabi) gibi özellikler Shell'de mevcut. Total ise dediğim gibi bir geçiş aşamasında. Bu aşamada istasyonların denetimi vs. gibi durumlar ne alemde belli değil. Hayır, Demirören Holding'e geçti diye eskiye göre iyi mi olur daha mı kötü olur bilmiyorum. Daha internet sitelerinde ne güncel akaryakıt fiyatları yer alıyor ne de akaryakıt ürünleri başlığı yer alıyor.

Ezeldenberi
25/04/2016, 15:13
Tecrübelerinize ve düşüncelerinize aynen katılıyorum.