PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dualogic vites kuculturken vuruntu yapıyor.

ec1000
18/05/2015, 11:12
Herkese merhaba lar, bende 1.3 mjet grande punto var arkadaşlar, dualogic vites kullanan arkadaşlara bir sorum olacak. Araç 2 den 1 e atarken bariz bir şekilde vuruntu yapıyor. Vites robotunda yağ eksiltme sorunu yok. Sadece aks kecelerinden yağ sızıntısı var, onu da yarın serviste yağ kecelerini ve şanzıman yağını değiştirerek halledeceğiz. Bakalım o vurunttu o zaman geçecek mi? Sonucu buraya yazarım. Diğer kullanıcı arkadaşlar böyle bir vuruntu sorunu yaşıyor mu merak ediyorum.

kadir_yilmaz
18/05/2015, 11:16
Bendede dualogic var. Otomatikte kullanırken vites geçişleri çok sarsıntılı. Manuel kullanıyorum bir sıkıntısı yok. Sizin bahsettiğiniz durumla hiç karşılaşmadım. -

mertvural90
18/05/2015, 12:15
manuel gp fire active aracımda 1. vites de gazdan ayağımı çekince vuruntu yapıyordu. Şanzıman takozundan dediler değişti hiç bir problem kalmadı ses gitti.

celenlee
18/05/2015, 12:22
Şanzıman yağından değildir.

Vites geçişinde vuruntu yapabilecek sebepler:
1-) Kalibrasyon
2-) Baskı balata ömrü
3-) Takozlar

ec1000
18/05/2015, 14:02
Merhaba, vites ileri atarken herhangi bir sıkıntı yok. Şöyle anlatayım, 4. viteste ilerliyorsunuz, ileride kırmızı ışık yandı diyelim. Frene basıp yavaşlarken 4'ten 3'e geçişte sıkıntı yok, 3'ten 2'ye geçişte hafif bir vuruntu var, 2'den 1'e geçişte baya vuruntu yapıyor. Sadece vites düşürürken vuruntu yapıyor. Servise söyledim, öyle yapar vs dediler çok da ilgilenmediler. Daha işin ehli bir ustaya göstermek lazım sanırım..

emre9238
18/05/2015, 14:47
Aynı vuruntu benim aracımda'da var.Özellikle araç 2.vites'te giderken aniden durursanız daha fazla oluyor.Benim araçta 1.3 duo linea 60bin kmde.Komşumuzda aynı araçtan var 30bin kmde.Onu test ettim,O araçta öyle bir sorun yok,hatta en ufak ses yok :) Benim araç İlk aldığımda 50bin kmde idi ve bende'de yoktu.son 2 aydır rahatsız etmeye başladı.Belki yardımı olur.Opel forumun'da birisi aynı arızadan bahsetmis,easytronic şanzıman oda.Debriyaj çatalı diye bir parça varmış o bozulmuş.Değiştirince ses ve vuruntu gitmiş.Ama servis baskı ve balatayıda beraberinde değiştirmiş 150 tl alacakken 1500 tl tutmuş.Bence sadece çatalla alakalı olabilir.(Tabi dualogicte çatal varsa)Benimde bu hafta bakım ve muayne geldi.Bu hafta hepsi bir arada bu sestende kurtulmam lazım.Muhtemelen arızamız aynı.Aracı yaptırdıgınızda konu ile ilgili bilgi verirseniz çok makbule geçer.

ec1000
18/05/2015, 14:56
Aynı vuruntu benim aracımda'da var.Özellikle araç 2.vites'te giderken aniden durursanız daha fazla oluyor.Benim araçta 1.3 duo linea 60bin kmde.Komşumuzda aynı araçtan var 30bin kmde.Onu test ettim,O araçta öyle bir sorun yok,hatta en ufak ses yok :) Benim araç İlk aldığımda 50bin kmde idi ve bende'de yoktu.son 2 aydır rahatsız etmeye başladı.Belki yardımı olur.Opel forumun'da birisi aynı arızadan bahsetmis,easytronic şanzıman oda.Debriyaj çatalı diye bir parça varmış o bozulmuş.Değiştirince ses ve vuruntu gitmiş.Ama servis baskı ve balatayıda beraberinde değiştirmiş 150 tl alacakken 1500 tl tutmuş.Bence sadece çatalla alakalı olabilir.(Tabi dualogicte çatal varsa)Benimde bu hafta bakım ve muayne geldi.Bu hafta hepsi bir arada bu sestende kurtulmam lazım.Muhtemelen arızamız aynı.Aracı yaptırdıgınızda konu ile ilgili bilgi verirseniz çok makbule geçer.
Merhaba,
Bu konu ile ilgili başka bir yetkili servise danismam lazım. Benim goturdugum servis anlamadı.
Siz bakım yaptırırken sorup bir yanıt alabilirseniz yada çözümünü bulurlarsa lütfen bu konuya yazın. Ben sizden önce gidersem ben yazacağım.
Saygılar, sevgiler..

emre9238
18/05/2015, 15:13
Tabi mutlaka haber veririm.Saygılar

hds
13/04/2022, 12:35
Çözüm bulundu mu?

Ozer77
19/07/2022, 22:04
Aynı vuruntu benim aracımda'da var.Özellikle araç 2.vites'te giderken aniden durursanız daha fazla oluyor.Benim araçta 1.3 duo linea 60bin kmde.Komşumuzda aynı araçtan var 30bin kmde.Onu test ettim,O araçta öyle bir sorun yok,hatta en ufak ses yok :) Benim araç İlk aldığımda 50bin kmde idi ve bende'de yoktu.son 2 aydır rahatsız etmeye başladı.Belki yardımı olur.Opel forumun'da birisi aynı arızadan bahsetmis,easytronic şanzıman oda.Debriyaj çatalı diye bir parça varmış o bozulmuş.Değiştirince ses ve vuruntu gitmiş.Ama servis baskı ve balatayıda beraberinde değiştirmiş 150 tl alacakken 1500 tl tutmuş.Bence sadece çatalla alakalı olabilir.(Tabi dualogicte çatal varsa)Benimde bu hafta bakım ve muayne geldi.Bu hafta hepsi bir arada bu sestende kurtulmam lazım.Muhtemelen arızamız aynı.Aracı yaptırdıgınızda konu ile ilgili bilgi verirseniz çok makbule geçer.Çatal var fakat şanzıman inmeden değişiyormu bilemiyorum

SM-M325FV cihazımdan gönderildi

sissil
20/07/2022, 11:40
Çatal var fakat şanzıman inmeden değişiyormu bilemiyorum

debriyaj çatalı manuel vites araçta olur bu şanzımanda çatal falan yok. Baskı balata bilyesi var. Oda hidrolik ve aktuatöre bağlı... Şanzımanı açmadan göremezsin

Ozer77
20/07/2022, 18:44
debriyaj çatalı manuel vites araçta olur bu şanzımanda çatal falan yok. Baskı balata bilyesi var. Oda hidrolik ve aktuatöre bağlı... Şanzımanı açmadan göremezsinEgealar hariç fiatın otomatik vites yani duologic modelleri manuel şanzımanla aynı. Sadece üzerine robot eklenerek robotize edilmiştir. Ben daha önce çatal değiştim,baskı balata vs değişirken çatalda aldım çünkü çok net biliyorum oldugunu. Bu derece kesim hüküm vermenizi anlayamadın. Siz yinede yok diye iddialaşmak isterseniz, Tamam siz haklısınız...

sissil
22/07/2022, 14:26
36673

merak ettim neresinde çatal. Bu benim aracın sökülen şanzımanı...