PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Total Türkiye Pazarından Çekiliyor ! :(

teo53
17/05/2015, 01:30
Bugun denk geldiğim bir haber güncelliğini belki yitirdi ama bilmeyen arkadaşlar olabilir paylaşmak istedim malesef Total Türkiye pazarından çekilme kararı almış yüksek vergi oranlarından dolayı. Üzüldüm açıkcası yakıtımı düzenli olarak Total'den alıyordum hem teb total kredi kartı ile %5 indirim alıyordum hemde temiz yakıtı vardı performans ve ekonomi bir aradaydı yazık oldu kartlarda puanı olan varsa yavaş yavaş sıfırlasın :D

TOTAL TÜRKİYEDEN ÇEKİLİYOR HABER LİNKİ (https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/28829024.asp)

parola1818
17/05/2015, 02:23
2-3 hafta önce bahsedilmişti bu mevzu. Bende 3 defadır totalden alıyordum mazotu. En son shell den aldım. Gerçekten çekişi filan farkediyor totalin.

teo53
17/05/2015, 02:27
2-3 hafta önce bahsedilmişti bu mevzu. Bende 3 defadır totalden alıyordum mazotu. En son shell den aldım. Gerçekten çekişi filan farkediyor totalin.

Benim bir çizgim var belirlediğim shellden alınca o çizgide 120km yapmış oluyor totalden alınca 150 yi falan görebiliyor total başka gerçekten kalite olarak

feyzullah
18/05/2015, 19:04
Ben de yaklaşık altı aydır benzinimi totalden alıyorum. Edirne'deki Total sanırım şirkete ait ana bayii imiş. Bundan dolayı hem benzin hem de mazot normal piyasanın 5 kuruş altında satılıyor. TEB total kart almayı düşünüyordum ama piyasadan çekilecekmiş ondan dolayı vazgeçtim. Katkılı exellium deniyor galiba o benzinin diğerinden pek bir farkı yok gibi. Bundan dolayı ben sürekli normal 95'likten alıyorum. Gayette memnunum. Performans-tüketim ilişkisi oldukça tatminkar.

teo53
18/05/2015, 21:00
Ben de yaklaşık altı aydır benzinimi totalden alıyorum. Edirne'deki Total sanırım şirkete ait ana bayii imiş. Bundan dolayı hem benzin hem de mazot normal piyasanın 5 kuruş altında satılıyor. TEB total kart almayı düşünüyordum ama piyasadan çekilecekmiş ondan dolayı vazgeçtim. Katkılı exellium deniyor galiba o benzinin diğerinden pek bir farkı yok gibi. Bundan dolayı ben sürekli normal 95'likten alıyorum. Gayette memnunum. Performans-tüketim ilişkisi oldukça tatminkar.

Açıkcası öyle hemen paldır küldür gidebileceklerini hiç sanmıyorum Türkiye'de kaç tane dolum tesisleri var bu istasyonlar tek tek satılacak derken nerden baksanız gene 1-2 yılı bulabilir diye düşünüyorum tamamen şahsi fikrim :) Teb total karta basvurun derim 10-15 depo arası yakıt alsanız 1 depo bedavaya geliyor bence gitmeleri zaman alacaktır

feyzullah
18/05/2015, 21:04
Açıkcası öyle hemen paldır küldür gidebileceklerini hiç sanmıyorum Türkiye'de kaç tane dolum tesisleri var bu istasyonlar tek tek satılacak derken nerden baksanız gene 1-2 yılı bulabilir diye düşünüyorum tamamen şahsi fikrim :) Teb total karta basvurun derim 10-15 depo arası yakıt alsanız 1 depo bedavaya geliyor bence gitmeleri zaman alacaktır

Yıllık ücreti ne kadar bu kartın. İşin açığı elimdeki kredi kartlarını çoğaltmak istemiyorum.

erenemre
18/05/2015, 22:43
opet ile yola devam

Scottie
18/05/2015, 22:46
total mazot olarak çok kaliteli... 18 ay boyunca golfüme totaladen mazot aldım hiç sorun yaşamadım... ayrıca teb total kartım vardı... Türkiye nin her yerinde % 5 indirim... yeni araba alacak olsam yine total den alırdım... ama malesef pazardan çıkıyorlar.... üzüldüm...

feyzullah
18/05/2015, 22:49
opet ile yola devam

Aynen. Opet ara sıra da shell.

teo53
19/05/2015, 01:21
Yıllık ücreti ne kadar bu kartın. İşin açığı elimdeki kredi kartlarını çoğaltmak istemiyorum.

Yıllık 65 lira bir kart ücretleri var ama benım 1 yıl oldu henüz almadılar muhtemelen bu yasal düzenlemeden kaynaklanıyor

feyzullah
19/05/2015, 01:26
Yıllık 65 lira bir kart ücretleri var ama benım 1 yıl oldu henüz almadılar muhtemelen bu yasal düzenlemeden kaynaklanıyor

O zaman bir değerlendirmek lazım. Depoyu daha yeni fulledim bir ay yeter bana en az. Bundan sonrası da zaten tatile az kalıyor benzin harcamalarında çok ciddi bir yükseliş olacak. En azından faydalanmış oluruz.

sipahi
06/10/2015, 23:15
Konuyu hortlatmış gibi olmayayım ama Demirören aldı Total'in haklarını malumunuz. Pompacı arkadaşın dediğine göre istasyonlar Moil olacakmış. Bilmeyen varsa ekleyeyim dedim.

halilimo
06/10/2015, 23:40
%5 indirimi iyiydi moil oluncaya kadar devam artik