PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Lanet egr !

aon
16/05/2015, 18:02
Arkadaşlar bir süredir egr yüzünden motor arıza lambası yanıyor. Usta değiştirmek istedi sıfır egr 370 tl ben de temizlettim ama sorun düzelmedi hala aynı arızayı veriyor. Forumdan egr temizliğini az çok öğrendim benim usta da burda tarif edilenden çok farklı bir şey yapmadı. Başına egr arızası gelenler nasıl çözdüler? Değiştiren duymadım hiç. İstanbul'da temizlikle işi halledebilecek tavsiye edeceğiniz bir servis, usta var mı?

byadrenalin
16/05/2015, 18:36
Temizlemeyle düzelmediyse değişim şart. Egr nin tamamı değişmiyor zaten. Sadece valfini değiştiriyorlar. Tamamı 2000 tl civarı olmalı. Egr yüzünden araba çekişten düşer ve çok yakar ayrıca. Turboya da zararı var. Bir an önce değiştirmeniz şart. Babamın Doblosun da değiştirdik biz.

parola1818
16/05/2015, 20:29
Gecen hafta bende temizleyeyim diye kolları sıvadım ama sadece sensörü temizleyebildim. 3-4 gün ışık sönüktü sonra yine yandı. Egr sökümünü tane tane resimli anlatan bi konu yokmu arkadaşlar?

aon
17/05/2015, 23:18
Temizliğini anlatan çok konu var da ben yapabileceğimi sanmıyorum. Hem de söküp takmak için anahtar vs yok. Benim şüphem benim ustanın bir şeyleri tam temizlememiş olması.İşlem sırasında aracın başındaydım ama anlamadığım ve ustama güvendiğim için sensörü buldu mu temizledi mi bilemiyorum. Ustanın egr motoru dediği bir parça var uç kısmında onu sökmedi ve temizlemedi. Daha detaylı temizletmeyi düşünüyorum bi kez daha.

sercankah
18/05/2015, 08:22
bende sokup temizlemek ıstıyorum.

volkan1065
18/05/2015, 10:16
Çok fazla kurcalatmayın aracı MAP sensörünüde temizleyin sonra EGR tamirini gidersiniz.