PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kavaklıdere Fiat Memnuniyetsizliği

kaancetin41
15/05/2015, 22:19
Herkese merhaba..

14 nisan 2015 tarihinde ankara Kavaklıdere fiat servisine 70.000 bakımı için aracımı bıraktım. yetmiş binde ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını hatta karbon clear yaptıklarını da söylediler ve aracımı aldım. aradan bir hafta geçti ve birgün kaputu açtığımda motor kapağını bile çıkarmadan en önde duran bir adet kelepçe vidasının olmadığını ve doğal olarak boruyu komple saran kelepçenin boşta olduğunu gördüm. Kavaklıdere fiat servisine bu forumdaki tavsiyeler üzerine gitmiştim ancak bir bakımda araç yetkili servisten çıkıyorsa böyle bir durumla karşılaşmamış olmam gerektiğini düşünüyorum. belki benim talihsizliğimdendir ama Kavaklıdere fiat ile yaşadığım ilk problem değildi bu. 2014 ocak ayında gittiğim 50.000 bakımında da polen filtresi kapağını sökerken kırdıkları açık ve net belli olduğu halde kabul etmemişler ve sıcak soğuk farkından kırıldı değiştirdik diye bahane bulmuşlardı.(kapağı tutan kenarındaki çentik kırıktı.) şimdi bu iki yaşadığım problemden dolayı kavaklıdereye artık güvenim kalmadı ve şu an aracımın motorunda bir problem var. arıza ışığı yanmıyor ama 4 senedir kullandığım için çekişindeki, gücündeki düşüş hissedilebilir durumda ve araba gaz yemeyip titriyor. bunu gösterebileceğim, problemin ne olduğunu anlayabilecek iyi bir usta veya yetkili-özel servis tavsiyeniz var mı? ancak ne olur Kavaklıdere demeyin..

fawori
16/05/2015, 00:21
Bir arayip danissaydiniz yardimci olacaklardir herhalde

cemdogu
16/05/2015, 00:59
Şaşırtıcı, yıllardır çok az şikayet alan tek servis.Tabii ki city sorunları klasik ama bu denli şikayeti ilk defa duydum ilk defa gördüm.Keşke müslüm bey ile görüşseydiniz, kendisi yardımcı olacaktır eminim...

Scottie
16/05/2015, 01:09
Kavaklıdere elle gösterilecek servislerden biridir... şikayetinizi kesinlikle dikkate alacaklardır... bende bugüne kadar şikayet duymamıştım...hata insanlara mahsustur... önemli olan kabullenmektir...

kaancetin41
16/05/2015, 02:12
Evet insanlar sıkıntı yaşamıyorlar diye bende ona güvendim ama benim talihsizliğim diyelim.. Müslüm Bey dediğiniz servisin sahibi olan beyefendi mi?

Arrest
16/05/2015, 09:59
Herkese merhaba..

14 nisan 2015 tarihinde ankara Kavaklıdere fiat servisine 70.000 bakımı için aracımı bıraktım. yetmiş binde ne yapılması gerekiyorsa yaptıklarını hatta karbon clear yaptıklarını da söylediler ve aracımı aldım. aradan bir hafta geçti ve birgün kaputu açtığımda motor kapağını bile çıkarmadan en önde duran bir adet kelepçe vidasının olmadığını ve doğal olarak boruyu komple saran kelepçenin boşta olduğunu gördüm. Kavaklıdere fiat servisine bu forumdaki tavsiyeler üzerine gitmiştim ancak bir bakımda araç yetkili servisten çıkıyorsa böyle bir durumla karşılaşmamış olmam gerektiğini düşünüyorum. belki benim talihsizliğimdendir ama Kavaklıdere fiat ile yaşadığım ilk problem değildi bu. 2014 ocak ayında gittiğim 50.000 bakımında da polen filtresi kapağını sökerken kırdıkları açık ve net belli olduğu halde kabul etmemişler ve sıcak soğuk farkından kırıldı değiştirdik diye bahane bulmuşlardı.(kapağı tutan kenarındaki çentik kırıktı.) şimdi bu iki yaşadığım problemden dolayı kavaklıdereye artık güvenim kalmadı ve şu an aracımın motorunda bir problem var. arıza ışığı yanmıyor ama 4 senedir kullandığım için çekişindeki, gücündeki düşüş hissedilebilir durumda ve araba gaz yemeyip titriyor. bunu gösterebileceğim, problemin ne olduğunu anlayabilecek iyi bir usta veya yetkili-özel servis tavsiyeniz var mı? ancak ne olur Kavaklıdere demeyin..

dediğiniz kelepçenin ne olduğunu merak ediyorum , bakımla kelepçenin ne alakası var diye düşünmüyor değilim. Hava filtre hortum kelepçesi geldi aklıma ama onu sökmek cok gereksiz. Dediğiniz çok ilginç.. Polen filtre kapağını kırmakta gerçekten bi beceri ister kapağı tutan iki tane vida var kapak zaten çıt çıt oturuyor yerine , kapağı tutan şey vidalar.

Motor çekişi düşmüş olabilir bunu bakıma bağlamak çok saçma belki turbonuzda enjektörlerinizde sorun olmuş olabilir. Yetkili serviste bakım yaptırıyorum bunlar olmaması lazım gibi bir anlatış tarzınız var buda çok fevri bir davranış.

Foruma yeni üye olup direk bu konuyu açmanız biraz insanların aklını bulandırmıyor değil . forumdan tavsiyelere uydum diyorsunuz forumla alakanız olmamış gibi. Kusura bakmayın ama benim aklıma çamur at lekesi kalsın sözü geldi...

Kimseyi koruma amacım yok ama , İllaki hiçbiryer robotik sistemle çalışan bir yer değil , İnsan hataları olabilir ama söyledikleriniz pek akıl karı şeyler değil..

06kaymak
16/05/2015, 10:18
Müşterimiz servisimize davet edildi.. Yapılan kontrollerde araçta herhangi bir sorun olmadığı , tamamen yanlış bir anlaşılma olduğu görüldü. Müşterimiz Kaan bey ile çay içip , aracın bir kaç küçük şikayetine bakıp gerekeni yapacağız...

kaancetin41
16/05/2015, 10:54
Arkadaslar su an kavaklideredeyim muslum abi sagolsun aradi konustuk kelepce ile ilgili durum tamamen benim yanlis anlamamdan kaynaklaniyor, filtre ile ilgili durumu da izah etti bana hic bir sıknti yok herkesten ve ozellikle muslum abiden de ozur dilerim. Ayrica gosterdigi ilgi ve alakadan dolayi da tesekkur ederim :)

Kadir00906
16/05/2015, 11:34
Bence Müslüm Abi , genel olarak fiatın satış sonrası hizmetinden sorumlu Türkiye sorumlusu olsun, bu zamana kadar Müslüm abinin servisine gidipte yüzü gülmeyen adam görmedim :) Duy sesimi FİAT.... :)

kaancetin41
16/05/2015, 12:28
Sayin arrest;
Oncelikle bu forumu sadece yazilanlari okumak icin yaklasik iki senedir kullaniyorum. Ve emin olun forumlara uye olmamak icin gecerli sebeplerim var; neyse... ancak insanlarin servislerde yasadiklari problem veya guzellikleri burdan paylasmalari ve forumn cok aktif olmasi sebebiyle belki benim de durumuma bir cozum bulunur umidiyle uye olup yazdim. Zaten bir daha okursanz motorumdaki probleme bir sebep veya bahane uretmiyorum, problem icin yer tavsiyesi istedim ancak Muslum abi, bir kez daha soyluyorum muthis bir ictenlikle ve yardimseverlikle bu konuyu halletti. Camur atmak gibi bir amacim yoktu o sekilde anlasildigimi da dusunmuyorum. Ben gerek forumdan gerekte muslum abinin remzi abinin ve yasin ustanin kendisine defalarca ozurlerimi ve mahcubiyetimi ilettim. Umarim sizin de aklinizdaki bulanikliklar gitmistir.

Arrest
16/05/2015, 15:02
Sayin arrest;
Oncelikle bu forumu sadece yazilanlari okumak icin yaklasik iki senedir kullaniyorum. Ve emin olun forumlara uye olmamak icin gecerli sebeplerim var; neyse... ancak insanlarin servislerde yasadiklari problem veya guzellikleri burdan paylasmalari ve forumn cok aktif olmasi sebebiyle belki benim de durumuma bir cozum bulunur umidiyle uye olup yazdim. Zaten bir daha okursanz motorumdaki probleme bir sebep veya bahane uretmiyorum, problem icin yer tavsiyesi istedim ancak Muslum abi, bir kez daha soyluyorum muthis bir ictenlikle ve yardimseverlikle bu konuyu halletti. Camur atmak gibi bir amacim yoktu o sekilde anlasildigimi da dusunmuyorum. Ben gerek forumdan gerekte muslum abinin remzi abinin ve yasin ustanin kendisine defalarca ozurlerimi ve mahcubiyetimi ilettim. Umarim sizin de aklinizdaki bulanikliklar gitmistir.

Kaan kardeşim ,

bu forumda yeni üyelik açıp kavaklıdere yada başka firmalara hiç önemli değil sırf çirkeflik yapmak amaçlı bir çok konu açıldı. Haksız yere firmalara suç atıldı. Bu açılan konuda onlara benzer bir giriş ile başladı. Artık önyargıları kıramıyoruz bu sebepten dolayı. Amacım seni yalanlayıp kavaklıdereyi korumak değil yanlış anlama. Sorununun çözüldüğüne sevindim