PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kafasına Göre Çalışan Sinyal

fct1071
13/05/2015, 20:33
İyi günler dostlar,
son bir haftadır benim sinyallere bişeyler oldu. kafasına göre çalışıyor. Sağa sinyalde çok fazla bi sorun yok bazen kolu yukarı itiyorum bir-iki saniye sonra sinyal vermeye başlıyor ama sol sinyal komple bağımsızlığını ilan etti gibi :) Sola sinyal veriyorum araba vermiyor, kolu biraz ileri doğru (selektörün tersi) itiyorum sinyali veriyor, elimi koldan çekiyorum yine duruyor. Sola sinyal veriyorum kolu aşağı doğru iteleyince araç sağa sinyal veriyor. Sağa sinyal veriyorum yine sağa sinyal veriyor. :) arabanın sol tarafa alerjisi var gibi. Kolu aşağı iterken önce sağa sinyal veriyor sonra sola, elimi koldan çekince araba da elini eteğini çekiyor sinyalden :) Sinyal minyal yok:)
Kornam çalışıyor, havayastığı lambası yanmıyor, herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. Araç 2009 model 116.000'de. Active. tahminimce sinyal kolu arızalandı. Değişimden başka çözümü var mı? tamir ettiren oldu mu hiç? yoksa paşa paşa bayılacaz mı 250-300 lirayı. Ya da arızanın koldan olmama ihtimali var mı.

arenas
13/05/2015, 22:31
Buna yakın bi sorun da benim başıma gelmişti.sola sinyal verdiğimde ,aynı anda sellektör yapmak istediğimde,sellektör çalışmıyordu.garantiden sinyal kolu değişti komple.keşke o zaman cc li kol taktırsaydım dışarda[emoji24]
Tamir ettiren arkadaşlar vardı galiba forumda ama pek sağlıklı olmaz herhalde,
Cc takıp 150 gibi fiyatlara eski sinyal kolunu satan arkadaşlar oluyor zaman zaman.

halils2
13/05/2015, 23:03
Kolu söküp içini açarsanız sol kolun altında metal bir parça olduğunu görürsünüz, anlattığınıza göre kolun altındaki metal, baskı plaka üstündeki bakır yola değmiyordur, zamanla deforme olmuştur eğer devrede sıkıntı yoksa tamir edilebilir.

fct1071
14/05/2015, 08:45
o zaman ilk olarak iyi bi elektrikçim var kolu önüne indireyim, tamir edebilirse eder. yok hastqa masada kalırsa da artık yenisini alırım

fawori
14/05/2015, 12:12
Forumda cc taktirip elinde fazla kol olanlara bakin degisim yapacaksaniz bari cc li taktirin

fct1071
14/05/2015, 14:11
eğer tamirle düzelmezse mecburen CC'lisini alacağım

fct1071
14/05/2015, 14:12
CC'lisi ile normalinin fiyatı neredeyse aynı