PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : USB'den müzik çalma sorunu.

cynkemal
10/05/2015, 12:28
Merhaba arkadaşlar. Benim 2012 model Fiat Linea Lounge model aracım var. Araca içine Mp3 olarak attığım şarkılarla dolu USB belleği takıyorum ve media düğmesine basıyorum. Ekranda AUX yazıyor ve müzik falan çalmıyor. Sürekli AUX yazıyor. USB'yi çıkarıp takıyorum falan ama nafile. Bunun nedeni nedir? Çözümü nedir? Blue&Me teknolojisinde başına böyle bir şey gelen varsa ve yardımcı olursa çok minnettar kalırım.

Mert34
10/05/2015, 15:56
AUX ve USB aynımı çalışıyor ? ben aux e geçirip telefonu bağlıyorum usb bağlantım yok ama usb kısmı ayrımı acaba

1923qw
10/05/2015, 17:47
AUX bağlantısı USB bağlantısından tamamen farklıdır hocam AUX analog kanaldır yani telefonunuzun 3,5mm lik kulaklık girişine takarsanız AUX ile bağlanmış olursunuz.Aracınızda USB portu varsa taktığınız anda blue and me devereye girmiyor ise flash belleğinizi bilgisayarda varsayılan ayarlarda biçimlendirin daha sonra içerisine mp3 veya waw dosyalarınızı atın eğer yine çalışmaz ise servise gitmenizde yarar var :)

Evren_c
10/05/2015, 22:02
Arkadaşın aux derken bahsettiği şey şu; media düğmesine her basışta sırayla kaynağı değiştiriyor (radyo, aux, usb diye). Nadiren benim blue&me de sapıtıp usb diski görmüyor. Diski çıkarıp birkaç saniye sonra tekrar taktığımda düzeliyor.

Şu an emin değilim ama blue&me web sitesinde yazıyordur, usb diski fat32 olarak formatlayıp şarkıları tekrar atın içine. Yine de düzelmezse serviste yazılımı güncellerler, düzelir.

edll
11/05/2015, 09:50
Müzikler ikinci bir dosya icerisindeysede okumayabiliyor. Bunun için USB yi ilk açtığınız yere direk mp3 leri atıp denemekte fayda var.

cynkemal
26/05/2015, 22:36
Arkadaşlar sorunu hallettim. USB'yi taktıktan sonra Media düğmesine bastığımızda ekranda AUX yazısı çıkıyor fakat ses çalmıyor. USB içindeki müziklerin çalmaya başlaması için Media düğmesine tekrar basmak gerekiyor. Yani kısaca USB'yi taktınız Media düğmesine bastınız ve ardından ekranda AUX yazısını gördünüz. Yazıyı gördükten sonra tekrar Media düğmesine basıyoruz ve USB içindeki müzikleri dinlemeye başlıyoruz.

Evren_c
27/05/2015, 18:04
Bu bir sorun değilmiş zaten :) Ben arka arkaya media tuşuna basmanıza rağmen usb'ye geçmiyor sanmıştım.

Flashdisk'i takınca zaten direk usb'ye geçmesi lazım bu arada.

kurdesen
20/09/2018, 14:47
2011 model 1.3 multijet 75 evo aracım var USB takınca USB girişinden müzik çalmıyor. Ama bu girişten şarj ediyor. AUX dan da müzik çalıyor. sorunu nasıl çözeriz arkadaşlar.