PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sinyal kolu mu arızalı

makko58
07/05/2015, 00:50
aracı aldığımda binde bir şekilde sinyal verirken veya farları ilk açtığımda kolu çevirirken farlar kısa bir temassızlık sonucu kapanıp açılıyordu 1 saniyeden daha kısa selektör gibi bu sıra daha da arttı gibi sinyal veriyorum farlar gidip geliyor kol mu arızalı bir yerde ufak bir temassızlık var gibi çözemedim

volkan1065
07/05/2015, 08:52
Koldan yapabilir özellikle kolla işlem yapınca oluyorsa . Ancak sis farlarını falan actığınızda yada dörtlüleri actığınızda herhangi bir sorun oluyormu farlarda.

feyzullah
07/05/2015, 09:53
Evolarda sinyal kolu ve türevi olan airbag sargısı arızası sanırım kronik. Yakın bir tanıdığım iki defa serviste garantiden değiştirmişti.

SEHZADE58
07/05/2015, 11:10
aracı aldığımda binde bir şekilde sinyal verirken veya farları ilk açtığımda kolu çevirirken farlar kısa bir temassızlık sonucu kapanıp açılıyordu 1 saniyeden daha kısa selektör gibi bu sıra daha da arttı gibi sinyal veriyorum farlar gidip geliyor kol mu arızalı bir yerde ufak bir temassızlık var gibi çözemedim

aynı sorun bendede var sellektör yapar gibi yanıp sönüyor kendiliğinden :) oto elktrık ustasına götürdüm temassızlık yok kol bozulmuştur dedi.servise götürmeyede üşendim :) ayrıca sellektör görevi görüyor öndeki araçlar yol veriyor buda iyi bişey :-)

halils2
07/05/2015, 14:08
Farlarınızı açarken gösterge lambasına da göz atın. Siz kısa farkları açarken farların söndüğünü fark ettiğinizde ekranda far yükseklik seviyesini gösteren ikaz gidiyorsa sorun büyük ihtimal sinyal kolu ya da body girişinden ama gitmiyorsa sorun body çıkışlarından veya sigorta kutusu, kutu içindeki röleler veya şaselemeden kaynaklı olabilir.

makko58
07/05/2015, 22:01
çıtçıt bir ses geliyor ama temassızlık olduğunu düşünüyorum kola bağlı çünkü kolu çevirince farı ilk açtığımdada oluyor sinyal vermeme kolu hareket ettirmeme gerek yok çeviriyorum far kapalı iken açık durumuna o sırada oluyor sigortadan olabilir mi acaba

halils2
07/05/2015, 22:21
çıtçıt bir ses geliyor ama temassızlık olduğunu düşünüyorum kola bağlı çünkü kolu çevirince farı ilk açtığımdada oluyor sinyal vermeme kolu hareket ettirmeme gerek yok çeviriyorum far kapalı iken açık durumuna o sırada oluyor sigortadan olabilir mi acaba

Yukarıda deneme şeklinizi yazdım. Onu deneyip ona göre yol izleyebilirsiniz.