PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : City özelliği

mertvural90
06/05/2015, 14:47
Selam arkadaşlar;

city direksiyonu yeni kullanan biri olarak siz uzmanlara bir sorum olacak.
Mesela otobanda 120 ile gidiyorsunuz city ile mi kullanıyorsunuz yoksa normali ile mi? city ile kullanmak ne kadar doğru? city özelliğinin ara sokaklarda rahat etmek ve park etmek için geldiğini biliyorum. Kısacası uzak yolda city tecrübeleriniz nasıl?

teşekkürler

feyzullah
06/05/2015, 15:02
Ben şehir içerisinde sürekli açık kullanıyorum city modunu. Uzun yola çıktığımda ise kapatıyorum. Forumda belli bir hızın (40 km.) üzerine çıkıldığında city modunun kendini devre dışı bıraktığını okumuştum. Forumda üç-dört yıl uzun yol ayrımı yapmaksızın sürekli city modunda seyahat ettiklerini söyleyenler var.

ASerifoglu
06/05/2015, 15:02
Merhaba,

Uzman değilim bu konuda peşinen söyliyeyim :) Ve city kelimesini okurkende yazarkende bir tırsma yaşıyorum :)

City mod, sadece şehir içi kullanımda aktif olan ve fayda sağlayan bir özelliktir. Düşük hızlarda aktif olur ( 20-30 Km gibi bir değer bu) Bunu kendinizde test edebilirsiniz. Hız artınca kendiliğinden devre dışı kalır. City mod açık olsa dahi heleki bahsettiğiniz hızlarda aktif olarak işlemeyecektir.

Hani derler ya dışı seni içi beni yakar, tamda öyle bir iş şu city mod. Kullanımı keyifli, faydalı arızası bir okadar keyifsiz can sıkıcıdır.

Kadir00906
06/05/2015, 16:01
Ben hiçbir zaman city modunu devre dışı bırakmadım, şehiriçide uzunyolda da hep city modunda kullandım, Çok şükür bir sorun yok.

feyzullah
06/05/2015, 16:04
Ben hiçbir zaman city modunu devre dışı bırakmadım, şehiriçide uzunyolda da hep city modunda kullandım, Çok şükür bir sorun yok.

Aracınızı alalı kaç yıl oldu.

Kadir00906
06/05/2015, 16:06
Aracınızı alalı kaç yıl oldu.

2012 yılında aldım

feyzullah
06/05/2015, 16:13
2012 yılında aldım

Ortalama üç yıldır city açık kullanmışsınız. Daha önce de üç yıl city modu hiç kapatmadıklarını söyleyen forum üyeleri olmuş ancak bundan daha fazlasına ben henüz tesadüf etmedim. Demekki sürekli city mod açıkken kullanmanın herhangi bir olumsuz etkisi yok.

Kadir00906
06/05/2015, 16:26
Ortalama üç yıldır city açık kullanmışsınız. Daha önce de üç yıl city modu hiç kapatmadıklarını söyleyen forum üyeleri olmuş ancak bundan daha fazlasına ben henüz tesadüf etmedim. Demekki sürekli city mod açıkken kullanmanın herhangi bir olumsuz etkisi yok.

Kesinlikle, ilk aracım 2011 punto fire active idi, onda şehirlerarası city modu kapatıyordum şehir içinde açıyordum, ancak şimdiki aracımı aldığımda city diye bir sorun olduğunu duydum puntolarda, açıp kapatırsam sanki sorun verecekmiş korkusuna aldım alalı hiç dokunmadım. Daha önce de duymuştum uzun yolda belli hızın üzerine çıktığınızda city otomatik kendini ayarlıyor diye ama bilginin doğruluğunu araştırmadım.

feyzullah
06/05/2015, 16:32
Kesinlikle, ilk aracım 2011 punto fire active idi, onda şehirlerarası city modu kapatıyordum şehir içinde açıyordum, ancak şimdiki aracımı aldığımda city diye bir sorun olduğunu duydum puntolarda, açıp kapatırsam sanki sorun verecekmiş korkusuna aldım alalı hiç dokunmadım. Daha önce de duymuştum uzun yolda belli hızın üzerine çıktığınızda city otomatik kendini ayarlıyor diye ama bilginin doğruluğunu araştırmadım.

Forumda ben biraz okumuştum city modu ile ilgili konuları. Uzun yolda kendiliğinden devre dışı kaldığını söyleyen birçok üye var. Hatta bunun üzerine tartışmalarda yapılmış. Aklımda kaldığı kadarıyla city kullanımının tek dezavantajı park esnasında teker kaldırıma dayandığında direksiyonun aşırı yumuşaklığından dolayı sürücünün bunu erken fark edememesinden dolayı elektronik direksiyon motorunun gereğinden fazla ısınmasıymış.

Kadir00906
06/05/2015, 17:27
Forumda ben biraz okumuştum city modu ile ilgili konuları. Uzun yolda kendiliğinden devre dışı kaldığını söyleyen birçok üye var. Hatta bunun üzerine tartışmalarda yapılmış. Aklımda kaldığı kadarıyla city kullanımının tek dezavantajı park esnasında teker kaldırıma dayandığında direksiyonun aşırı yumuşaklığından dolayı sürücünün bunu erken fark edememesinden dolayı elektronik direksiyon motorunun gereğinden fazla ısınmasıymış.

Valla aracımda gözüm gibi baktığım jantlar olunca değil tekeri kaldırıma dayamak kaldırımla araba arasında 30 cm bırakırım hep :D

feyzullah
06/05/2015, 18:59
Valla aracımda gözüm gibi baktığım jantlar olunca değil tekeri kaldırıma dayamak kaldırımla araba arasında 30 cm bırakırım hep :D

O zaman sorun yok hocam city keyfini sürmeye devam :)

tab
07/05/2015, 10:58
Sürekli açık kalıyor 50-60 km den sonra direksiyon ağırlaşmaya başlar. Ne kadar hız o kadar ağırlaşır.

cagris
07/05/2015, 12:29
7 gün 24 saat açık durur hep çok ağır oluyor obür türlü. Sırf bu yüzden başka araba kullanmak zor geliyor.

maince
07/05/2015, 16:31
ben ş.içi ve ş.dışı devamlı açık bırakıyorum uzun yolda city açık ama direksiyon sertleşiyor zaten city açıkken 200 km hıza ulaştığım olmuştur çok şükür bi sorunla karşılaşmadım..